Jump to content
IGNORED

Ljuto-slatko-kiseli sosovi


Turnbull

Recommended Posts

 

 

Resio da probam drugi recept za vecu kolicinu

 

 

Nisam imao srca da brstim moje papricice po dvoristu nego sam kupio crvene dzinke na pijaci. Kupio 20 komada po 5 kinti i na kraju iskoristio samo pola. Dobio sam nesto preko velike tegle vrhunskog sosa  :wub:

 

Dok sam ih sekao cinilo mi se da nisu dovoljno ljute paprike ali me je konacni proizvod razuverio :) Daleko ljuce od onog iz radnje

 

edit: onaj iz radnje ™

 

post-49-14018055652558.jpg

 

Troskovi: 90 kinti + secer i sirce. :)

 

 

 

 

 

juce napravio, za moj ukus previse se oseca sirce, sledeci put cu deo sirceta da zamenim necim, (sokom od pomorandze mozda), i korijander cu da smanjim, iako sam stavio manje nego tajlandjanka opet se dosta cuje.

i meni je ispao bar duplo ljuci od kupovnog sa slike, definitivno nije za umakanje cipsa, iskoristicu ga za mariniranje.

Edited by Čutura
Link to comment

 

juce napravio, za moj ukus previse se oseca sirce, sledeci put cu deo sirceta da zamenim necim, (sokom od pomorandze mozda), i korijander cu da smanjim, iako sam stavio manje nego tajlandjanka opet se dosta cuje.

i meni je ispao bar duplo ljuci od kupovnog sa slike, definitivno nije za umakanje cipsa, iskoristicu ga za mariniranje.

 

Koje si papricice stavio?

Link to comment

Odavno rekao da necu vise dodavati biljaka ali...

 

Black royal

royal%20black.jpg

 

 

 

 

 

za sledecu sezonu, ubaci nekoliko zrna kafe u zemlju pre nego sto presadis black royal. dva-tri dana, ne vise pre presadjivanja. savet je iz moje buduce domovine kostarike, isproban vec tri godine, ne znam sta im uradi, ali dobiju neku neobicnu, odlozenu ljutinu koja je savrsena.

 

kafa, doduse mlevena i jako prepecena, moze da se ubaci i u sos, vrlo malo, jednako koliko i biber. isto daje neku fenomenalnu notu.

 

a jesi probao da pravis sosove po onom mom receptu?

Link to comment

za sledecu sezonu, ubaci nekoliko zrna kafe u zemlju pre nego sto presadis black royal. dva-tri dana, ne vise pre presadjivanja. savet je iz moje buduce domovine kostarike, isproban vec tri godine, ne znam sta im uradi, ali dobiju neku neobicnu, odlozenu ljutinu koja je savrsena.

 

kafa, doduse mlevena i jako prepecena, moze da se ubaci i u sos, vrlo malo, jednako koliko i biber. isto daje neku fenomenalnu notu.

 

 

Hvala puno na savetu. Probacu :)

 

a jesi probao da pravis sosove po onom mom receptu?

 

Nisam jos. Probacu razne varijante pa ce i tvoj doci na red.

Link to comment

Lepo sam ti rekao :)

 

Moji habanerosi iz baste uskoro stizu i verovatno cu morati nekako da razblazim sos od njih. Ili cu napraviti po receptu pa ako bas bude bio preljut uvek moze da posluzi da zaljuti lonac pasulja ili slicno.

Link to comment

Nasao sam habanaero i halapenjo sos u Idei na Bulevaru al ovde su 350 kinti. Tesko da cu ponovo kupovati jer cu uskoro moci da napunim 50 bocica od moje biljke iz dvorista koju sam platio 150 kinti :) Pocele jutros da zute tako da moram da eksperimentisem sa ovim hajncovim da vidim sa koliko respekta cu posle da napadnem ove moje zverke. Halapenja imam desetak biljaka al nikako da procvetaju :(

Edited by katamaran
Link to comment

habanero je, ponavljam, besmisleno jak (o hajncu zborim)

 

"razvodnjeni" ima šmek, al ipak mi daj uvek halopenjo...

 

svaka čast na gajenju papričica, baš, baš, kool

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...