Jump to content
IGNORED

Veterani


nesha taxista

Recommended Posts

Ovde možete postaviti slike i opise vašeg omiljenog stariteta. Svrstani su u razne kategorije starosti, ali pošto je zakonodavac predvideo granicu od 30 godina kao merodavnu da se auto može smatrati blagom, odnosno ne može da se izveze, uzmimo tako i mi. Znači, ovde se bavimo automobilima starijim od 1977. Možete dati i objašnjenje zašto baš dotični auto smatrate posebnim.Obožavam Citroen Traction Avant, (model A). Predstavljen je 1934 i to je bio prvi velikoserijski automobil s prednjom pogonom. Pre njega su i drugi pokušavali, ali je Citroen prvi uspeo s masovnom proizvodnjom takvih. Ovo je bila prava revolucija, naročito zbog toga što su tad putevi bili loši, a točkovi tanki, pa je zaglavljivanje u blatu bila česta pojava, a o snegu da i ne govorimo. Prednji pogon je činio auto mnogo prohodnijim. Proizvodio se u više varijanti, motori su bili od 1300 do 2900 ccm, sa 4 i 6 cilindara. Planiran je i ''osmak'', ali to nikad nije ostvareno. Zato je sem uobičajenog modela28-citroen-traction-avant.jpgpravljen i hatchback, što je inače kasnije prešlo Francuzima u naviku.800px-1938_Citroen_hatchback.jpgAutomobil je bio izuzetno prostran, sedeo sam u njemu na zadnjem sedištu i nisam mogao ni stopalima dohvatiti naslon prednjih. Ima ih i kod nas.

Edited by nesha taxista
Link to comment

Ruski predsednik je takođe ljubitelj veterana i veoma je ponosan na svoju staru ''Volgu'', koju je sačuvao u izvanrednom stanju.PutiniBu.jpgOvde je malo posudio američkom kolegi za slikanje.

Link to comment
DCP_3958.jpgPeugeot 204Ne zato što je lep, već zato što je u našoj porodici bio od 1967. do 1993. Deda je njime prešao skoro milion kilometara. Kad više nije mogao da vozi, dao ga je čoveku koji ima vikendicu do naše. Auto i dalje ide.Edit: Zbog otežanog učitavanja slika umanjena. Edited by nesha taxista
Link to comment

Nisi ti Salko mutav...Peugeot 404 mi je mnogo draži model. Proizvodio se u raznim varijantama u Francuskoj od 1960 do 1974. Posle toga je još 4 godine pravljen samo u Alžiru, a nakon toga je još nekoliko godina rađena samo pick up verzija, inače veoma omiljena u arapskim zemljama. Još i danas ih voze.DCP_2725.jpg800px-Peugeot_404_SL_Coupe_1964.jpgtorticollisSources.jpgcs_cabrio1.jpg40420pick-up.jpg

Link to comment

Ne znam, ali da postoji verovatno bi ga već otkrili ljubitelji golfa ..Nesha: Prelepa ti je ova 404-ka sa dvoja vrata. To je ipak više bio auto za odabrane a 204-ka za malu raju.

Edited by salkodinamitas
Link to comment

Naravno, zato je i bio mnogo skuplji. Inače sam video pre nekog vremena jedan cabrio s našim tablama. Evo jednog retkog zvera, bar kod nas u ovoj verziji nisam video nijedan:Audi_100_Coupe_S_orange_f_TCE.jpgaudi.jpgbauditz_audi_100_coupe.jpgAudi 100 coupe S pravljen je u periodu od 1969. do 1976. Imao je motor 1,9L, 112ks. Napravljeno je oko 30.000 komada i na netu sam našao klubove obožavatelja baš ovog auta.

Postoji li neki (legalni) nacin da se uveze oldtimer,a da se ne skrnavi Euro3 budzevinom?
Bila je varijanta s kosovskim tablama, raspitaću se još. Edited by nesha taxista
Link to comment

Za mene one & only, moraću da naskeniram fotku pa da okačim kakv je bio moj.p1010027pb6.jpgEdit: Zbog otežanog učitavanja slika umanjena.

Edited by nesha taxista
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...