Jump to content
IGNORED

letnje računanje vremena


kud u maglu Simoviću

  

97 members have voted

  1. 1. da li ste za ukidanje letnjeg računanja vremena?

    • da
      59
    • ne
      38


Recommended Posts

 

U decembru, noć počinje oko 5, svi koji rade po kancelarijama, dan možda vide samo kroz prozor... Glupo...

 

Što će reći da i zimi treba zadržati letnje vreme, ili preći u istu vremensku zonu sa Grčkom 

 

 

zašto? to je original vreme. prvo, mrak ne pada u 19:30 tad zalazi sunce, svetlosti na nebu ima još pola sata. a ako vam fali sunca ustanete ranije, ionako je prijatnije po vrućini ustajati ranije i obaveze završavati dok ne upeče.

živeti u skladu sa prirodom to treba da je cilj

 

Pomerali, ne pomerali, rastali smo se od života u skladu sa prirodom kad su uvedene vremenske zone. Nije u skladu sa prirodom da Madrid i Beograd budu u istoj vremenskoj zoni, čak i ako ne pomeramo sat.

 

Tvoj život u skladu sa prirodom će biti kada Kladovo, Beograd i Loznica budu u posebnim vremenskim zonama. Pa svako ustaje i leže u skladu sa lokalnim vremenom izlaska i zalaska sunca. Trt.

Link to comment

Pa bole njih kurac, oni su svi na GMT+1, a zapadnije su od nas ohoho... Francuzima će da zalazi sunce u 9, pola 10 leti, jebe im se...

 

Mi treba da smo u zoni sa Grčkom, pa da ima nekog smisla to sa zimskim vremenom...

 

Uostalom, koji je smisao u današnje vreme, kad većina ljudi radi od 8 ili 9 da u 5 sati ujtru leti bude dan? Razumem da je to imalo smisla, kada su se ljudi bavili zemljoradnjom uglavnom, ali sad kad smo svei po nekim kancelarijama, totalno je besmisleno da zimi ne vidiš sunce, a leti 3 sata dana prespavaš......

 

U decembru, noć počinje oko 5, svi koji rade po kancelarijama, dan možda vide samo kroz prozor... Glupo...

Francuska realno treba da je GMT. Sa Engleskom. Da li zbog kontinenta ili čega drugog oni su u grupi sa nama. Mi i treba da smo u GMT+1, kao što jesmo. Tu su i Mađarska, Čehoslovačka, Poljska, Švedska. Realno veći deo Grčke treba da je isto sa nama. Ona je razvučena od jonskog mora do skoro Bosfora, pa su uzeli sredinu +2, ali mislim da je veći deo objektivno u +1.
Link to comment

Francuska realno treba da je GMT. Sa Engleskom. Da li zbog kontinenta ili čega drugog oni su u grupi sa nama. Mi i treba da smo u GMT+1, kao što jesmo. Tu su i Mađarska, Čehoslovačka, Poljska, Švedska. Realno veći deo Grčke treba da je isto sa nama. Ona je razvučena od jonskog mora do skoro Bosfora, pa su uzeli sredinu +2, ali mislim da je veći deo objektivno u +1.

 

Srbiju seče granica "prirodne" podele na vremenske zone. Cela istočna polovina države bi komotno mogla  u GMT+2 zonu. Grčka je tamo gde treba da bude.

 

edit: karta ne laže

 

a tek ova karta!

Edited by Frile
Link to comment

Tvoj život u skladu sa prirodom će biti kada Kladovo, Beograd i Loznica budu u posebnim vremenskim zonama. Pa svako ustaje i leže u skladu sa lokalnim vremenom izlaska i zalaska sunca. Trt.

možda je bi bilo pravilnije da sam napisao u skladu sa biohemijskim procesima u našem organizmu

a ta razlika od nekoliko minuta/sekundi između loznice i kladova je nebitna

Link to comment

Srbiju seče granica "prirodne" podele na vremenske zone. Cela istočna polovina države bi komotno mogla u GMT+2 zonu. Grčka je tamo gde treba da bude.

 

edit: karta ne laže

 

a tek ova karta!

Da, ali nije tema Kladovo, već gde je većina. Beograd, Novi Sad, Kragujevac su u prirodnoj granici. Ona kreće od zapadnih granica Nemačke, Švajcarske i Italije i završava se sa istočnim granicama Švedske pa do nas. Francuska i Španija treba da su u zoni sa Britanijom i ne treba njih uzimati kao reper.
Link to comment

Dve god sam radio od 8 i živeo sam kao zombi. Kad ustanem u 6 ceo dan mi je propao, stalno umoran i nenaspavan, posle podne i uveče me sve mrzi, jer sam opterećen time da sutra treba rano da ustanem   :isuse: Pakao, depresija. Na poslu mučenje i otaljavanje

Od 9 nije idealno, ali može da se izdrži, mogu da radim normalno, uveče ne brinem o tome da li ću možda malo kasnije da legnem. može da se živi normalno

Link to comment

na to pitanje bi trebao da odgovori npr biohemičar ili endokrinolog ili geograf. nisam niti jedan odto troje

 

sklad biohemijskih procesa, sna i ritma noć dan

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...