Jump to content
IGNORED

now playing 2nd coming


luba

Recommended Posts

Ipak ne nalazim koordinatni sistem u koji bih smestio ove Dilanove interpretacije i uvek se radije vratim šampionskim Sinatrinim albumima (za Capitol) iz 50-ih. Meni verovatno najdraži:

 

Sinatrawhereareyou.jpg

Link to comment

Iz komentara onih kojima se svidja novo Dylanovo socinjenije sa onog foruma (S Hoffman-ovog) izgleda da je neophodni preduslov da se to slusa uz pratnju nekog dobrog viskija.

 

NP. (Uz indijski caj) - McCoy Tyner The Impulse Story.

Link to comment

Pre slušanja mislio sam da će biti poput čitanja Tihog Dona, kad ono sasvim lagano klizi: Dylan - Triplicate

 

Dylan postao šlager pevač. Pustio sam prvi disk do pola, a potom svaku pesmu i na bilo koje vreme u pesmi da kliknem, uvek ista melodija.

Kad budem mrtav i beo varijanta.

Link to comment

Dylan postao šlager pevač. Pustio sam prvi disk do pola, a potom svaku pesmu i na bilo koje vreme u pesmi da kliknem, uvek ista melodija.

Kad budem mrtav i beo varijanta.

 

Ako nas istorija uči nečemu, to je da Dylana nikada ne treba potceniti, niti se nasumičnim kliktanjem može oceniti kvalitet bilo kog albuma, pa ni ovog.

Takođe, šlager ne znači ništa po sebi loše, a šlager atmosfera na ovom albumu, uostalom kao i na prethodnom, maestralno je rekreirana - umećem izvođača i umećem snimatelja.

Moj je problem, rekoh već, kako ne mogu da se povežem sa ovim izvođenjima kako u emotivnoj, tako ni u u ravni racionalnog.

Možda mi jednog dana bude jasnije...

 

Nastavljam sa Sinatrom: In The Wee Small Hours

 

Wee_small_hours_album_cover_high_definit

Link to comment

Ako nas istorija uči nečemu, to je da Dylana nikada ne treba potceniti, niti se nasumičnim kliktanjem može oceniti kvalitet bilo kog albuma, pa ni ovog.

 

Potpuno se slažem da je Dylan maestro. Verovatno je ovo sjajan album, ali meni ne leži. Ima on dovoljno remek dela, da ne dođe do krize u slučaju želje za slušanjem njegove muzike.

 

NP: Blood red shoes

Link to comment

uh, prošlogodišnji jesu/sun kil moon mi je bio mnogo lep, ali neizdrživo tužan, za mene lično, a i generalno (npr. srceparajuća pesma exodus o smrti sina nik kejva i ćerke majk tajsona i uopšte, o roditeljima koji su izgubili dete) i sada nemam kapaciteta da se suočim sa ovim. što je možda nefer, jer je ipak reč o izuzetnom spoju dvojice genija verovatno vredan slušanja

 

u međuvremenu, pokušavam da se odredim prema novim JAMC i timber timbre albumima i sve zamišljam da su ih terali vilama da ih prave (pogotovo ove druge)

 

2d85i6q.jpg  35ldid1.jpg

Edited by beyoncé
Link to comment

Timber Timbre sam bas danas ponovo preslusao i ne ide. Nije do mene  :fantom:

 

Ako nije do tebe, do Timbrea je.

Ili, pak do Timbrea.

 

 

Sluša se muzika iz Velike lepote:

 

718o0Q4s7lL._SX355_.jpg

Link to comment

a možda je do timbera

 

 

Ili,do njega :)

Kasno za edit.

 

kako me nervira taj film!

 

Na koji način? Dok ga gledaš? Dok ga drugi gledaju? Ili kad samo pomisliš na njega?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...