Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

A za odgajivače je propisan sledeći RECEPT:"Uzme se delić lava, par kašičica zeca, nekoliko grama mačke, jedan delić dvorske lude, par kapi primabalerine, na vrh noža drevne Kine, kašičica majmuna, par kapi medvedića i sve to pomešaš sa kineskim i tibetanskim psima. Krajnji rezultat je pravi pravcati Shih Tzu - Tibetanski lavlji psić sa početka ove priče..." wink.gifpost-26-1152428047.jpg
Dare sto ga shishash (ovu,tvoju)?Nemo se ljutish, ali zar ne mislish da je besmisleno da uzmesh psa sa dugom dlakom,pa ga onda fikarish u prolece? Ili je ova tvoja neka kratkodlaka?Imam utisak da Shih Tzu ima isti sistem dlaka kao i ovaj moj i da se mrse i chebajusamo tako. Ja ovog"mog" jednom nedeljno turim na astalche i obradjujem ga jedan sat.Dodushe nekada i u dve nedelje. Kad omatorim ( sad sam kao josh mlada wink.gif ) i ja cu biti ponosna vlasnica jednog Shih Tzu-a. Nije on bash tako mali pas. Onako taman za mene da mogu da ga podignem. Koliko kila ima zive vage?Lep pozdravTeja
Link to comment

Joooj...Sa dlakom je težak za održavanje. Mora da se četka bar 3-4 puta dnevno po 20tak minuta jer se inače umrsi i ućeba. Pa onda regeneratori i uljenje dlake...Ali najveći problem mi je šetnja i pranje. To je portviš koji hoda, pa ne znaš šta je gore, da li kad se čičkovi umrse, ili kad se po mokrom vremenu vrati prljavo ko svinja (ona je mala kratkih nogu i skroz je prljava). Izem ti kuče, kad moraš da ga pereš u najmanje tri vode posle svake šetnje.Ne može čestito da se osuši, a onda joj se suši koža jer je sušim fenom, a ako je samo obrišem peškirom onda je ceo dan mokra, te onda nazebe i dobije proliv...I onda je najbolje rešenje šišati je na svaka 3-4 meseca i svi problemi su rešeni. Jedanput smo pustili izložbenu frizuru, ocenili kuče na izložbi i završili posao.post-14-1154021935.jpgDakle šišanje! :rolleyes: U poslednje vreme, ja je šišam svojeručno, samo makazama i ne ovoliko mnogo kao na slici (i jednoj i drugoj). Negde na dužinu dlake od 3-5 cm. i tako negde održavam.Edit: Shih Tzu nam je prvi pas u životu, biran iz enciklopedije-teorijski, tako da nismo imali predstavu šta nas čeka u vezi dlake i njenog održavanja, dok se nismo sudarili sa problemom. :unsure:Edit2: Zaboravi takođe info u vezi težine. Teška je između 7 i 8 kilograma, ali sam video i veće i manje primerke. Videh i jednu minijaturnu ženkicu od 4kg.

Edited by dare...
Link to comment
  • 2 weeks later...

Izuzetan sam ljubitelj pasa, kao i poznavalac rasa. Imam psa rase Akita Inu, to je autohtona japanska rasa, kojoj se ne zna okvirno vreme nastanka. Pripada V FCI grupi, primitivnih rasa pasa (nastali direktno od vuka). Pas je srednjeg/velikog rasta. Postoje dve varijante ove rase koje uglavnom bivaju poistovećene, pa čak i od strane kinologa. Naime izvorni tip je japanski, a drugi je američki. Japanski tip je lakše i prefinjenije konstitucije, ali dovoljno jake da može da zadrži i savlada i zadrži medveda, divljeg vepra i drugu krupnu divljač dok ne stigne lovac. Pas gotovo nikad ne laje, osim kada oseti da su on i gospodar u opasnosti. Nema miris tako da je pogodan za držanje u stanu. U istoriji su nekoliko puta dovođeni na ivicu istrebljenja, pošto su korišćeni u borbama pasa, a za vreme nestašice meso se jelo a krzno koristilo kao odeća, srećom japanska vlada ga je stavila pod zaštitu države i Akita je danas Nacionalno blago Japana. Pošto ima gustu dlaku i poddlaku četkanje mora biti redovno, a ako se navikne od malih šapa to posle pprerasta u zadovoljstvo. što se tiče naravi to može da bude mali problem, pošto su ranije korišćeni za borbe, mužjaci mogu biti agresivni prema drugim mužjacima ukoliko se ne socijalizuju pravilno i agresija se time smanji na minimum, ali nikad i da se eliminiše u potpunosti. Pomalo mogu biti i svojeglavi, pošto pripadaju špicenvima. Lako uče, ali dresura može da im dosadi pa ne treba preterivati, najoptimalnije je po sat vremena svaki dan.Akita je pas koji se vezuje uglavnom za jednog čoveka, ali je privržen celoj porodici, voli decu i veoma je tolerantan.akitagx1.th.jpg japanski tipakitaid0.th.jpg američki tipgospodinponosnibq0.th.jpg japanski tip

Edited by PitBull
Link to comment
Japanski tip je lakše i prefinjenije konstitucije, ali dovoljno jake da može da zadrži i savlada i zadrži medveda, divljeg vepra i drugu krupnu divljač dok ne stigne lovac.
kakva je bre to mrcina? :huh: Edited by Miralem
Link to comment
kakva je bre to mrcina? :huh:
recimo da ima oko 40 i više kila i 70 cm visine! posebno još ako psi rade u grupi. pas koji treba da zadrži medveda uglavnom ga zamara s obzirom na to da je okretniji u odnosu na tromog medveda. :) Edited by PitBull
Link to comment

HačikoHačiko je pas rase Akita Inu, veran mezimac profesora Uena, koji je predavao na Univerzitetu u Tokiju.Hačiko je rodjen 1923. godine i sa dva meseca došao je u profesorov dom u okrugu šibuja u Tokiju. Profesor je vozom išao na posao svaki dan, a pas ga je uvek dočekivao na stanici.21. maja 1925. profesor Ueno je imao srčani udar na Univerzitetu. Nikada se nije vratio kući. Hačiko je tada imao 18 meseci i narednih 9 godina pas je dolazio na stanicu, čekao svog gospodara, a posle odlazio sam kući. O njemu su se brinuli profesorovi prijatelji i rodjaci, ali niko nije uspeo da natera psa da odustane.Svakog 8. aprila održava se skromna ceremonija na stanici šibuja. Takodje u znak sećanja na Hačika podignuta je skulptura, ali je za vreme II svetskog rata bila uništena. Sin skulptora koji je prvi napravio spomenik, preuzeo je odgovornost na sebe da se sećanje na Hačika ne izgubi tako da je 1947. podignuta još jedna skulptura visoka 91 cm.Hačiko je sahranjen pored svog gospogara.180pxsochapsahacikodt5.th.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...