Jump to content
IGNORED

Letnje haljine


Luka

Recommended Posts

jako jednostavan kroj bele haljine jedino je fora u materijalu.

mora da bude mekan da lepo pada i da može lepo da se uvija ali ne premekan. pitanje je da li tako nešto može da se kod nas nađe

Link to comment
  • 4 months later...

dajte neku ideju kakvu haljinu da sašijem od glatkog kariranog flanela.

ubi me u pojam ova glupa siva zima, nedostaju mi boje, a i nemam šta da obučem.

lažem imam ali mi se ništa ne dopada.

Link to comment

dok beta ne ufotka materijal za njenu karo haljinu, ja moram da vam pokazem haljinu kakvu cu na leto i ja nositi :-) nije dug spotic, pa molim da ga pogledate i samo da mi predlozite jos neku boju, sem naravno crne, koja bi bila ''sigurica'' ali mozda bi i neka druga izgledala efektno na ovom modelu (pretpostavljam da je valentinov, no nije ni bitno, meni super sto mi sve pase - skriva sta treba da se sakrije jer je suknja je siroka ;-), naglasava struk i gola ramena sto ja jako, jako volim na haljinama i tako... sve u svemu, mnogo mi je lepa a i mislim da bi mi solidno stajala!

 

Edited by nezvanova
Link to comment

imam najinteligentniju krojacicu na svetu, zenu koja je i prirodno i formalno pametna (zavrsila je programiranje, ali se nikada nije time bavila, sije vec 35 godina i jako, jako solidno zivi samo od toga). sve moze i sve hoce, i dalje je radoznala i voli eksperimente, sije i jednom nasem modnom dizajneru kolekcije,  nekada naravno i ufrkesti nesto, ali boze moj. ja sam se poslednjih godine ''prebacila'' na buvljak, pa sam nekako vise u fazonu da me nesto iznenadi i odusevi kad na nesto slucajno nabasam, nego sto planiram sta cu siti ili kupiti... ali bar jednom godisnje nesto sasijem, a prepravke i prilagodjavanja koje mi radi se podrazumevaju (prekrajanje, skracivanje, suzavanje, sivenje novih stvari od starih komada garderobe, carsava ili zavesa - tad ona ima zadatak da nadje resenje, a uvek ga nadje). jedina joj je mana sto pusi i sto je kod nje uvek zadimljeno, mene uvek ubacuje preko reda, ali ne uspe da mi zavrsi za probu, pa moram da cekam dok mi to ne uradi. a to traje i traje i traje... (a ja dim sve teze podnosim).

Link to comment

imam najinteligentniju krojacicu na svetu, zenu koja je i prirodno i formalno pametna (zavrsila je programiranje, ali se nikada nije time bavila, sije vec 35 godina i jako, jako solidno zivi samo od toga). sve moze i sve hoce, i dalje je radoznala i voli eksperimente, sije i jednom nasem modnom dizajneru kolekcije,  nekada naravno i ufrkesti nesto, ali boze moj. ja sam se poslednjih godine ''prebacila'' na buvljak, pa sam nekako vise u fazonu da me nesto iznenadi i odusevi kad na nesto slucajno nabasam, nego sto planiram sta cu siti ili kupiti... ali bar jednom godisnje nesto sasijem, a prepravke i prilagodjavanja koje mi radi se podrazumevaju (prekrajanje, skracivanje, suzavanje, sivenje novih stvari od starih komada garderobe, carsava ili zavesa - tad ona ima zadatak da nadje resenje, a uvek ga nadje). jedina joj je mana sto pusi i sto je kod nje uvek zadimljeno, mene uvek ubacuje preko reda, ali ne uspe da mi zavrsi za probu, pa moram da cekam dok mi to ne uradi. a to traje i traje i traje... (a ja dim sve teze podnosim).

 

sve isto izuzev što moja nije pušač (prestala) ali zato ima alternativno normalnu familiju.

svi urlaju u isti glas.

poslednji put kad sam bila kod nje, nešto početkom novembra, toliko su me smorili da do danas nemam snage da je zovnem. tada mi je šila haljinu od tvida i naravno uspela je da sašije jedan rukav širi od drugog. nije mnogo ali za mene staro zakeralo jeste.

nemam snage da je zovem.

ona crna haljina je prelepa. ja bih je malo skratila. što se boja tiče, pored crne, bila bi lepa i off white.

ja bih je sašila u nekoj nijansi plave jer sam plava.

najveći broj mojih haljina, a ima ih dosta, su plave.

moja sestra se zato uvek vata za glavu kad joj kažem da sam kupila materijal.

 

flanel sa slikala.

još da savladam tehniku kačenja slika i to je to.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...