Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

hvala banaćanine, baš si lepo i tačno opisao mesto. stvarno me raduje što ti se dopalo.

 

juče sam ceo dan bila u letu i nisam imala vremena da te upozorim da je lokal raspad, da je usluga nikakva i da je celo mesto, blago rečeno, čudno. a možda bi vas to i odbilo da odete.

galerija 7 ustvari funkcioniše i kao neka alternativna umetnička galerija, ta postavka slika na zidu se menja i tu se ponekad ljudi okupe i zbog nekog takvog događaja. otud i ime, valjda.

 

s druge strane, i cela čaršija, ili westanbul, kako joj tepamo, je apsolutno awkward i u potpunom kontrastu sa realnošću u kojoj živimo. to se pogotovo oseti kada zađeš malo dublje u nju, upoznaješ ljude, ili noću, kada ta prenatrpana košnica utihne i sokaci postanu ispunjeni samo sablasnom svetlošću. a onda u gluvo doba noći, kroz tako pustu i sablasnu kaldrmu, iz kafića krene da se prolama bebi dol i mustafa. ti paralelni svetovi i potpuno ludačka mešavina svega i svačega koja se u čaršiji (i inače u skoplju) može sresti je nešto što čini to mesto jednim od najneobičnijih i najdražih koje znam.

 

Link to comment

Obožavam skopsku Staru čaršiju i dobro joj znam atmosferu. Vrlo često umem sam da lutam po pola dana čaršijom i Bit-pazarom, jedem kebapčinja u Destanu, zavlačim se i Kapan an, tovarim se baklavama i orasnicama, kopam po suvenirnicama, idem na izložbe u Čifte amam, lutam po Kaleu, kupujem deset vrsta pasulja od Albanaca, brijem se u onoj berbernici na kraju druge ulice, pijem čaj... Uveče na svirku ili na vino u Temov. Generalno, volim Skoplje, čak i sada, ovako unakaženog centra, a čaršija mi je najomiljenija. Inače,ako je uopšte za poređenje, Baš - čaršija joj nije ni do kolena, po svim parametrima

Link to comment

jedem sir koji pravi drugarica moje mame..a zena pravi najneslaniji i najblazi sir na svetu i ja je vec 20god nagovaram da posoli to malo ali jok

prvo je pravila samo sitni/svapski a sada pravi i kolutove razne starosti i svi lepog,blagogo,mlecnog ukusa..skroz suprotno od kako ja volim..postala je interna slala kada posalje sir po mami kaze-evo odnesi ajvi neka posoli  :lolol:  ali nije to to kao kad se posoli odmah  :cry:  

Link to comment

kiflu sa kajmakom (kozijim!?!- na nasoj pijaci ima neki cika iz zablja, gacanin inace, koji donosi kozije proizvode -sireve mlade, starije, mleko, surutku, a sad u subotu ja prvi put naletela na koziji kajmak. skroz dobar, mlad, ne oseca se i skoro se ne razlikuje od kravljeg) i predivne ali bas, bas predivne neke ceri paradajze, slatke, cvrste a zrele. divnoca.

 

+ krambl sa sljivama i nektarinama zbuckala na brzaka. imala kokosov puter i pecene lesnike, pa to sa kokosovim brasnom, ovsenim pahuljicama i malo integralnog brasna umesila. naravno, stavila puno cimeta i sve sa kokosovim secerom zasladila. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...