Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

Ooo, nisu dosta rodja i eraser, stize konjica :D

 

Ne mrem sad djecaci, nestalo mi struje, odite se negdje drugdje malo igrat, budemo posle :)

 

@anduril

 

To "lažeš" možeš svom tati da govoriš, a ne meni, jel jasno?

Edited by aram
Link to comment
@eraser

 

sve to lepo zvuči dok se ne dodje do suštine, a nju mi je lepo objasnio rođa na prethodnoj strani: radi poso americi - Dobro (demokratska opcija), ne radi poso americi - Zlo (diktatura, sumrak civilizacije)

 

eto, sve sam lepo naučio, ne bih vas više zadržavao :D

Nisi ništa naučio, samo si opet pokazao intelektualno nepoštenje.

 

Stav dobro i zlo trebaš imati ti u svojoj konkretnoj situaciji, SAD ne bi trebali drmati nekoga tko im više ne radi nered ili je iz vlastitih interesa to prestao raditi. Toga se uglavnom i drže.

Eraser je prilično jasan da smatra da su Dveri, Le Pen i AfD ekstremističko zlo i da je vrlo neugodna konstanta da Rusija prema svima navedenima gaji simpatije i prijateljstva, a nadjebava se s opcijama koje on smatra demokratskima.

Ti si ga išao prozivati s nedostatkom nastojanja za rušenje Slobe u trenutku kad im je Slobo gasio bosanski lonac, valjda su ga trebali rušiti kad im je bio najkorisniji jer ''izvoz demokracije''? (dakle tebi ne paše to što nisu radili upravo ono zbog čega bi ih namenski i dianser obilno zasipali govnima. Dečki, vi ste neprincipijelna koalicija, ujedinjeni ste samo oko toga tko vam je Pedro.)

Nedostatak aktivne sabotaže btw. nije podrška.

 

Rusija, s druge strane, dosta konzistentno bira određene srpske favorite kojima ne samo da ne podmeće klipove, nego ih simpatizira te im namiguje i tepa.

Taj dio tebe konzistentno ne zanima. To je dosljedno pokvareno.

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Ima tu jedna mala razlika, Rusija teoretski sve to podržava, u fazonu sreća je lepa samo dok se čeka, dok USA ima malo praktičniji pristup.

Link to comment

Rodjo, kratko, i dalje sam bez struje... :(

 

Zajebi me s tim utrpavanjem u nekakve koalicije s namenskim i bilo s kim, mislim da se npr. s pomenutim nisam u zivotu forumskom slozio ni oko cega. Dobro, mozda jednom :D

Ni ja tebe, erasa, andurila, ... ne posmatram kao koaliciju, osim u zajebanciji :)

Slazem se ja sa Eraserom da su i Putin i ti Le Peni govna, samo je malo bezveze to predstavljati kao borbu Dobra i Zla. Posebno u situaciji kad sila Dobra podrzava Saudijsku Arabiju ili dovodi Vucica na vlast u Srbiji (a oko poslednjeg se ne bih raspravljao, kristalno je jasno da je tako).

I potpuno je legitimno da US gleda svoje interese, ali nemojmo to nazivati "podrskom demokratskim opcijama", jer se to samo ponekad slucajno poklopi, a kamoli borbom Dobra i Zla.

Link to comment

Posebno u situaciji kad sila Dobra podrzava Saudijsku Arabiju ili dovodi Vucica na vlast u Srbiji (a oko poslednjeg se ne bih raspravljao, kristalno je jasno da je tako).

I potpuno je legitimno da US gleda svoje interese, ali nemojmo to nazivati "podrskom demokratskim opcijama", jer se to samo ponekad slucajno poklopi, a kamoli borbom Dobra i Zla.

Vučića su na vlast doveli Srbi, isti oni koju su se zaljubili u Vožda, i dijelovi mlađih generacija. Srbi ga i drže na vlasti. Čemu služi to stalno eskiviranje, bolje se od njega osjećaš? Šta smo mogli, nismo krivi mi, kriv je Veliki Satana?

 

Nije nama tu EU donijela na vlast kretene poput Zokija i mulce poput Plenkyja, nego mi.

Link to comment

Postavlja se pitanje koliko bi ga Srbi držali na vlasti da su Amerika (ili Nemačka) rekli da je Vučić no-no i neprihvatljiv kao partner za saradnju, ako ništa drugo a ono zbog tereta prošlosti. Ima tu svega, himera interesa sa svih strana, ne bih tako olako pojednostavio stuaciju.

Link to comment

Vučića su na vlast doveli Srbi, isti oni koju su se zaljubili u Vožda, i dijelovi mlađih generacija. Srbi ga i drže na vlasti. Čemu služi to stalno eskiviranje, bolje se od njega osjećaš? Šta smo mogli, nismo krivi mi, kriv je Veliki Satana?

 

Nije nama tu EU donijela na vlast kretene poput Zokija i mulce poput Plenkyja, nego mi.

 

vucic je dvadeset godina neuspesno pokusavao da dodje na vlast, zajasio je kada je nakon tomine pobede preuzeo poluge moci, medije i inostrane kontakte.

usput, nisu mu okretanje od seselja, izraelci savetnici i djulijani u kampanji pali s neba.

Edited by Takeshi
Link to comment

Vučića su na vlast doveli Srbi, isti oni koju su se zaljubili u Vožda, i dijelovi mlađih generacija. Srbi ga i drže na vlasti. Čemu služi to stalno eskiviranje, bolje se od njega osjećaš? Šta smo mogli, nismo krivi mi, kriv je Veliki Satana?

 

Nije nama tu EU donijela na vlast kretene poput Zokija i mulce poput Plenkyja, nego mi.

 

ama uopšte ne negiram da su za njega glasali srbi, kao uostalom i za slobu nekad, ali jasno je da ne bi uzeo vlast da nije imao njihovo odobrenje...

Link to comment

Vučića Trumpa su na vlast doveli Srbi Amerikanci. Srbi Amerikanci ga i drže na vlasti. Čemu služi to stalno eskiviranje, bolje se od njega osjećaš? Šta smo mogli, nismo krivi mi, kriv je Veliki Satana Putler?

Link to comment

 

Vučića Trumpa su na vlast doveli Srbi Amerikanci. Srbi Amerikanci ga i drže na vlasti. Čemu služi to stalno eskiviranje, bolje se od njega osjećaš? Šta smo mogli, nismo krivi mi, kriv je Veliki Satana Putler?

 

Ček, ti si sigurno nekako uvjeren da sam ja u sporu s tobom oko toga? Ja bih jedino konkretizirao da posebno krivim GOP. Ali njih mrzim ionako.

 

ama uopšte ne negiram da su za njega glasali srbi, kao uostalom i za slobu nekad, ali jasno je da ne bi uzeo vlast da nije imao njihovo odobrenje...

Ne bih rekao da je USA tvoj antizlo osigurač. Međutim, oba su evidentno imala fan club u Kremlju, kao što ga ima i Trumpster. Tu se ne moramo oslanjati na provjerene metode argumentacije 'znaju svi', rekla-kazala', 'jasno je' i ''opštepoznato'.

Link to comment

1. Ne bih rekao da je USA tvoj antizlo osigurač.

2. Međutim, oba su evidentno imala fan club u Kremlju, kao što ga ima i Trumpster.

3. Tu se ne moramo oslanjati na provjerene metode argumentacije 'znaju svi', rekla-kazala', 'jasno je' i ''opštepoznato'.

 

1. naravno da nije, a i ne treba da bude...

2. fan club? i jel treba ja sad da potežem cifre finansijske pomoći?

3. ovo me prosto mrzi da ti dokazujem, zato "jasno je". mislim, ako te zaista zanima, dovoljno je da uporediš spisak dugogodišnjih primalaca USAID sredstava u srbiji sa spiskom osoba koje su Vučiću na ovaj ili onaj način dale i daju podršku od 2012. do danas

Link to comment

3. ovo me prosto mrzi da ti dokazujem, zato "jasno je". mislim, ako te zaista zanima, dovoljno je da uporediš spisak dugogodišnjih primalaca USAID sredstava u srbiji sa spiskom osoba koje su Vučiću na ovaj ili onaj način dale i daju podršku od 2012. do danas

Čak i da pristanem na ovo kao argument (bez detalja, da vidimo o kome ili čemu se radi) nije li to jednostavno posljedica promjene vlasti :D

Link to comment

pa naravno da nije. to su prosto ljudi koji slušaju gazdu. kad im se sutra bude reklo da se suprotstave vučiću, uradiće i to.

 

a što se detalja tiče, ja zaista ne bih, previše sam rl involviran u to... ti ako hoćeš, nije teško naći detaljne spiskove.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unpinned this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...