Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

e, kasmo kod koha. nama mnogo fin koh u gelatu (kod dzelata :D) u bloku 64, bio oko 220 dinara, sam u svojoj posudici, sa karamelom odozgo. vrlo vrlo lep.

 

 

ex kosta, coshak gandija i gagarina.

 

E nije los Dzelat...

Nego vidim da je tamo pored sad neki Helga Pub ;)

A inace letos ja u celodnevnom raspadu kod Tose na Savi i mi vec celo drustvance malo trokiramo pripiti , kad eto ti kelnerice gleda nas i kaze 'ocete koh ?

 

Kad se nisam prevrnuo...pojeo sam duplo i odlicno je obavio u smislu postizanja ravnoteze na mosticu pri povratku...

Link to comment

Kada sam pitala, kelner je iz kujne dobacio "nesto kao Napolitaner", moguce da, posto je vec bilo popodne, kuvar nije bio tu (ili da se kolaci spremaju negde drugde). Istrazicu to malo bolje iduceg puta :)

Ne znam sta je inace Napolitaner, nalazim najrazlicitije slike kada potrazim, ali imam utisak da nemaju veze ova dva kolaca. No, nadjoh nesto drugo, na sta je mozda mislio - "Napoleon Torte", sto vec ima nekih dodirnih tacaka

 

 

 

 

u norveskoj napoleonskake je krempaja :)

Link to comment

ai sto sam napravila lepi kolac. ja sam u poslednje vreme batalila recepte, dosta sam ih citala, teorijom vladam, zanimljivije mi da eksperimentisem nego da reprodukujem, a i sta je najgore sto moze da se desi, da ne uspe? okej, s tim mogu da zivim. ponukao me danas dzejmi sto mi isao kao pozadinski sum, vidim pravio neke bundeve mafine tako sto je sve sastojke stavio u blender, prvo bundeva da se samelje, pa se doda sve ostalo, nije se trudio preterano, dopalo mi se to, pomislim, taman imam jabuke, aj da probam. radi, ko ima blender, kolac spreman pre no se rerna zagreje. ko nema, ima dodatnih tri minuta posla.

 

samlela tri slatke jabuke.

dodala 8 urmi, pa i to samlela.

dodala:

soljicu speltinog brasna

soljicu heljdinog

prasak za pecivo

pola soljice maslinovog ulja

saku bajama

malo mleka

cimet

malo soli

 

bzzzzz bzzzz

 

stavila u onu tepsiju za veknu, pekla desetak minuta na 200 i jos pola sata na 180. fini blagi kolac za uz caj (ne da ja to pijem), realno proja od jabuka, vrlo sam zadovoljna.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...