Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

ja imam tezu, verovatno je neosnovana i glupa, da vađenjem fabričkog radija kreće neka magija da se dešava u kolima, počne negde da vuče™ struju, osigurači počnu da pregorevaju. plus taj radio uvek izgleda ko neka budževina

 

ovako turiš kabl u aux i bog da te veseli

:fantom:

 

Izgubiš komande na volanu što je meni smor pa zato i ne diram.

 

Moćo, misli na FM transmitere koji se udenu u upaljač i u njih ubaciš flešku, izabereš frekvenciju na kojoj emituje (tamo gde ima rupa između stanica) i pičiš. U principu, ima dobrih transmitera ali ima i gomila, baš gomila, teških krševa. 

 

Recimo ovaj je dobar.

Edited by copkillah
Link to comment

Izgubiš komande na volanu što je meni smor pa zato i ne diram.

 

Moćo, misli na FM transmitere koji se udenu u upaljač i u njih ubaciš flešku, izabereš frekvenciju na kojoj emituje (tamo gde ima rupa između stanica) i pičiš. U principu, ima dobrih transmitera ali ima i gomila, baš gomila, teških krševa. 

 

Recimo ovaj je dobar.

to

 

mada sam ja imao neki koji se butne u ipod i onda odatle puśa muziku. ima prednost što ne pušta muziku samo u kolima već na bilo kom radiju. pomaže kad si u nekoj pripizdini

Link to comment

Stos je pronaci pravu frekvenciju, da nema mesanja i sl. Ali generalno je dobra zamena, ako nemas mogucnost mp3.

Ja sam dobio na poklon mp4 plejer koji sam nakacio na AUX i tako pustam muziku.. .nemam problem sa punjenjem telefona, malisa radi kao besan.

Link to comment

Ne mora da se gubi kontrola na volanu. Ja sam bio izbacio moj originalni auto radio, nije bio imao USB, a čitao je mp3 samo sa CD-a (čak ni dvd-a) i imao neko idiotsko ograničenje od 99 fajlova po nečemu (direktorijumu ili stablu). Uzeo sam bio moderni radio/mp3 plejer (dakle, bez CD plejera), koji je imao uobičajeni set funkcija sa BT-om i ostalim drangulijama da može da se preuzme telefonski poziv bez puštanja volana i obratno - da može da se okrene telefonski poziv preko točkića na radiju, bez da vadim telefon iz džepa. Takvi uređaji su na amazonu koštali od 60-70 evara pa nadalje, a da nisu neke kineske marke (uobičajeni Panasonici, Sonyju, Kenwoodi itd). Pošto je uređaj bez CD-a, prilično je plići i onda iza njega ima mesta za razne adaptere i dodatke. Jedan adapter može da vodi pozadi ka CD-changeru ako ga neko ima, drugi ima da se povežu komande sa volana na novi radio (to je koštalo oko 40 evara). Next track postaje next mp3 song, next cd je sledeći direktorijum. Sve u svemu, nije toliko skupo, a uz malo zafrkancije može sve da se ispovezuje da bude pukka.

 

Ove što emituju muziku sa kartice ili telefona putem radija sam škartirao, jer su 1) kvalitet muzike srozali dozlaboga (koji moj sam se mučio da ripujem sve u što većem kvalitetu onda?) i 2) podložni su smetnjama sa strane. Tipa prolazim kroz neki kanjon i sve krene da šumi ili tako neka glupost, ako se na toj frekvenciji pojavi neki lokalni radio u prolasku. Uglavnom, to sam probao kao međurešenje i zafrljačio sam ga neekološki kroz prozor.

Link to comment

Ja sam mislio na to da se kupovinom nekog "običnog" plejera gube komande sa volana. Kad kažem obični, mislim na te za 50ak evra. Varijanta sa čuvanjem komandi je u mom slučaju išla solidno preko 100e i zahtevala je budženje što baš i ne volim. 

 

FM transmiter je jeftino rešenje koje je mnogima zadovoljilo potrebe, pa kontam da nije strašno ako Moća baci 5-6-7e. 

Link to comment

Ti "obični" nemaju sa sobom adapter, ali adapter za kontrole sa volana može da se uzme zasebno od 30-60 evara (naravno, za mercedes C neće koštati isto kao i za korsu). Taj adapter dođe između konektora kontrola volana i samog radija. Pa sad, ko ne može da se odrekne kontroli sa volana, to nije tako ubitačno skupo. E sad, znajući Moću, njemu će najjeftinije biti da ugasi radio i krene sam da peva.

Link to comment

Ja hteo da kupim onaj sledeci radija model za moj auto (valjda cd40) ali ne radi me muzika nikako pa sam odustao, bitno mi je samo da mi nije tisina u kolima pa pustam radio stanice koje ne rokaju teske narodnjake, hard metal i operu. Sve ostalo dolazi u obzir.

Link to comment

Tesko ces naci u kompletu, cd i displej, jedino na nekom otpadu ili da pratis oglase mesecima... a opet treba ti i kod da odjavis pa da se opet prijavis... zajebancija koja skoro da i ne vredi truda.

Link to comment

Tesko ces naci u kompletu, cd i displej, jedino na nekom otpadu ili da pratis oglase mesecima... a opet treba ti i kod da odjavis pa da se opet prijavis... zajebancija koja skoro da i ne vredi truda.

 

el ne moze to da se izhakuje?

Link to comment

da se vratim na stari problem jer ovim ludacima ovde nista ne verujem a internet ima bar 4 razlicita resenja...

 

automatic. mazda tribute. kada sam u D ili R ali se ne pomeram, na kocnici sam, auto mi se trese i ponekad kao da uradi neki zvuk "avvvuuu" gde se rpm skala smanji na pola pa digne za milimetar (stoji uglavnom na 500-600)

 

menjala sam motor mount joints

 

da li su inlet gaskets ili svecice? ne pamtim kada sam svecice menjala, drkaju me da mora kompletan tune up da se uradi i da se trajati pola dana minimum, plus 600$ da ce da kosta

Edited by mustang
Link to comment

Ma kakav tune up za $600. Najbolje svjecice, kablove (ne znam da li taj motor ima coils) da uzmes za $100, i onda das (jacoj) polovini da to zamijeni dok popijes dvije konzerve piva. A kad si vec kod toga, promijeni i filter za vazduh. Mislim, to ti je osnova odrzavanja, tzv. car maintenance 101, i trebalo bi da se radi svakih par godina. Pogleda u servisnoj knjizici koji je interval. Iako ti to vrlo vjerovatno nece rijesiti konkretan problem, treba se uraditi. Garant ima na YouTube nekakav video za tvoj model.

 

A ako to ne pomogne, onda je ili O2 sensor ili intake valve, Dok to ne rijesis, kad si na semaforu, ubaci ga u N, da se manje trese, Ako ne otklonis uzrok, onda barem da ublazis simptome.

Link to comment

ubacujem u N ali mi frka da stetim tako transmisiji.

 

:) svecice moraju kod majstora, mislim da su negde u tri lepe i da motor mora da se dize. kod te mazds sta god da radis, dizes motor, dobro je ispod haube jos ????

 

 

hvala :)

Edited by mustang
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...