Jump to content

Photo

Econ&Fin What's Up

• Please log in to reply
349 replies to this topic

#346 hazard

hazard

Rock on Prof. Freaksworth!

• Members
  • 23,471 posts

Posted 12 February 2017 - 21:46:41

I jos jedna stvar: mozak je evoluirao tako da trazi obrasce i pravilnosti. Jer je evoluirao u okruzenju u kom ih je bilo, i u kom je ucenje tih obrazaca i pravilnosti bilo jako korisno za prezivljavanje. Medjutim losa strana ovoga je da ljudi cesto vide obrasce i pravilnosti tamo gde ih nema. Trazimo logicna i pravila objasnjenja tamo gde vlada nasumicnost i haos.

Ako dakle napravimo masine ciji ce cilj biti trazenje obrazaca i pravilnosti, i ako budu jako dobre u tome, nece li biti sklone istim greskama kao i ljudski mozak? Mozda i na daleko vecem nivou? Mi u neke stvari "ne stignemo" da ucitamo nepostejeci obrazac ili nepravilnost jer nismo u stanju da "procesiramo" neku ogromnu kolicinu podataka (npr., sve transakcije koje se u jednoj godini dese na svim svetskim berzama - nijedan covek to ne moze imati u glavi). Ali masina ce biti u stanju to da uradi - i da mozda donese neki katastrofalno los zakljucak.

Kod AI sistema dakle postoji opasnost da sopstvene nedostatke prosirimo na polja koja su nam prethodno bila nedostupna.

#347 hazard

hazard

Rock on Prof. Freaksworth!

• Members
  • 23,471 posts

Posted 12 February 2017 - 21:49:55

sa gornjeg quora linka:

There is some important implications here even for purely applied engineering work. For example, it appears that a supervised Deep Network can fit any data set, and quite well, even if the labels are completely wrong. This is very strange, and would have big implications since it seems to suggest that one could build a network that fits the training data and generalizes to test and holdout very well, and then completely falls down in production on new, unseen examples. And there may be no way to detect this. That’s a little scary.

#348 Frank Pembleton

Frank Pembleton

...the shit has hit the fan

• Members
  • 32,945 posts

Posted 07 March 2017 - 09:38:24

Krenuo "Srpski Davos" a Đuričin u 9.00 na N1 sa Kopa, pegla o makroekonomiji uživo. Rasteraše i ono malo gledalaca...

....shit has hit the fan...

#349 halloween

halloween
  • Members
  • 5,419 posts

Posted 21 March 2017 - 10:16:03

Borka Vučić,

narodni poslanik, seća se:

"Od političara i biznismena koje cenim, izdvojila bih Rokfelera. Kao bankar dosta sam boravila u inostranstvu i sećam se da je na mene najjači utisak ostavio Dejvid Rokfeler. Dobro smo sarađivali. On je izuzetno jak, pošten i sposoban. Sećam se jednog susreta, imao je pocepane pantalone koje su bile proštepane da se rupa na njima ne bi širila, a svi znamo ko je Rokfeler. Očarala me je ta njegova jednostavnost."

Povodom Rokfelerove smrti, opet sam se setila anegdote o njegovim pantalonama.

Edited by halloween, 21 March 2017 - 10:17:26.

#350 Frank Pembleton

Frank Pembleton

...the shit has hit the fan

• Members
  • 32,945 posts

Posted 21 April 2017 - 13:24:39

Štada prodala Hemofarm investicionim fondovima.

....shit has hit the fan...