Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

Velimirovic je pobedio na zonskom turniru 1978 godine - Praia da Rocha, Albufeira u Portugalu.

 

Da, i u Budvi 1981. Hvala na dopuni podataka.

Link to comment

jedno latenight pitanje- šta se desilo sa Vasikom Rajličem i da li je rybka diskvalifikovana sa svih turnira kompjuterskog šaha? Svejedno kažu da bi nova rybka bila jača od stockfisha.

Link to comment
  • 1 month later...

jedno latenight pitanje- šta se desilo sa Vasikom Rajličem i da li je rybka diskvalifikovana sa svih turnira kompjuterskog šaha? Svejedno kažu da bi nova rybka bila jača od stockfisha.

 

Sorry, nisam skoro otvarao ovu rubriku... Koliko znam, njega je ICGA (International Chess Games Association) optužila da je plagirao neke programe i zato su mu doživotno zabranili da učestvuje na svetskom šampionatu i drugim turnirima u okviru te organizacije.

Link to comment

Na 43. Šahovskoj olimpijadi, koja se održava u gradu Tromse u Norveškoj, odigrana su dva kola.

 

Na početku ovog takmičenja po švajcarskom sistemu uvek se paruju jači timovi sa slabijim, tako da tek sad predstoje pravi okršaji. Muški tim Srbije (za koji nastupaju Ivan Ivanišević, Miloš Perunović, Robert Markuš, Nikola Sedlak i Aleksandar Inđić) za sada ima maksimalan učinak, pošto je pobedio Sudan i Urugvaj sa 4:0. Ženska ekipa (Nataša Bojković, Jovana Vojinović, Anđelija Stojanović, Marija Rakić, Adela Velikić) je u prvom kolu pobedila Monako 3,5:0,5, dok je u drugom kolu igrala nerešeno, 2:2 sa Kolumbijom.

 

Partije možete posmatrati uživo NA OVOM LINKU, a počinju u 14:00 po našem vremenu. Muški tim danas igra sa Islandom, dok će protivnice ženske reprezentacije Srbije biti šahistkinje Uzbekistana.

Link to comment

Mlada nada srpskog šaha. Mislim da je najmlađi GM kod nas u istoriji.

 

edit: inače je prvak države :)

Edited by Jean-Luc Picard
Link to comment

jbt ko je Aleksandar Indjic? Bas dugo nisam pratio sah kod nas, nemam pojma ko je covek i odakle u repstaciji

 

Na prethodnoj stranici možeš videti izveštaj sa šampionata Srbije u Subotici i sliku novog šampiona, Aleksandra Inđića :)

Link to comment

Nisam znao da je Solak otisao da nastupa za Turke, i to vidim prva tabla. Imaju Turci mladog naturalizovanog Ukrajinca, mislim juniorskog prvaka sveta. Doduse, ja vise sah pratim iz hobija i to uglavnom takmicenja za svetsku titulu pojedinacno tako prastajte na ovome.

Vidim Norveska 1 remi sa Fincima. Je l' imaju oni nekog znacajnijeg igraca osim Karlsena?

Kod muskaraca bi trebalo Jermenija, Rusija, Azeri, Kinezi da budu top, ako ne gresim ovako na prvi pogled po timovima :unsure:

Link to comment

Ovo je sjajno... Ne samo da možemo videti sve partije, nego imaju i emisiju u studiju, u kojoj gostuju velemajstori i komentarišu partije. Upravo je gost Karjakin :)

Link to comment

Nisam znao da je Solak otisao da nastupa za Turke, i to vidim prva tabla. Imaju Turci mladog naturalizovanog Ukrajinca, mislim juniorskog prvaka sveta. Doduse, ja vise sah pratim iz hobija i to uglavnom takmicenja za svetsku titulu pojedinacno tako prastajte na ovome.

 

Dragan Šolak (koji, inače, ima suprugu Turkinju) prešao je pre par godina u tursku šahovsku federaciju, a u pravu si i za Aleksandra Ipatova, koji je bio juniorski šampion sveta. Šahisti idu tamo gde im ponude novac i uslove za napredovanje.

 

 

 

Vidim Norveska 1 remi sa Fincima. Je l' imaju oni nekog znacajnijeg igraca osim Karlsena?

Kod muskaraca bi trebalo Jermenija, Rusija, Azeri, Kinezi da budu top, ako ne gresim ovako na prvi pogled po timovima :unsure:

 

Imaju iskusnog velemajstora (i nekadašnjeg centarfora fudbalske reprezentacije) Simona Agdeštajna (rejting 2630), dobar im je i ovaj Jon Ludvig Hamer (2628), a vidim da je i četvrta tabla velemajstor s rejtingom 2528, tako da su u svakom slučaju vrlo jak protivnik, ali mislim da nemaju dovoljno kvaliteta da osvoje medalju.

 

Od favorita, pored ovih nabrojanih zemalja, dodao bih još da vrlo jake ekipe imaju Ukrajina, Francuska i SAD. Naravno, ima tu još nekoliko reprezentacija koje bi, ako budu u formi i uz malo sreće, mogle da se umešaju u borbu za medalju.

Edited by Quizmaster
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...