Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

Једно питање старијим познаваоцима фудбала...

1974.У припремном сусрету одиграном у Трогиру црвено-бели су декласирали екипу Слована са 8:1.Играли смо у занимљивом саставу: Рацић, Радовић, Рашовић, Антонијевић, Дојчиновски, Кери, Славиша Жунгул, Н. Јовановић, Лазаревић, Ненад Шалов, Панајотовић. У игру су ушли и Машковић и Едхем Шљиво.Двоструки стрелац био је Александар Панајотовић, а по један гол постигли су Жунгул, Шалов, Никола Јовановић, Кирил Дојчиновски, Шљиво и Бранко Радовић.
Ово је састав ФК ЦЗ са званичног сајта, на одељку времеплов за 2.2.1974.Од ових играча су барем 2 Хајдукова и један Сарајева. О чему се овде ради, да ли је могуће да су били на проби, па нису задовољили (тм) или је тада би обичај да у припремним сусретима припремаш играче других тимова? :blink:
Link to comment

U to vreme su igraci cesto igrali kao gosti za druge timove, pa je Dzajic igrao za Zeljeznicar, Prosen i Bukal za Zvezdu, Vabec i Topic za Hajduk.Ili jos pre toga, Rajko Mitic je igrao za Partizan i Hajduk, Valok i Bobek za Zvezdu.Cini mi se da se konkurencija malo drugacije shvatala tada.

Link to comment
  • 2 weeks later...
U to vreme su igraci cesto igrali kao gosti za druge timove, pa je Dzajic igrao za Zeljeznicar, Prosen i Bukal za Zvezdu, Vabec i Topic za Hajduk.Ili jos pre toga, Rajko Mitic je igrao za Partizan i Hajduk, Valok i Bobek za Zvezdu.Cini mi se da se konkurencija malo drugacije shvatala tada.
U Zvezdi su krajem 60-ih igrali kao gosti i Rudi Belin (Dinamo) i Blagoje Krivokuca (OFK) u SE Kupu, a ranije je cini mi igrao i Milan Galic (Partizan) u Kupu sajamskih gradova. Iako su u pitanju zvanicna evropska takmicenja, klubovi su imali pravo da pozajme nekoliko igraca iz drugih klubova za svaku utakmicu. Edited by Dimitrije
Link to comment
U Zvezdi su krajem 60-ih igrali kao gosti i Rudi Belin (Dinamo) i Blagoje Krivokuca (OFK) u SE Kupu, a ranije je cini mi igrao i Milan Galic (Partizan) u Kupu sajamskih gradova. Iako su u pitanju zvanicna evropska takmicenja, klubovi su imali pravo da pozajme nekoliko igraca iz drugih klubova za svaku utakmicu.
Hvala Dimitrije.
Link to comment
:Hail::Hail::Hail: bilo dogovoreno da odigraju 3:3, ali kragujevčani dali gol na kvarno pred sam kraj, a onda Pele uzeo loptu, izdrincao ceo tim i golmana i izjednačio. 4:4inače, Santos došao te '69 da odigra prijateljsku sa Zvezdom, ali Pele prvo bio na JNA da gleda Partizan-Radnički u prvenstvu. Bilo 1:4 za Radnički, i Pele odjebo Zvezdu i tražio da igraju sa "ovim timom koji je pobedio Partizan"
Santos je igrao sa Zvezdom (3-3) (bio na stadionu), a zatim je trebalo da igra sa Partizanom. Posle odgeldane utakmice Partizan-Radnicki, promenili su protivnika.
Link to comment
Santos je igrao sa Zvezdom (3-3) (bio na stadionu), a zatim je trebalo da igra sa Partizanom. Posle odgeldane utakmice Partizan-Radnicki, promenili su protivnika.
ok, "ako su lagali mene i ja lažem vas"
Link to comment
  • Redoran changed the title to Ex YU fudbal

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...