Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Da li je pametno da Wizz-u unapred prijavljujem da letim sa autističnim sinom na Kipar? On je u principu miran, i ovo mu nije prvi let, ali bih svakako želeo da izbegnem probleme koje je imao Čeda Antić sa Air Srbijom.

Jbga posle ovog iskustva svi su verovatno "na iglama".

A opet kod tih lowcost kompanija se uvek upali crveno svetlo na bilo kakav problem, jer to njima izgleda da u nekoj varijanti mogu imati "troškove"...

Jesi li kupio kartu?

Naravno proveri da li ima nešto "sitnim slovima" napisano na sajtu...

LC ionako imaju minimum osoblja, nisam siguran da su voljni da se nešto "posvete".

Link to comment

Jbga posle ovog iskustva svi su verovatno "na iglama".

A opet kod tih lowcost kompanija se uvek upali crveno svetlo na bilo kakav problem, jer to njima izgleda da u nekoj varijanti mogu imati "troškove"...

Jesi li kupio kartu?

Naravno proveri da li ima nešto "sitnim slovima" napisano na sajtu...

LC ionako imaju minimum osoblja, nisam siguran da su voljni da se nešto "posvete".

 

Nisam kupio kartu, let sa Wizzom bi trebao da bude deo paket aranžmana i sve plaćam u agenciji. Njih sam pitao, a oni su mi rekli da pitam Wizz.

 

Ne treba mi niko da mi se posebno posvećuje, već samo da ne dođe neka budala da nas skine sa leta, kao što su uradili Antićima. Ako treba, doplatiću za prioritetno ukrcavanje ili ću izvaditi lekarsko uverenje...

 

Oh well, ipak je najbolje da ih zovem na no-name basis.

Link to comment

Nisam kupio kartu, let sa Wizzom bi trebao da bude deo paket aranžmana i sve plaćam u agenciji. Njih sam pitao, a oni su mi rekli da pitam Wizz.

 

Ne treba mi niko da mi se posebno posvećuje, već samo da ne dođe neka budala da nas skine sa leta, kao što su uradili Antićima. Ako treba, doplatiću za prioritetno ukrcavanje ili ću izvaditi lekarsko uverenje...

 

Oh well, ipak je najbolje da ih zovem na no-name basis.

Ma jasno da ne treba, nego računam šta oni mogu da pomisle...

Nisam u tvojoj koži, samo razmišljam naglas...

Kad ih budeš zvao provaj nekako da daš do znanja da nisi neki "istraživački novinar" ili tako da se ne uprpe.

Svakako ispitaj opcije...

Link to comment

Ja bih pozvao unapred iz jednog praktičnog razloga tj. da zatražim prioritet na čekiranju i ukrcavanju. Wizz-ovi šalteri za čekiranje su sabijeni na onom "međuterminalu" između T1 i T2 a čak i ako su na T1 vrlo je moguće da će raditi samo jedan šalter (lowcost prevoznik jbg) pa će biti gužve. Ukrcavanje će gotovo sigurno biti na jednom od gejtova koji još uvek nisu renovirani i ozbiljno se raspadaju, možda čak nisu ni klimatizovani. Na samom letu će verovatno sve biti OK ali ovi detalji™ pre poletanja možda budu malkice heavy za klinca. Da sam na tvom mestu ja bih pozvao Wizz, nadam se samo da ti neće ljubaznim glasom saopštiti da nije nikakav problem da dobiješ prioritet na čekiranju i ukrcavanju... ako odeš na sajt i platiš za obe opcije. Bilo bi super ako bi imali štofa da vam daju VIP status iz čistog profesionalizma.

Edited by Redoran
Link to comment

Ovo cimanje sa žandarima koji gledaju pasoše odmah na ulasku u aerodromsku zgradu (prilikom izlaska iz aviona) je specijalitet beogradskog aerodroma ili ima još negde? Na srpske pasoše samo odmahnu rukom, nempojma šta rade sa nesrpskim pasošima i njihovim vlasnicima... Da li to ima veze sa tranzitnim putnicima koji, koliko razumem, ostaju na terminalu, ne idu na pasošku kontrolu? Redovna pasoška je dole u prizemlju, sve po PS-u pregledaju, skeniraju itd...

Link to comment

To rade i u Frankfurtu, ponekad bukvalno na izlaznim stepenicama iz aviona (kada avion nije na gejtu), samo što je tamo to gotovo redovno, dok na N.Tesli to ni jednom nisam videla. Možda su čekali nekog određenog

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Ja na Tesli poslednja 3 puta svaki put. Kod Rusa (SVO) ništa nikad, pa sam povezao to sa nekontrolisanim mešanjem dolaznih, odlaznih i tranzitnih putnika na Tesli...

Link to comment

U Frankfurtu su sigurno dve-tri godine npr. pitali i koliko novaca imas sa sobom (mene nisu nikad ali ljude pored tako da ne znam da li su ljudi morali da zbilja i pokazuju), a neko vreme sam odmah drzala spreman pasos i maltene u letu pokazivala jer me kao i ostalu decu nisu tako strogo gledali kao neke muskarce. Prosle godine te sacekuse nisam dozivela ali sam i manje dolazila iz Beograda nego prethodnih godina, a ove godine sam imala to sad u julu (jedan od tri dolaska iz BGa). Ti njihovi pregledi pasosa traju tri nanosekunde, ne znam bas sta mogu da uoce tako brzo ali oni valjda znaju (verovatno je dovoljno da se prepozna neko odredjeno ime?). Ne bas prijatan osecaj generalno. Ne znam da li to rade i za druge neEU letove iz naseg okruzenja. Kod nas mozda to rade zbog izbeglica.

Link to comment

На одласку на двије контроле су ме замолили да скинем ципеле тј еспадриле, прије повратка сам купио нове :D, прошао без проблема.

Link to comment

Da li je pametno da Wizz-u unapred prijavljujem da letim sa autističnim sinom na Kipar? On je u principu miran, i ovo mu nije prvi let, ali bih svakako želeo da izbegnem probleme koje je imao Čeda Antić sa Air Srbijom.

Šta je bilo na kraju? Jesi li se čuo sa njima?

Link to comment

Šta je bilo na kraju? Jesi li se čuo sa njima?

 

Na kraju ih nisam ni dobio. Čekam da mi se javi neko u call centru po 10+ minuta, po ceni od RSD 60 za minut. Probaću još jednom ili dvaput, eventualno im pošaljem mejl sa neke od adresa koje retko koristim.

Link to comment

Pitanje za ObiW i ostatak američke ekipe - koliko se često dešava da letovi u sletanju na DFW kasne zbog nevremena? Već sam se vraćao dva puta odatle sa QF8, oba puta sam imao više od dva sata i imao sam baš dosta vremena, ovog puta (druga polovina septembra) ću da imam samo sat vremena između letova.

 

Slike Antarktika sa leta Sidnej-Johanezburg od pre nekoliko godina

 

F7bcdVl.jpg

 

6DVMmyv.jpg

 

s5qCgOn.jpg

 

SaE

Link to comment

Pitanje za ObiW i ostatak američke ekipe - koliko se često dešava da letovi u sletanju na DFW kasne zbog nevremena? Već sam se vraćao dva puta odatle sa QF8, oba puta sam imao više od dva sata i imao sam baš dosta vremena, ovog puta (druga polovina septembra) ću da imam samo sat vremena između letova.

 

SaE

Mislim da nema nekih pravila - zavisi delimicno od doba godine, i lokalizovanih vremenskih uslova.

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

Dobro zbori Djejms. Ja ne znam kakva je lokalna klima u DFW regionu u avgustu/septembru, ja sam u tropskom delu (Hjuston) a oni su kontinentalna klima. No u svakom slucaju, prekookeanski letovi hoce da sacekaju putnike koji kasne, pod uslovom da ne kasne mnogo.  

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...