Jump to content
IGNORED

drumski ratnik / road rage


Indy

Kakvo vas ponašanje vozača najviše nervira?  

69 members have voted

  1. 1. Izaberite jedno:

    • Zakasnelo prestrojavanje na silu (guranje)
    • Vožnja samo maks. dozvoljenom brzinom u spoljašnjoj ("brzoj") traci
    • Nedavanje migavaca prilikom prestrojavanja/izmene traka
    • Agresivno ponašanje pri parkiranju
    • Biciklisti koji se ne obaziru na pravila vožnje
    • Spora vožnja (ispod dozvolj. brzine)
    • Vozači na telefonu koji ne obraćaju pažnju na saobraćaj
    • Nepoštovanje minimalnog odstojanja između vozila


Recommended Posts

Nerviraju nedavanje migavaca /i levog i desnog/, podrazumevan stav nekolegijalnosti medju vozacima (uglavnom u Beogradu, osim kada su u pitanju taksisti koji su kao sekta) i nedrzanje odstojanja na bilo kom tipu puta (pogotovo one njuske koje se nabiju na pola metra iza i ablenduju iako vide da se nema kud)Da li generalizujete vozace? Ja sam tokom ovih nekoliko godina primetila da najvise bezobraznog upadanja (sa obe strane, najveci hit mi je u 29.novembra kad se predje od Banije preko Dzordza Vasingtona ka centru, pa kad budala zaobidje sa leve strane :isuse: ) bude od automobila koji imaju nalepnicu "beba u autu", no drug ima teoriju da njih prosto lakse zapamtim jer imaju nekakav beleg i verovatno je u pravu.

Link to comment
  • Replies 371
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tale

    36

  • Indy

    28

  • čekmeže

    23

  • ivy

    22

Malo lokalnog saobracajnog hejta:1. Na narandzasto se uvek ubrzava, tako da kad ti se upali zeleno sacekas da projure poslednji koji su stisli ko sumaher i onda polako krenes.2. Nocu se crveno uopste ne postuje. To sto 90% ulicnog svetla ne radi u gradu ne pomaze ni malo. Najcesci (i cesto najtezi) udesi su kad neko stane na crveno i u njega tresne moroncina iza.3. Pokazivanje rukom umesto zmigavcem. Sto bi mozda i mogo da prihvatis da istovremeno ljudi ne obozavaju da dok objasnjavaju nekom u kolima nesto da masu na sve strane rukama kroz prozor.4. Bezobrazno ubacivanje. Taman toliko da u cilju nuzde mozes da ga zaobidjes nekim slalomom al da ti je lakse da usporis i pustis ga.

Link to comment

Specifičnost za Australiju su tzv. bullbars (možda ima i drugde, ali nisam čuo). To je za kengure. Naravno, "odlično" je i za pešake, kao i prilikom sudara sa drugim avtima.
:fantom:
U principu, kad se vidi vozilo kao na slici, treba ga izbeći, pošto se ima utisak da bi im bio gušt da te zgužvaju, iako imaš "prednost".
utefans_wideweb__470x2860.jpg
EDIT.
San snova svakog Aussie momka (i devojke)... kažu ovde "bjut jut" (beaut ute = beautiful utility) za ovaki auto.bns_ute_kk2.JPG Edited by Indy
Link to comment

Ubedljivo najiritantniji su mi vozaci koji ubrzavaju dok ih pretices. Da vozim kamion rado bih ih izgurao sa puta.Sto se tice generalizovanja vozaca, po meni su najgori vozaci kombi vozila. Uvek im se negde zuri, preticu preko pune, pretcu kolone vozila i generalno ne postuju propise.

Link to comment
Ubedljivo najiritantniji su mi vozaci koji ubrzavaju dok ih pretices. Da vozim kamion rado bih ih izgurao sa puta.
Meni je to jedna devojka uradila pre nekoliko godina, kada sam krenuo da je pretičem dok se šminkala. I iz drugo smera je nailazio automobil i morao sam baš da presečem. Posle mi je trubila, ali da bih je nervirao par puta sam naglo kočio kada je bila ispred mene. Meni je bilo svejedno da li će da me čukne (stara Buba), a njoj ne bi bilo svejedno, što zbog njenih kola, što zbog toga što bi ona bila kriva.Danas bih verovano izašao iz kola sa lavljom kandžom u rukama, čisto da je malo isprepadam.
Link to comment

Uf, sada si me setio na epizodu sa neosvetljenim busom koji se iz mirovanja uključio baš ispred mene na onoj maloj pumpi kod Košutnjaka (tamo gde tramvajske šine seku put).Noć je bila i provalio sam da kreće sa uključivanjem baš kada sam bio na šinama. Blicao mu i trubio - nije vredelo, morao sam doooobro da prikočim. Onda sam ga obišao i usporavao dok se nismo zaustavili. Stajali smo tako jedan ispred drugog skoro ceo minut i onda sam lagano krenuo.Tek tada je uključio farove.

Edited by CTale
Link to comment

Meni su biciklisti trn u oku ovde. Sa jedne strane su na točkovima, a sa druge strane tretiraju sebe kao da su pešaci, kao da ne moraju da znaju saobraćajna pravila i poštuju ista. Vozači ih generalno izbegavaju, daju im uvek prednost i prostora, jer ako dođe do nekog čukanja, zna se ko će gore fizički proći, a ko će (pravno) nadrljati.

Link to comment

Meni dve stvari. Ne davanje žmigavca, ali posebno ono kada čekaš da se uključiš na put s pravom prvenstva i onda mamlaz stigne do tebe, pa da žmgiavac kada već skrene.Čemu onda? I koliko je problem dati žmigavac 10-15 m pre skretanja.Spora vožnja. OK, poštovanje propisa, OK brzinu prilagoditi uslovima na putu, ali voziti 36 km/h tamo gde je dozvoljeno 50 i kada nema razloga je kretenziam.

Link to comment

Ili kad se neko uključi sa sporednog puta na magistralni tik ispred mene, iza mene nikoga (mogao je da sačeka), puna linija, a on "ubrzava" poput prežderane kornjače.

Edited by CTale
Link to comment
Meni su biciklisti trn u oku ovde. Sa jedne strane su na točkovima, a sa druge strane tretiraju sebe kao da su pešaci, kao da ne moraju da znaju saobraćajna pravila i poštuju ista. Vozači ih generalno izbegavaju, daju im uvek prednost i prostora, jer ako dođe do nekog čukanja, zna se ko će gore fizički proći, a ko će (pravno) nadrljati.
a meni vozači :(iznervira me kad me obiđu bez odstojanja, maltene mi očešu korman, kad pretiču u iz suprotnog smera iako vide da im ja idem u susret, i kad mi sviraju besomučno iako imaju mesta da me obiđu kolko hoćešo prednosti ni ne razmišljam
Link to comment

^^A zamisli situaciju kad na magistralnom putu, na delu koji je par kilometara prav, na pola preticanja vidis retarda koji se ukljucuje na put, bez obzira sto odlicno vidi da si u njegovoj traci. A moze i bahatije od toga, jednom mi se desilo da na takvom putu covek pravi polukruzno okretanje.

Edited by Uskebasi
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...