Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Heh, nije čuo za film...

 

Grisham i njegov happy end pod kompromisom obeležio je devedesete. U tom periodu su ga ekranizovali Pollack, Altman, Foley, Coppola, Fleder, ali niko tako dobro kao Joel Schumacher.

 

A Time to Kill je po mnogima najuspešniji film snimljen po Grishamovom književnom predlošku. Lično mi se uvek činilo da to i jeste tako...

Link to comment

Heh, nije čuo za film...

 

Grisham i njegov happy end pod kompromisom obeležio je devedesete. U tom periodu su ga ekranizovali Pollack, Altman, Foley, Coppola, Fleder, ali niko tako dobro kao Joel Schumacher.

 

A Time to Kill je po mnogima najuspešniji film snimljen po Grishamovom književnom predlošku. Lično mi se uvek činilo da to i jeste tako...

:( izvini, Ajante.

Link to comment

Nije mi jasno što se meni izvinjavaš, zapravo i nisi morao čuti za film. Heh, što si manje filmova gledao i manje knjiga čitao, to je pred tobom više mogućnosti zadovoljstva percepcije svega toga...

 

edit: zaboravio da stavim smajli da bih ispoštovao akademski diskurs. Dakle :)

Edited by Ajant23
Link to comment

Nije rimejk onog starog, razdvojene su priče "klinci" vs "odrasli". Vizuelno solidno, možda malo prenaglašeno, zanatski ok, fino podsjećanje na kraj osamdesetih, ali priča je ispričana malo dosadno, razvučeno, fali više strave sem "Bu!" momenata.

Link to comment

Odgledao i ja It sinoć, nije mi se dopao, bled rimejk originala, bar što se tiče jezovite atmosfere. Priča bukvalno leti sa jedne scene na drugu, u kojima klovn napada decu. Te scene su istinski strašne, ali to je jedina prednost filma. Atmosfera originaia je neprevaziđena. Ovaj novi klovn, Šveđanin valjda, nije loš, ali Penivajz u izvedbi Tima Karija je neprevaziđen. Ne sviđa mi se ni kasting klinaca, uboli  su samo sa Beverli i Ričijem.

I još jedna stvar, film je pun referenci na knjigu, ali prosečan gledalac koji nije čitao književni predložak to neće videti.Morali su malo više da se pozabave ukletom istorijom Derija, uticajem stvorenja na sve stanovnike i odrasle, da gledalac stekne uvid koliko je stvorenje proželo grad i upravlja njime u svom ritmu 27godišnjeg ciklusa.

Sve u svemu ok dvosatna zabava&razbibriga, ali ništa više od toga. 

Link to comment

nema, ima samo jednu priču, klince (ali ne iz pedesetih, već je radnja pomerena na '88.)

Valjda da bi se deo sa matorciima odigravao negde u naše doba sad.

 

Dakle, nema prostora za eventulno drugi nastavak filma? To sam očekivao kad sam čuo da je samo priča sa klincima, i nekako je logično jbm ga.

Link to comment

Dakle, nema prostora za eventulno drugi nastavak filma? To sam očekivao kad sam čuo da je samo priča sa klincima, i nekako je logično jbm ga.

 

Ima prostora za drugi deo u kom će se obraditi priča sa matorcima. Bar sam tako shvatio na kraju filma, pošto je prikazano da je To pobeđeno, ali ne i uništeno.

Ali suština Kingovog romana i jeste u tom skakanju radnje izmedju pedesetih i osamdesetih, dok su ovde išli strogo linearno.

Link to comment

Pa, to je Hičkok rekao: da bi mogao da ekranizuje Zločin i kaznu, ali bi taj film morao da traje barem pet i po sati. A, bilo bi neozbiljno da snimi tako dug film. Kao da je uopšte ozbiljno ekranizovati takav roman, doduše...

 

Šteta što ga nije snimio, pa da se smejemo. Bila bi to jedina uspela parodija Hičkoka. Mislim, Topaz jeste parodija, ali nije uspeo...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...