Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

doso ranije s posla, vidim zenu nesto mrzi da kuva, rekoh, bezi ja cu :)vecera za 20 minuti: mleveno meso ostalo od jucerasnjih cufti prodinstao u tiganju sa röstzwiebelnom (bob poziveo IKEU)roestzwiebeln.jpgrkno teglu pasulja belog velikog u tepsiju, ozgo meso i taj lukac, malo mocarele rendane. preko drugu teglu pasulja i pomesanu mocarelu sa pavlakom. dvadesetak minuta u rernu na 200, pa da vidimo sta ce da bude...

Link to comment

eve slike! ispalo super, nemam nista da oduzem i dodam. repovi nisu heavy ako se ovako spreme, posle 6 sati u rerni na tihoj vatri, meso spada sa kostiju i uzasno je ukusno posto je puno zelatinastog tkiva. plus je cheapo za spremanje, sastojci su bili ispod 1000 din za veceru za 5, ostala je barem trecina nepojedena. repovi su oko 300-350 din kg.pred kraj ubaceni paradajzici (nisu oljusteni ali svejedno), sargarepa iskulirana (mrzelo me da cistim i rendam) a umesto toga ono cega nema u receptu na pocetku, a odlicno je - narendana kora od jednog limunaimg6106b.jpgna kraju dodat beli luk i seckani list celera. img6108q.jpgpored kuskusa (umesto paste), prilog je bio i miks pecenih krompirica i mlade cvekle sa liscemimg6115u.jpgbon apetito!img6110ao.jpgimg6111k.jpgimg6122fx.jpgod repova je samo ostalo ovoimg6123f.jpghvala modesty za ovu magicnu spravuimg6126s.jpg

Edited by gazza1
Link to comment
Znači maaajstore...peder si ako ne otvoriš kafanu
+ novi 1bio ja ovde u jednoj "kucnoj kafani", vlasnik/kuvar/somelijer je nekad bio novinar na TV-u, a sada penzionerski, samo vikendom, kuva u sopstvenoj kuci za desetak ljudi. vise od toga i ne staje u njegovu kuhinju spojenu sa trpezarijom. nema biranja, jedes sta je spremio, pijes sta ti iznesu (osim za antialkoholicare, za njih ipak ima izbora). cifra je poprilicna, ali ne znam kolika, nisam ja placao. mislite o tome :)
Link to comment
Mogli bi nekada da ujedinimo na radnom zadatku tvoju paul bocuse šerpu i moj paul bocuse grill pan :)inače wub za tvoje nizove slika, meni je bilo najluđe kada si slikao ona čuvena rebarca, i na kraju postavio i fotke oglodanih kostiju :lol:
Link to comment

improvizujem. uzeo malo junecih grudi, izgrilovao na gvozdju, na tome izgrilovao i malo paprika, stavio u vatrostalnu posudu i nalio pelatom, belim vinom, blukom i zacinskim biljem, pa na 175 stepeni. u poslednjoj fazi stavicu i krupnije mlade krompire, secene na pola, da prime soc. mislim da ce biti OK, onako je malo italijanski fazon.

Link to comment

inspirisana gazinom cveklom sa krompirićima, danas na meniju nešto slično, dodala još tikvice, b i c luka sa sve perima (iz vlastite baštice), dosta namuljila, začinila itede ... ispalo za lizanje prstiju.poslužio delimano pleh pokriven folijom (u prvoj fazi) u nedostatku bocuse-a :) jedino nisam mogla da iskoristim lišće cvekle, osušilo se za par dana u frižideru :( dsc02526qb.jpg

Link to comment
ovi navodno salju svuda gde ima DHL-a. nisam proverio.
hvala. jake su cene, al' to sam i očekivala.problem je što bi se na to još ko zna koliko nakalemilo dok bi stiglo do naše nedođije <_<
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...