Jump to content
IGNORED

Najbolji od najboljih


namenski

Recommended Posts

  • Replies 326
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • namenski

    129

  • Lancia

    19

  • Pontijak

    17

  • Radoye

    15

pa dje nije, upravo od recimo te generacije do ove kumsove taksi, mecka je pravila najljepsa auta.

meni je i dalje jedan od omiljenih ikad:

 

mercedes-benz-vehicles-1980-mercedes-ben

 

U da, njega viđam malo češće u poslednje vreme. Nekad ga je vozio Bobi Juing, a sad je već prošlo dovoljno vremena da se tretira kao oldtajmer. Mada, da je šik, jeste.

Odoh do mobile.de  ^_^

Link to comment

auh da, zaista je mercedes tada pravio tako lepe automobile

 

a tek ova lepota

 

Mercedes-Benz_SL_Pagode_01pop_zpstjvukbp

pa da. stosmene tice, tesko da moze lepse :fantom:

ok, dizajn je nesto sto kapiram vremenom moze da stagnira, pa i nazaduje, lakse nego tehnologija, ali sta to mene briga :fantom:

 

automobile treba da pravi samo i isključivo mercedes-benz

:fantom:

pa da autoservisi vazda budu puni :fantom:

 

U da, njega viđam malo češće u poslednje vreme. Nekad ga je vozio Bobi Juing, a sad je već prošlo dovoljno vremena da se tretira kao oldtajmer. Mada, da je šik, jeste.

Odoh do mobile.de  ^_^

daces krug, nemo da si sisa :fantom:

a mozemo i zajedno u trebe!

Link to comment

daces krug, nemo da si sisa :fantom:

 

 

Bogami, 280SL može na mobile.de da se nađe za 7-8 soma, registrovan, bez mangela.  Mislio sam da to košta više.

 

Doduše, nema klimu. Treba sakupiti sve Nemce na jedno mesto i objasniti im koncept klima uređaja.

Link to comment

To je već ređe - nije ni čudo, kad ta generacija iz šezdesetih košta od 40K na gore

 

:cry:

 

ponekad vidim jedan 230SL u gradu, kod mene u kraju, na oko izgleda odlicno ocuvan, sramim se priznati, uvek stanem i zagledam mu i enterijer kao da sam osnovac na sajmu automobila :blush:  taj pol brak je bio bas sjajan u svom poslu

Edited by Pontijak
Link to comment

Kod moje stare gajbe ima onako baš staaaaara radionica, gde je majstor restaurirao stare mečke i imao je napolju parkirane svakave starije modele. A videlo se da u dvorištu ima i one modele iz tridesetih. Ali nije ih picnjavao kao što radi Foose da auto ispadne opasno skup (kompletno novo ogibljenje, potpuno nov motor itd), nego baš sređivanje da može i danas normalno da se vozi. Mada nemam pojma koliko bi koštalo da se u takav auto ugradi danas moderni kočioni sistem ili klima ili neki drugi takav podsistem novijeg datuma.

Link to comment

Kod moje stare gajbe ima onako baš staaaaara radionica, gde je majstor restaurirao stare mečke i imao je napolju parkirane svakave starije modele. A videlo se da u dvorištu ima i one modele iz tridesetih. Ali nije ih picnjavao kao što radi Foose da auto ispadne opasno skup (kompletno novo ogibljenje, potpuno nov motor itd), nego baš sređivanje da može i danas normalno da se vozi. Mada nemam pojma koliko bi koštalo da se u takav auto ugradi danas moderni kočioni sistem ili klima ili neki drugi takav podsistem novijeg datuma.

 

stare gajbe u bg ili stare gajbe u nemackoj? a i ja pitam gluposti :D sada se setih, pre nekoliko godina je na lekinom brdu jedan stari majstor restaurirao stare mercedese, secam se da sam jedared video u garazi kako restaurira jednog adenauera, cak sam sacuvao i fotku dela enterijera, bokte, kad pre prodje 8 godina

 

enterior_of___adenauer___by_pontijak_zps

Edited by Pontijak
Link to comment

To je već ređe - nije ni čudo, kad ta generacija iz šezdesetih košta od 40K na gore, a ova iz sedamdesetih evo od 7K.

za 10-20 godina će i ova biti bar 3puta skuplja. kakve banke, kakve kamate kakvi bakrači

:maliperica:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...