Jump to content
IGNORED

Beogradski bioskopi


kim_philby

Recommended Posts

Nije uopšte gotova stvar, naravno - nego od nekih filmova koji su vredni jednostavno ne možeš da budeš ni na nuli, a ima potrebe da ih ljudi vide.I da:

I - zašto je FAF politički festival?
Link to comment
Ajante, ima veze kao što vidiš - postoji tema Beogradski bioskopi. Meni itekako ima veze zato što sam gledao 6 filmova na poslednjem FAF-u u Fontani. I realno sam ušao gore u raspravu o tome samo zbog bioskopa, a za uhapšene me briga, nemam ni pojma ko su.I naravno, najviše ima veze sa time što se sada smatra "nezakonitim" to što je neki prostor dat za džabe bioskopu koji je kulturna institucija. Teško je to političarenje™. Osim toga, ako ne živiš u Bgd-u, pa te boli kurac za Bgd bioskope, onda bi bilo pristojno da se ne mešaš.reg, jeste, tu je i DK Studentski grad, zaboravio sam, mada ne menja puno na stvari. A naravno da bioskop mora da živi od para. Može od prodatih karata - onda će puštati blokbastere i davati one glupave naočare. A može i od države - onda će puštati filmove sa festivala, itd. Mislim da je razlika između te dve stvari prilično jasna. Mislim još da je jako problematično što s ovim hapšenjem dobijamo otprilike ovakvu vest: XX i YY su uhapšeni jer su izdali prostor bioskopu na 10 godina besplatno. To je ono što će masa čitati u izlozima kioska sa naslovne strane Kurira.
Bilo bi mi zao da se Fontana zatvori, vecinu filmova sa proslogodisnjeg Festa sam odgledao tamo, ali koliko vidim iz vesti nije prostor dat dzabe bioskopu, nego je od prostora napravljen bioskop, pa je tek onda ustupljen Art & Popcorn, sa sve 3d projektorom [veceras se npr. daje Hobit II].Ne kazem da bi bilo ko mogao tako dobijen bioskop da vodi i bude profitabilan, ali zasto bi mu to bilo ustupljeno na racun poreskih obveznika? Pri tome, nije bas da Fontana svoj redovan repertoar bazira na filmovima koji su prikazani na razlicitim festivalima, davali su se i Tor 3D, Combustion, Red2, Iron man 3 3D, Legende u Vegasu, Filth, Ridik, Persi Dzekson, ono smece sa Dzastinom Timberlejkom i Benom Aflekom. Best of both worlds.Fest se jedne godine odrzavao i u Takvudu, FAF je prikazivao filmove u novobeogradskim multipleksima, njima niko ustupio gotov bioskop na deset godina. Cene karata u Fontani su iste kao i multipleksima [500 dinara je vecernja 3d projekcija], a vise nego u Takvudu i Rodi. Edited by reg
Link to comment
Bilo bi mi zao da se Fontana zatvori, vecinu filmova sa proslogodisnjeg Festa sam odgledao tamo, ali koliko vidim iz vesti nije prostor dat dzabe bioskopu, nego je od prostora napravljen bioskop, pa je tek onda ustupljen Art & Popcorn, sa sve 3d projektorom [veceras se npr. daje Hobit II].Ne kazem da bi bilo ko mogao tako dobijen bioskop da vodi i bude profitabilan, ali zasto bi mu to bilo ustupljeno na racun poreskih obveznika? Pri tome, nije bas da Fontana svoj redovan repertoar bazira na filmovima koji su prikazani na razlicitim festivalima, davali su se i Tor 3D, Combustion, Red2, Iron man 3 3D, Legende u Vegasu, Filth, Ridik, Persi Dzekson, ono smece sa Dzastinom Timberlejkom i Benom Aflekom. Best of both worlds.Fest se jedne godine odrzavao i u Takvudu, FAF je prikazivao filmove u novobeogradskim multipleksima, njima niko ustupio gotov bioskop na deset godina. Cene karata u Fontani su iste kao i multipleksima [500 dinara je vecernja 3d projekcija], a vise nego u Takvudu i Rodi.
pa jel im ustupljen gotov bioskop ili je bioskop opreman od strane art & popcorn na osnovu podrske od strane nadleznog ministarstva i/ili grada? na primer, na tek zavrsenom konkursu fecesa a&p je za bioskop fontana dobio oko 3 miliona dinara za jacanje tehnicke baze i kao podrsku prikazivackoj delatnosti.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment
pa jel im ustupljen gotov bioskop ili je bioskop opreman od strane art & popcorn na osnovu podrske od strane nadleznog ministarstva i/ili grada? na primer, na tek zavrsenom konkursu fecesa a&p je za bioskop fontana dobio oko 3 miliona dinara za jacanje tehnicke baze i kao podrsku prikazivackoj delatnosti.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Zaboravio sam u svom postu da stavim link na vest. Iz pisanja bi se moglo zakljuciti da A&P nije ulozio nista u renoviranje i opremanje bioskopa....prostor renovirao pred izdavanje, što je koštalo oko 200 miliona dinara...Video sam na netu i jedan clanak iz yellowcab-a koji je izasao nakon otvaranja.
Kada se agilnom predsedniku ove opštine, Nenadu Milenkoviću, ukazala mogućnost, započeo je kompleksan, dugotrajan proces obnove bioskopa Fontana, u skladu sa činjenicom da je čitav prostor pod zaštitom države kao prostor od arhitektonskog značaja.Namera opštine Novi Beograd jeste da se delatnošću bioskopa Fontana razvije Centar evropskog i dečjeg filma, kao edukativni segment filmske umetnosti koji nedostaje i Novom Beogradu i gradu Beogradu. Partneri u realizaciji ovog programa jesu Centar za filmsku umetnost Art & Popcorn i dečji filmski festival Kids Fest. Igor Stanković, osnivač Kids Festa, i Miroslav Mogorović, direktor Art & Popcorna, s velikim entuzijazmom i očekivanjima govore o budućim planovima bioskopa Fontana:- Godinama smo predlagali opštinskim vlastima revitalizaciju tako važnog prostora kao što je bioskop Fontana. Drago nam je što su opštinske vlasti na čelu s gospodinom Nenadom Milenkovićem imale sluha, ali i mogućnosti, da ulože sredstva u obnovu bioskopa i da mu namene svrhu koja promoviše evropske i porodične vrednosti. Već duže vreme Beograd i Srbija nemaju odgovarajući prostor koji bi na pravi način predstavljao kvalitetne evropske filmove. Renoviran prostor bioskopa Fontana, s najnovijom prikazivačkom tehnikom, koja sadrži savremene digitalne 3D projektore, ali i klasični 35-milimetarski filmski projektor, pravo je mesto za uživanje u kvalitetima evropske i domaće filmske produkcije. Fontana će u redovnom bioskopskom repertoaru prikazivati najbolje evropske i domaće filmove, a imaće i redovan program edukativnih i dečjih filmova.
Link to comment
Zaboravio sam u svom postu da stavim link na vest. Iz pisanja bi se moglo zakljuciti da A&P nije ulozio nista u renoviranje i opremanje bioskopa....prostor renovirao pred izdavanje, što je koštalo oko 200 miliona dinara...Video sam na netu i jedan clanak iz yellowcab-a koji je izasao nakon otvaranja.
hvala. ovo me je interesovalo.btw, da li je opstina uopste duzna da raspise neki tender/konkurs za izbor partnera u ovakvom projektu ili ima mogucnost da utvrdi da je samo a&p u mogucnosti da realizuje te programske ciljeve.mislim, ja ne vidim sta je problem u tome da postoji bioskop koji je na budzetskoj sisi i koji je oslobodjen, makar delomicno, trzisnog pritiska. to ne iskljucuje tzv. komercijalni sadrzaj ali zapravo rezervise odredjene termine za, na primer, omladinski ili evropski ili 'umetnicki' ili eksperimentalni film.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment
mislim, ja ne vidim sta je problem u tome da postoji bioskop koji je na budzetskoj sisi i koji je oslobodjen, makar delomicno, trzisnog pritiska. to ne iskljucuje tzv. komercijalni sadrzaj ali zapravo rezervise odredjene termine za, na primer, omladinski ili evropski ili 'umetnicki' ili eksperimentalni film.
I meni nije jasno šta bi tu bio problem... Naprosto, ovo što si napisao je toliko trivijalno i očigledno sa stanovišta čoveka koji ide u bioskop, da mi se čini da time naprosto prestaje svako intresovanje za ovu priču na ovom PDF-u, sve dalje je u domenu političarenja za gornje PDF-ove...
Link to comment

Odličan bioskop. (Gledao FAF tamo).Repertoar za danas dobar : 2 domaća, dečji i Hobit.Ako nekom treba prostor ima ispod bioskopa, nekad davno tamo bio frizer.Taj bioskop je kulturni svetionik Novog Beograda. Dakle, treba ga uništiti.

Link to comment
I meni nije jasno šta bi tu bio problem... Naprosto, ovo što si napisao je toliko trivijalno i očigledno sa stanovišta čoveka koji ide u bioskop, da mi se čini da time naprosto prestaje svako intresovanje za ovu priču na ovom PDF-u, sve dalje je u domenu političarenja za gornje PDF-ove...
pa da ali kapiram da ljude interesuje da li je opcina to probala a drzava je u tome omela ili je to neki poslovni prostor kalambur gde je film samo dimna zavesa.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment
pa da ali kapiram da ljude interesuje da li je opcina to probala a drzava je u tome omela ili je to neki poslovni prostor kalambur gde je film samo dimna zavesa.
Ko je to rekao? Michael Moore ili Florian Maria Georg Christian Graf Henckel von Donnersmarck?
Link to comment
hvala. ovo me je interesovalo.btw, da li je opstina uopste duzna da raspise neki tender/konkurs za izbor partnera u ovakvom projektu ili ima mogucnost da utvrdi da je samo a&p u mogucnosti da realizuje te programske ciljeve.mislim, ja ne vidim sta je problem u tome da postoji bioskop koji je na budzetskoj sisi i koji je oslobodjen, makar delomicno, trzisnog pritiska. to ne iskljucuje tzv. komercijalni sadrzaj ali zapravo rezervise odredjene termine za, na primer, omladinski ili evropski ili 'umetnicki' ili eksperimentalni film.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Ne vidim ni ja, DKC je takav bioskop, ali Fontana...ne bas.
Link to comment
Ko je to rekao? Michael Moore ili Florian Maria Georg Christian Graf Henckel von Donnersmarck?
reci to tri puta brzo ako smes.@reg: zasto? zbog komercijalnog sadrzaja? bioskop DKC je opet nesto drugo, meni cak i draze, ali ipak ne mogu da diskvalifikujem fontanu zbog toga sto pokusava da sredstva od drzave nadogradi prikazivanjem pojedinih filmova sa redovnog bioskopskog repertoara.mene interesuje samo ono sto sam vec i pitao: da li mislite da je opstina bila duzna da raspise neki konkurs na osnovu kojeg bi izdala taj prostor ili je okej da se dodeli i ovako diskreciono?
Link to comment
@reg: zasto? zbog komercijalnog sadrzaja? bioskop DKC je opet nesto drugo, meni cak i draze, ali ipak ne mogu da diskvalifikujem fontanu zbog toga sto pokusava da sredstva od drzave nadogradi prikazivanjem pojedinih filmova sa redovnog bioskopskog repertoara.mene interesuje samo ono sto sam vec i pitao: da li mislite da je opstina bila duzna da raspise neki konkurs na osnovu kojeg bi izdala taj prostor ili je okej da se dodeli i ovako diskreciono?
Pa da, pogledaj izjavu u yellow cab-u, uporedi sa arhivom prikazanih filmova na sajtu Fontane i odnosom tih filmova i filmova koji se pustaju u tzv. pratecem programu [na koje odlazi svega 45 dana u godini, od toga dve nedelje otpadaju na fest i faf].Ne znam odgovor na ovo drugo pitanje, to bi Hamlet Strasni mogao da zna. Ne znam ni kako izgleda ugovor koji su zakljucili.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...