Jump to content

Photo

Sve je isto, samo Njega nema - IV Vučićeva vlada

• Please log in to reply
1814 replies to this topic

Poll: Budućnost Vlade (59 member(s) have cast votes)

Koliko će preživeti

1. do 2020 - pun mandat (12 votes [20.34%])

Percentage of vote: 20.34%

2. do izbora za Beograd (39 votes [66.10%])

Percentage of vote: 66.10%

3. do 2019 (8 votes [13.56%])

Percentage of vote: 13.56%

Vote Guests cannot vote

#1 Hamlet Strašni

Hamlet Strašni

han som skremmer pinnsvin

• Members
  • 23,480 posts

Posted 31 May 2017 - 07:55:33

Ovo je topik o novoj vladi.

Za početak, hajp oko mandatara, pa leptirići u stomaku oko kadrovskih rešenja.

A onda, zasukavanje rukava pa na posao - udri nas do zore.

Elem.

Ja tipujem na Brnabićku, prozapadna, puno je hvalio a nema nikakv mogućnosti da ugrozi Vučića. Rekao bih osoba po njegovoj meri.

Vujović malo manje ubada oči - i posle Mirka Mirko.

Ivica jedino ako je nešto obećano rusiim za neki dil oko nekandidovanja onog čoveka što je bio predsednik Srbije. Ne mogu da se setim kako se zove.

Ružić opet u Vladi. 

#2 darling

darling

AFŽ

• Members
  • 9,765 posts

Posted 31 May 2017 - 08:49:05

ja tipujem na cvetkovica. sta fali? 

#3 Frank Pembleton

Frank Pembleton

...the shit has hit the fan

• Members
  • 32,411 posts

Posted 31 May 2017 - 08:56:22

Meni bi bilo iznenađenje Brnabićka. Nije da očekujem nešto od drugih opcija. Samo voleo bih da stavi nekog praaaaavog SNS patujka.
A Brnabićka je ništa manje odvratna, pogotovo pošto sam čuo kako se ponaša "u biznisu"...
Meni Vujović izgleda da je tu srednje rešenje.
Jedino što paranoik , cenim, nije 100% siguran u njegovu lojalnost....

....shit has hit the fan...

#4 Delija67

Delija67

Komandir šumske straže

• Members
  • 9,829 posts

Posted 31 May 2017 - 09:03:49

Ocekujem 1 Sinisu Malog na kormilu

#5 SNARC

SNARC

Ko ne voli karanfile ne treba da zivi

• Members
  • 8,143 posts

Posted 31 May 2017 - 09:09:29

Za Brnabicevu sam pretpostavio kad sam cuo da se Zvaljo kandiduje za prezidentea. Prosto, kad nemas sta da pokazes, onda svoju sirotinju upakuj u sareni papir i pokazuj to pred svetom. 

Nesto kao..vidite koliko smo mi Evropa jebote, imamo premijerku pa jos LGBT orijentacije. 

Kao da si stavio kristalni luster u stalu i ubedjujes okolinu da to sad vise nije stala nego balska dvorana..a balega na sve strane smdi.

#6 halloween

halloween
  • Members
  • 5,340 posts

Posted 31 May 2017 - 09:12:12

Ime mandatara, formiranje i trajanje vlade određuju izbori na KiM, tj. ako premijer na KiM bude Haradinaj, a to je gotovo izvesno. Čujem da neki ovu sumanutu ideju čak pokušavaju da tumače  u „našu“ korist, tvrdeći da je dobro da Haradinaj bude premijer jer i njemu odgovara odugovlačenje u okončavanju kosovskog statusa. Opštepoznato je da je od 2000. godine osnovna strategija srpske politike po ovom pitanju odugovlačenje i čekanje da se fokus svetskih sila prebaci na neko drugo geografsko područje. Ono čemu se ja nadam jeste da će Vučić kao predsednik Republike odstupiti od dosadašnje strategije i stvoriti uslove da se iscrpljivanje države na ovu temu okonča.

Prva opcija kojoj dajem najviše šanse je žena- Ana Brnabić, koja će dobro sarađivati sa Vučićem, ali mi je zabavno i da zamišljam predstavnike institucija sa KiM (i kosovske i srpske) u susretu sa njom. Fokus ne bi bio isključivo na nacionalnoj osnovi, što je rasterećujuće.

Druga, manje verovatna opcija je na osnovu detalja sa snimka poslednje sednice Vlade- na toj sednici nije prisustvovao Vujović, već državni sekretar Mirjana Ćojbašić, koja se kao kadar G17+, vrlo bliska sa Dinkićem i Ivicom Kojićem. Mislim da neće biti teško biti ministar finansija do kraja ove budžetske godine, pošto verujem da je najveći deo novca već potrošen (ministri ne znaju da li će ostati na pozicijama na kojim su i sad- pa udri). Samo ne mogu da zamislim Vujovića kako ide da se pozdravi sa Haradinajem.

Treća, manje verovatna opcija i nepoželjnija za predstavnike iz EU, kao i Albance sa KiM je da im se predstavi neko ko se ne suzdržava od ispada i luđenja, a to je Vulin.

Mislim da nailazi faza u kojoj nikom ko želi da se i ubuduće bavi politikom u Srbiji nije preporučljivo da bude premijer.

Edited by halloween, 31 May 2017 - 09:36:02.

#7 James Marshall

James Marshall

Liar

• Members
  • 17,067 posts

Posted 31 May 2017 - 09:16:20

Samo što se za ove Vuline i Stefanoviće ne može reći da se bave politikom, već ronjenjem na dah u čmaru - Stefanović je idealan, sam je rekao da ne vidi smisao svog bavljenja politikom kad Vučića više ne bude. Znači idealna potrošna roba.

#8 namenski

namenski

Џонглер

• Members
  • 12,231 posts

Posted 31 May 2017 - 09:26:10

Radulović, Raduletm, Саша :fantom:

#9 Frank Pembleton

Frank Pembleton

...the shit has hit the fan

• Members
  • 32,411 posts

Posted 31 May 2017 - 10:13:30

Ime mandatara, formiranje i trajanje vlade određuju izbori na KiM, tj. ako premijer na KiM bude Haradinaj, a to je gotovo izvesno. Čujem da neki ovu sumanutu ideju čak pokušavaju da tumače u „našu“ korist, tvrdeći da je dobro da Haradinaj bude premijer jer i njemu odgovara odugovlačenje u okončavanju kosovskog statusa. Opštepoznato je da je od 2000. godine osnovna strategija srpske politike po ovom pitanju odugovlačenje i čekanje da se fokus svetskih sila prebaci na neko drugo geografsko područje. Ono čemu se ja nadam jeste da će Vučić kao predsednik Republike odstupiti od dosadašnje strategije i stvoriti uslove da se iscrpljivanje države na ovu temu okonča.

Prva opcija kojoj dajem najviše šanse je žena- Ana Brnabić, koja će dobro sarađivati sa Vučićem, ali mi je zabavno i da zamišljam predstavnike institucija sa KiM (i kosovske i srpske) u susretu sa njom. Fokus ne bi bio isključivo na nacionalnoj osnovi, što je rasterećujuće.

Druga, manje verovatna opcija je na osnovu detalja sa snimka poslednje sednice Vlade- na toj sednici nije prisustvovao Vujović, već državni sekretar Mirjana Ćojbašić, koja se kao kadar G17+, vrlo bliska sa Dinkićem i Ivicom Kojićem. Mislim da neće biti teško biti ministar finansija do kraja ove budžetske godine, pošto verujem da je najveći deo novca već potrošen (ministri ne znaju da li će ostati na pozicijama na kojim su i sad- pa udri). Samo ne mogu da zamislim Vujovića kako ide da se pozdravi sa Haradinajem.

Treća, manje verovatna opcija i nepoželjnija za predstavnike iz EU, kao i Albance sa KiM je da im se predstavi neko ko se ne suzdržava od ispada i luđenja, a to je Vulin.

Mislim da nailazi faza u kojoj nikom ko želi da se i ubuduće bavi politikom u Srbiji nije preporučljivo da bude premijer.

To sa Haradinajem bi i Vučiću odgovaralo, počeo bi da šizi kako eto on ne može da dozvoli da se rukuje sa zločincem...
Iako mislim da Haradinaj neće biti premijer, ne vidim zašto ti je toliko nemoguće da se Vujović rukuje sa njim? Ako mu naredi gazda koji ga je i doveo na to mesto?

#10 Tsai

Tsai
  • Members
  • 1,912 posts

Posted 31 May 2017 - 10:23:48

Andrej

#11 James Marshall

James Marshall

Liar

• Members
  • 17,067 posts

Posted 31 May 2017 - 10:26:59

Ih, kao da sad kad je Vučić predsjednik neće ti pregovori biti prebačeni na nivo predsjednika, po nalogu Angele itd. A Vučić će, ako bude mislio da mu je loše za rejting da se sreće sa Albancima, ionako slati svoje marionete

#12 halloween

halloween
  • Members
  • 5,340 posts

Posted 31 May 2017 - 10:32:41

To sa Haradinajem bi i Vučiću odgovaralo, počeo bi da šizi kako eto on ne može da dozvoli da se rukuje sa zločincem...
Iako mislim da Haradinaj neće biti premijer, ne vidim zašto ti je toliko nemoguće da se Vujović rukuje sa njim? Ako mu naredi gazda koji ga je i doveo na to mesto?

Ne, ne težište je na tome kakav efekat se postiže prilikom susreta i pregovora, ko stoji pored Haradinaja kao premijer Srbije. Vujović naravno može da se rukuje sa svima, ali njegov izbor ne šalje nikakvu poruku, on je pasivan položaj.

#13 Time Crisis

Time Crisis

Challenge Phase 1

• Members
  • 8,890 posts

Posted 31 May 2017 - 10:45:49

Voolin, pa da se bar malo smejemo

#14 radisa

radisa

Bolje ceo život biti bogatun, nego 7 dana živeti u bedi

• Administrators
  • 25,255 posts

Posted 31 May 2017 - 10:47:00

Mali bi bio idealan... Gotovo član familije, sposoban, lako upravljiv... Milina...

#15 James Marshall

James Marshall

Liar

• Members
  • 17,067 posts

Posted 31 May 2017 - 10:48:09

Hoćemo kladžu  :naughty: