Jump to content
IGNORED

Kako bi trebao/mogao da izgleda idealan auto?


namenski

Recommended Posts

namenski, da si video kakvu je nesreću moj bivši kolega preživeo vozeći land cruisera, možda ne bi bio tako kritičan prema suv :)

rav4 je tipicni suv,lend kruzer je dokazani terenac koga svrstavaju u tu kategoriju.Kad smo vec kod tojote pade mi na pamet fj  :wub:

2012-sema-toyota-fj-s-cruiser.jpeg.jpg

Edited by Zavrzan
Link to comment
  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • namenski

    19

  • wall

    13

  • ToniAdams

    9

  • Time Crisis

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Navigacija mi poslednja stvar, ove na telefonima više nego dobro odrađuju posao ali nisam siguran za manuelni vs automatik... Nekako mi automatik ide u grupu bilo bi lepo. Dosta je jednostavnije upravaljati™ i drugim uređajima dok voziš.

I da farovi, što bolji, veći, jači...

Link to comment

Jeremy Clarkson je jednom rekao nešto kao (i ja se složih) Subaru Legacy Outback je generalno najbolji ("savršen") auto.

 

+1

 

I takav auto bi pokrio 90% potreba stanovnika planete.

Link to comment

rav4 je tipicni suv,lend kruzer je dokazani terenac koga svrstavaju u tu kategoriju.Kad smo vec kod tojote pade mi na pamet fj  :wub:

2012-sema-toyota-fj-s-cruiser.jpeg.jpg

Ovo me podsetilo: upotrebljiviji i terenskiji od onog novokomponovanog nazovi Hamera.

 

A i evolucija ove sorte je bila smesna da ne kazem besmislena, na primer poslednji ozbiljan terenac za obican svet, dakle mali, kratak, kompaktan, relativno jeftin:

Suzuki_Samurai.jpg

 

Pa Tojotin odgovor na njega, malo skockan, ali je to jos uvek to:

 

001_Toyota_RAV4.jpg

 

Da bi se, samo deceniju kasnije, zavrsilo sa monstrumom:

002_Toyota_RAV4.jpgPoraslim skoro za metar i ugojenim skoro 500 kila.

Link to comment

Ovo me podsetilo: upotrebljiviji i terenskiji od onog novokomponovanog nazovi Hamera.

 

A i evolucija ove sorte je bila smesna da ne kazem besmislena, na primer poslednji ozbiljan terenac za obican svet, dakle mali, kratak, kompaktan, relativno jeftin:

Suzuki_Samurai.jpg

 

Pa Tojotin odgovor na njega, malo skockan, ali je to jos uvek to:

 

001_Toyota_RAV4.jpg

 

Da bi se, samo deceniju kasnije, zavrsilo sa monstrumom:

002_Toyota_RAV4.jpgPoraslim skoro za metar i ugojenim skoro 500 kila.

Ali recimo ozbiljna mana ovog drugo je bočni vetar.

SUV visina traži i SUV međuosovinsko rastojanje.

Ko je s onim suziki-kad-porastem-biću-suv na autoputu preticao šleper zna na šta mislim :ph34r:

Link to comment

Ko je s onim suziki-kad-porastem-biću-suv na autoputu preticao šleper zna na šta mislim :ph34r:

А шта ћеш са сузуки-кад-порастем на аутопуту?  :D

Link to comment

А шта ћеш са сузуки-кад-порастем на аутопуту?  :D

 

Većina SUV nije videla poljski put. Zato su i narasli u krajnjoj liniji. :)

Link to comment

А шта ћеш са сузуки-кад-порастем на аутопуту?  :D

Pravo pitanje je šta će ti takav auto?

U njega teško da stane išta potrebno za neke outdoor aktivnosti(npr oprema za kampovanje, štapovi, puška, zec kapitalac).

Link to comment

Većina SUV nije videla poljski put. Zato su i narasli u krajnjoj liniji. :)

+1

I proizveli besmislenu modu.

 

Pravo pitanje je šta će ti takav auto?

U njega teško da stane išta potrebno za neke outdoor aktivnosti(npr oprema za kampovanje, štapovi, puška, zec kapitalac).

Ako je tako, trziste ima resenje  :P :

 

mercedes-benz-unimog.jpg

 

Zezanje na stranu, i uz uvazavanje primedbe da se radi o malim automobilima: imao sam na umu terenski auto za relativno male pare sto Samuraj svakako jeste.

Obaska sto nema terenskog auta, ozbiljnog, sa medjuosovinskim rastojanjem vecim od cca 2 metra, mozda malo jace: to je prosto fizicka cinjenica i sve izduzene izvedenice, od Land Rovera pa na dalje su sto se pravog kretanja po pravom terenu tice, ogranicene upravo tom cinjenicom.

To je, izmedju ostalog, i jedan od razloga sto ozloglasena Niva ima bolju prohodnost od sega mega takozvanih terenaca, a sto ono cudoviste od UAZ-a dere sve od reda.

Tehnika k'o tehnika: sve je kompromis ili 'ako ne platis na mostu, placas na cupriji': vise prostora, manje mogucnosti za lomatanje.

Ali da se ovo ne pretvori u raspravu o terencima, to je tema za sebe  :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...