Jump to content
IGNORED

Ваша визија...Бога


strixaluco

Recommended Posts

  • Replies 137
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bujodrag

    20

  • Lord Protector

    14

  • strixaluco

    12

  • Time Crisis

    9

Bog je u svakom od nas...I nije u instituciji niti u bogomolji.

Verujem u duhovnost i verujem da ne treba da radim drugima ništa što ne želim sebi...

Isto tako, mislim da nam je Bog svima dao slobodu izbora i razum, i odgovornost za izbore koje napravimo...

Isto tako mislim da nije stvar u uzdržavanju od iskustva, već u sticanju istog.

I da je glupo pitanje na krštenju da li se odričemo Satane, kad je zlo deo nas, onoliko koliko i dobro.

Zlo je tu da ga prepoznamo i pretvorimo u dobro, ne da bežimo od njega...Naprosto, sa svojom senkom se treba suočiti i prihvatiti je kao takvu.

To što je crkva sve izvitoperila i napravila od svoje pastve robove nema veze sa Bogom i verom, verujem da su Isus i Marija Magdalena bili muž i žena, kao i u postojanje Judinog i Tominog i drugih iz Biblije izbačenih jevanđelja.

Isto tako verujem da je Bog jedan, a prozori različiti, namerno izvitoperena tumačenja bilo koje vere nemaju veze sa Bogom i verom kao takvima.

Isto tako, mislim da je krajnji cilj vere u Boga samospoznaja. ono pravo izvorno znaćenje reći džihad i ono što se kaže Nosce te ipsum.

"Carstvo Božje je u tebi i svuda oko tebe. Nije u zgradama od drveta i kamena- Polomi drvo, ja sam tu. Skloni kamen, naći ćeš me." Judino jevanđelje

A što se tiče novoveraca i filetizma, od toga mi se povraća...Kao i od predstavljanja pokušaja samoubistva kao štrajka glađu i laganja na stiroporu za vreme uskršnjeg posta. Meni je najlepšu definiciju vere dao Aleksandar Mjenj:"Nalazim više smisla u krilu ptice i grani drveta nego u 500 ikona."

I u onome što je rekao Kazimir Maljevič u "Bog nije zbačen" (filozofskom spisu, ne petotomnom projektu decenije u Rusiji):"A sta je život za crkvu?Duhovno stanje čoveka. Ali gde se duhovnost nalazi? U duši, jer telo je grešno, i kada duša uništi greh u telu, ono postaje sveto, pretvara se u Boga, telo iščezava, postaje duša, ali greh više ne postoji, postoji Bog.Dušu Bog ne može da kazni jer je ona njegov deo, telo kao besmrtno takođe.Otuda u Bogu nema kazni"

A performans Pussy Riot je nešto najbliže mom poimanju religije...Kao i poimanje religije Omara Hajama, Helene Blavacke,Tolstoja, FMD-a,   Reriha, Maljeviča, Berđajeva, Gurđijeva, Uspenskog i Šestova...

Edited by uros_s78
Link to comment

A Beslan?

 

Šta ćemo sa tim? Da li ti je svemogući Bog pomogao da spoznaš greške iz tvog prethodnog života?

 

Pokaj se.

Edited by Anonymous
Link to comment

A Beslan?

 

Šta ćemo sa tim? Da li ti je svemogući Bog pomogao da spoznaš greške iz tvog prethodnog života?

 

Pokaj se.

 

Neće da se pokaje, ne odriče se Satane i loših dela. Uki se sreće sa zlom ali ga se ne odriče, pokušava da ga transformiše, što je uzaludan posao jer Lukavi ima bezbroj lica i nemoguće ga je transformisati u Dobro.

 

I da je glupo pitanje na krštenju da li se odričemo Satane, kad je zlo deo nas, onoliko koliko i dobro.

Zlo je tu da ga prepoznamo i pretvorimo u dobro, ne da bežimo od njega...Naprosto, sa svojom senkom se treba suočiti i prihvatiti je kao takvu.

 

Uki, brkaš jungovu senku, samospoznaju, i iskonsko zlo.

 

07b%20Sveti%20Djordje.jpg

Link to comment
  • 3 months later...

ne mogu vam obajsniti boga.

pod Bogom podrazumevam najviši um i stvoritelja sveta.

savršrno biće od koga smo stvoreni i kome težimo.

sam logos. samu istina i dobrotu. um i silu najvišu. 

Edited by log
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...