Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

  • 7 months later...

Evio da pohvalim jos jednom Staru Srbiju u nishu. od 1876 i ambijent je prilicno takav. Ziva muzika u 14 popodne no ono sto je glavno je klopa. Specijalitet kuce dimljena vesalica stara Srbija je prava stvar. Vesalica urolana u kackavalj i slaninu savrseno spremljena doduse malo manja nego sto su ostale porcije mesista ali i dalje prilicno velika i ukusna. Ceh je prilicno smesan. Vesalica, pljeskavica od 400g na kajmaku, dve shopske, 4 piva sve djuture 1000dinTrivia: zanimljive cene piva. Mali tuborg je 80din dok ako zelite da popijete veliki tuborg to zadovoljstvo cete morati da platite 80 dinP.s. NE spavajte u Ambasadoru uprkos slikama Ricarda Bartona i Elizabet Tejlor

Link to comment
  • 2 months later...

bio za vikend u nish, povratio mi veru u srpsko ugostiteljstvo nakon ovih bg prevaranata, lihvara i fensera. nismo imali puno vremena pa smo overili stare favorite, kazandzijsko sokace i kod zokija i nene (nekadasnji joca i nena), meso je vr', cene smejurija, usluga fantasticna, atmosfera za prepricavanje. nish opako rula i dalje, za razliku od ovog odrona od grada zvanog beograd.

Link to comment
topli leberkez (ko rodjen da se maste prsti i volan u voznji...:)...
bas sam se nekidan pitao ima li to negde kod nas.topli leberkez rula! (zapravo kaze se- leberkeze, flajskeze ili flajslaib) meni je to jedini pravi nemacki dorucak. :piggy:
Link to comment

Da ne ispadne da je samo okolina Nisa poznata po dobrim restoranima. Na 5 km od Sapca je restoran "Cardak", jako fino sredjen, klopa je sjajna (pogotovu jagnjetina i teletina ispod saca), porcije velike, jedino sto su cene malo vece. Prosecan obrok sa picem salatom i dezertom je oko 1000 dinara.Imaju i sasvim fino domace vino. Vredi posetiti :)sa24.jpgfgalerija2-6.jpg

Link to comment
Da ne ispadne da je samo okolina Nisa poznata po dobrim restoranima. Na 5 km od Sapca je restoran "Cardak", jako fino sredjen, klopa je sjajna (pogotovu jagnjetina i teletina ispod saca), porcije velike, jedino sto su cene malo vece. Prosecan obrok sa picem salatom i dezertom je oko 1000 dinara.Imaju i sasvim fino domace vino. Vredi posetiti :)
Meni je to divan restoran, nalazi se u mestu Majur, pored Sapca. Zanimljivo izgleda. Probao sam to navedeno, uz jos neke corbe i rostilj, sve je ok. Edited by C žeton
Link to comment
  • 1 month later...

prenosi radio moskva:U selu Stopanja jede se najbolje pečenje u Srbiji - autor: Slaviša Milenković 26/06/2008 @ 13:36GLUMCI I PEVAČI OBOžAVAJU JAGNJETINU ? Na pola puta između Kruševca i Trstenika nalazi se selo Stopanja, poznato po dobrim kafedžijama i još boljem pečenju. Nema nijedne značajnije ličnosti u Srbiji iz sveta politike, sporta, šou biznisa koja barem jednom nije svratila u neku od ovdašnjih sedam kafana na jagnjeće ili praseće pečenje.Za redovne goste Stopanje ime SUR "Beograd" ne znači puno, ali kada kažete "kafana kod Petljavine" onda stvari postaju mnogo jasnije. Još 1930.godine čuveni Milan Petljavina, iliti Pekljavina kako izgovaraju u ovim krajevima, je otvorio u centru sela dućan i krčmu. Kafana je tokom vremena menjala ime, zvala se "Zlatna kapljica", "Opstanak", danas "Beograd", ali je svi znaju kao kafanu "kod Petljavine".- Od dede je posao preuzeo otac Tisa, a od pre 30 godina o njoj brinemo suprug Bogdan i ja. Zlatno doba je bilo 80-tih godina. Tada je narod imao više para, više se i putovalo. Dnevno se prodavalo po 15 jaganjaca, a za vašar i po 30. Trideset godina ovde su stajali svi autobusi skopskog "Proletera" i drugih prevoznika koji su vozili na linijama od Skoplja do Titograda i Budve. ? priča Verica Babić.Kroz Petljavinu kafanu je prodefilovalo dosta poznatih ličnosti. Veričin suprug Bogdan je odličan prijatelj sa Borom Čorbom koji često, na putu za Čačak, svrati u Stopanju. Zajedno su putovali i na finale Kupa šampiona 1991.godine u Bari. Dolazili su ovde i Lepa Brena i mnoge druge estradne ličnosti. Odmah naspram kafane "kod Petljavine" nalazi se još jedna poznata stopanjska kafana ? "Milenova kafana". Milena Gašića odavno nema, a o SUR "Zelengora" već petu godinu brigu vodi Predrag Bata Paunović iz Bresnog Polja.- Ovde ti je glavna stvar pečenje. I čorbice. Zbog toga nam ljudi i svraćaju. Dnevno se u Stopanji ispeče i proda 30 do 40 što jaganjaca, što prasića. Nekada i više. U letnjoj sezoni dolazi dosta stranaca. Ja imam redovnog gosta iz španije, iz Barselone. Dolaze i Nemci, Austrijanci kada dođu u "Petoletku" da pogađaju neki posao. Dobri gosti su i bajkeri, a nešto slabije naši gastarbajteri. ? uverava nas Bata dok brojne goste poslužuje čorbicama i pečenjem. U Stopanji je pečenje uvek svežeKafedžijama u Stopanji u lošem sećanju ostali su navijači Crvene zvezde. Prošle jeseni, nakon utakmice sa Borcem iz Čačka, napravili su haos u ovom mestu. Iz frižidera su uzimali pivo i sokove, a neki su čak digli i jagnje sa mangala i odneli ga u autobus!- Bilo je strašno! Srećom, ja nisam imao veliku štetu, jer sam imao samo piće vani, a odmah je došla i interventna jedinica, pa su ih naterali da mi pola onoga što su uzeli plate. Neki smo prošli mnogo gore. ? priseća se Bata. Za razliku od "Delija", "Grobari" su ovdašnjim vlasnicima kafana ostali u boljem sećanju, jer je proslava poslednje titule protekla bez incidenata, a kažu da je bilo i bakšiša.U Stopanji se na samo 200 metara džade, smestilo sedam kafana, ali će vam, bez obzira na činjenicu da su konkurenti, većina vlasnika reći da najbolje radi kafana "Sport" vlasništvo braće Stevana i Slobodana Miletića. Stevan, ili Stevica kako ga svi zovu, radi u kafani već 27 godina, od svoje 14 godine.- Kafanu je otvorio još naš deda, poznati Cana sodažija, a posle smo mi nastavili. Krvav je ovo posao. Nemamo ni nedelje, ni odmora. Kafana traži slugu, a ne gazdu, i svakog dana radimo od 12 do 16 sati. Ovo ti je narodna radnja, a danas su bezin i kafana najveći luksuz. ? objašnjava Stevica.Pre godinu dana staru kafanu, u kojoj se često čekalo na slobodno mesto Stevica i Slobodan su zamenili novom, modernom, sa klima uređajem i više prostora. - Nema toga ko ovde nije svraćao. Glumci Petar Kralj, Dragan Bjelogrlić, Radoš Bajić, Vojin Ćetković, književnik Basara, skoro svi pevači sa "Pinka", Rokvić stariji i mlađi, političari, sportisti. Dobar sam prijatelj sa Radetom Zelenovićem. Evo, skoro je Bjeković doveo 100 ljudi - ni čaša nije razbijena! Dolazili su i Džajić, Cvetković...- uverava nas Stevica.Kaže da ima i puno suvenira koje su mu gosti i prijatelji ostavljali ? iz Japana, Australije i drugih zemalja. Često ovde navrate i političari, ljudi iz pravosuđa, policije, ali njih Stevica ne voli da ističe.U kafani nema ni žive muzike, ni radija, a gosti sa svih strana sveta Izraelci, Vijetnamci, Rusi, Austrijanci dolaze zbog dobrog pečenja. - Služimo isključivo jagnjetinu. Nemamo prasetinu. To je tradicija kafane i toga se držimo. Skoro je ovde bila pevačica Kaja i sa društvom pojela dva kila jagnjetine, a onda mi traži "koka kolu zero", bez šećera, jer vodi računa o liniji! Kakva linija posle dva kila pečenja?! ? priseća se jedne od skorijih anegdota Stevica.Od starih kafedžija Stevica je naučio mudrosti koje pokušava da prenese mlađima.- Kada neko uđe u kafanu i češka se po glavi - budi oprezan. Tome je više do seksa, a manje do jela. A kada ti na vrata uđe neko ko mljacka odmah trči kod njega jer je gladan i žedan.Gazda Stevica ispred renovirane kafane SPORTZa vreme Drugog svetskog rata u kafanu Milana Petljavine svraćale su sve moguće vojske ? četnici, partizani, ljotićevci, nedićevci i ko sve ne. Sa svima je bio dobar, ali su ga jednom preveli u dvorište opštine, preko puta kafane, i vezali za drvo. Kada je ujutro došao komandat pitao ga je "Zašta si vezan?".- Za vrbu. ? odgovorio mu je Milan.- Ne pitam te za koje drvo, već zašta?- Za ništa! ? opet će Milan, našta se komandant nasmejao i oslobodio ga.Inače bio je poznat po tome što bi se sinu Tisi u raspravama obraćao rečenicom "Ti si pametan čovek, budalo jedna!".

Link to comment

da, da blejovina kod Steve najbolja na svetu :Hail: :Hail: :Hail: Stopanja centar sveta, obavezno posetiti i naravno kod Steve na blejovinu i corbicua kod Petljavine prasetina kao bajadera :Hail: kad god odem kuci kod Steve mora da se jede i posle klope :D :D :D :D

Link to comment
bio za vikend u nish, povratio mi veru u srpsko ugostiteljstvo nakon ovih bg prevaranata, lihvara i fensera. nismo imali puno vremena pa smo overili stare favorite, kazandzijsko sokace i kod zokija i nene (nekadasnji joca i nena), meso je vr', cene smejurija, usluga fantasticna, atmosfera za prepricavanje. nish opako rula i dalje, za razliku od ovog odrona od grada zvanog beograd.
di beste!!! zoki i nena rulaju ( dala korpu joci? :unsure: ). dobar je i restoran i fast food. gurmanska je vr'!!! mene nish uvek asocira na hranu. ako volite pice, obavezno posetite go-go piceriju. nalazi se na 100 metara od kalce.
Link to comment
  • 1 month later...

hitno!!! treba mi preporuka za kragujevac u narednih 45 minuta. imam neke strance sa sobom, sto ce reci da preferiramo tradicionalnu srpsku ishranu ali da bude cisto i prijatnog ambijenta.hvala.

Link to comment

Ostao si bez preporuke, ali mesto u Kragujevcu koje je ostavilo najveci utisak na mene je lokal za pljeske u obliku trafike blizu Cika Dace, fantastichnog naziva Zombi Burger i sa specijalitetom kuce Zomburgerom. Nazalost, ostatak menija ne krase zivopisni nazivi poput Inficirani Ostaci Mozga ili Ochi na Raznju, vec su u pitanju samo cevapi i obichne pljeskavice, ali shta se moze.

Link to comment
  • 3 months later...

Kaštel EčkaNisam siguran da znam šta da napišem. Aj ovako - poslednji put sam bio u objektu pre privatizacije i renoviranja, delovao je jadno i zapušteno sa sve konobaricama u borosanama i belim sintetičkim zavesama. Sada je priča potpuno drugačija, mesto izgleda dobro - napucano - OK kitchy unutra ali nema veze sa ovim što nas zanima. Bašta u kojoj je smešten kafe i restoran je jedna od najlepših koju sam video u Srbiji - apsolutno vredi potezanja iz Beograda, naročito sa decom, psima i sličnim četvoronožcima.Meni deluje vrlo impresivno, vidi se da ga je slagao neko ko ima konzervativno kulinarsko vaspitanje, ima svega, i vojvođanske kuhinje (filirane riblje čorbe i ribe iz marinade) i malo internacionalnih jela (biftek u madera sosu koji su jeli pored mene delovao je zakonito) i roštilja a bogme i divljači što me najviše narajcalo - dimljene srnetine, kobaja, punjene zečije plećke rolovane slaninom, pečenog pa flambiranog buta od vepra itd. Ja sam opravdano bio sprečen da jedem, ali mi je bilo ozbiljno zlo prilikom listanja jelovnika a moja žena je od svega zanimljivog ipak uspela da naruči (iz aviona se videlo) najdosadniju stvar na meniju, pileće grudi na žaru u sosu od ruzmarina i vitaminsku salatu.Ovde nastupa zaplet. Restoran uopšte nije nešto posebno pun, a čeka se nehumano dugo. Mi nismo bili gladni i prijalo nam je gušterisanje na prolećnom suncu i 25C, ali su ga preterali. Na kraju, posle dobrih 45 min, klopa je stigla, naravno ta fuckin piletina je bila ništa vredno pominjanja ovde, dosadni sos od pavlake sa Centro proizvod ruzmarinom, sa najdosadnijim prilogom na svetu u vidu prekuvane (smrznute) boranije, kukuruza, pomfrita i pirinča - uz old school dekoraciju tipa cvetova od šargarepa i neznamvećodčega. Tandara broć. Salata je delovala pristojno, a utisak je izvukao po rečima moje žene vrlo pristojan cheesecake.Da bi dobili račun morali smo da tražimo četiri puta. Nismo se nigde žurili pa smo na kraju bili iskreno fascinirani dozom kurcobolje u svemu tome, mada se šef sale i glavni keša šepurio naokolo u belim rukavicama u kojima je servirao hranu. Rukavice my ass. Nikada u životu nisam bio bliže ideji da zapalim bez plaćanja, tačnije da polako i opušteno odem od stola. Na kraju je račun stigao posle 4x izgovorenih reči "evo, stiže, odmah" a na njemu je bio ukucan i sladoled, 60 din, koji nismo konzumirali. U trenu sam odustao od ideje da reklamiram pošto sam skapirao čemu je služio sav taj psiho rat sa odugovlačenjem. Verujem da bih tih 60 din povratio ne za manje od dva sata, pa sam ih pustio, i pride častio sa 10% od računa - nekako mi je prijao taj osećaj, daleko da sam bio zadovoljan uslugom. Možda su mislili da smo malo potrošili, oko 1100 din, pa su hteli da pojačaju, ako je tako onda je opravdano. Cene su inače uglavnom jeftine sem par potpuno bezumnih cena, tipa guščije džige za recimo 1900 din ili nečeg od srne što je bilo oko 1500. Ostalo ispod beogradskih cena, ili tu negde.Ako se koncentrišete na bolja jela iz ponude možete da se pristojno provedete. Svejedno, u dokolici bih otišao tamo ponovo, malo reli vožnje po zrenjaninskom putu i odlična bašta kao dobar povod da se iskulira par sati daleko od smrdljivog grada. Možda bolje prođem drugi put.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Za sve koji posecuju Niske kafane, mogu baciti pogled na sajtwww.mojakafana.comkoji se bavi tematikom kafane, za sada pretezno Niskih... Na spisku je pobrojano 37 kafana u Nisu, ali bice ih jos nadam se. Nisu sve obradjene, ali one koje su opisane, ima se o cemu procitati.I da ne zaboravim, nemoraju uvek najpoznatije kafane biti i najbolje ;)

Edited by kobi81
Link to comment

Sudeći po opisu na sajtu, "niškite kafani" su izgleda nekakva rajska mesta koja ne podležu ljudskom sudu. Recenzija i reklama nisu isto, prijatelju. Vama je najjača zamerka "malo se duže čeka" i odmah objašnjava "zbog nedostatka osoblja". Popravljajte sajt, ovakav kakav je biće lep, ali beskoristan, kao Keanu Rivs.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...