Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

pa nećeš kupiti krša, u svakom slučaju ga vozi kod majstora da  ga pogleda prego što kupiš, to se podrazumeva

 

nađi dobru Fiestu za te pare. auto za sva vremena. i odlična je za početnike. što kažu oni neki Englezi. svaka kuća bi trebalo da ima 1 :sleep:

Link to comment
8 minutes ago, Duci Simonovic said:

Ravaneli nije prodao svoju astru, trebao bi biti vise nego ok auto. Bolje od korse svakako a i upadas u zli gli maco klub.

duci, ja sam coek krajisnik, seljak. ne bi se ja petljao sa tom vojvodjanskom gej mafijom

pusti djavla

3 minutes ago, Milosh76 said:

Onda gledaj Corse, Fieste, Grande Punto, Fabie, to ti je otprilike krug povoljnog odrzavanja, pristupacnih delova i majstora.
Ako mene pitas, uvek bi gledao veci auto od trenutnih potreba jer nikad ne znas za sta ce ti trebati... Dovoljno da ti treba da nesto preneses i eto "problema"..
Svakako, prioritete sam postavljas i vodi se prema njima

:D

podsecas me na mog drugara. i on insistira na velicini

ova recenica nije zvucala najbolje, ali dobro :D

 

necu milose tebra veci auto. ne treba mi jbg. sto bi davao vise para u startu i vise para svakodnevno za benzin, cisto da bi imao veci auto ako mi nekad zatreba da nesto prenesem?

treba mi auto da se prevezem sa tacke a na tacku b. iz raznih okolnosti postaje mi bas neophodan. ali tu mu se funkcija zavrsava. necu se trkati. niti koga zelim impresionirati autom. a i sve da hocu, nemam ja para za taj sport.

a kurac mi je koliki toliki je, od veceg auta porasti nece :D 

Link to comment
2 minutes ago, radnik said:

Posto ces voziti tako malo, a prakticno za vezbanje ti sluzi. Kupi nesto matoro za manje od pola tih para sto si namenio ili trecinu. Fiat punto, kec ...

zajebavas me jel?

jbg, znam ja za teoriju da je najbolje se uciti na novom. ali to naprosto nije opcija. niti mi mirise da ce uskoro biti :D

 

1 minute ago, levi said:

pa nećeš kupiti krša, u svakom slučaju ga vozi kod majstora da  ga pogleda prego što kupiš, to se podrazumeva

 

nađi dobru Fiestu za te pare. auto za sva vremena. i odlična je za početnike. što kažu oni neki Englezi. svaka kuća bi trebalo da ima 1 :sleep:

ok, hvala na savetu. jos mi je neko ovih dana preporucivao fiestu

Link to comment
46 minutes ago, pbg12345 said:

zajebavas me jel?

jbg, znam ja za teoriju da je najbolje se uciti na novom. ali to naprosto nije opcija. niti mi mirise da ce uskoro biti :D

 

ok, hvala na savetu. jos mi je neko ovih dana preporucivao fiestu

Isti odnos prema autu imamo.Istrazi koji auto ima najmanje skrivenih troskova.Hyundai ima dzabe delove za motor,ali zato me kaliper,celjust za kocnicu kosta kao djavo.Plus odvojena rucna ,pa je to dodatna popravka,ili odrzavanje.Sto jednostavniji auto i sa manje elektronike za pocetnika.

Link to comment

Uvek je bolje da uzmeš domaći nego sa placa, ovi sa placa u ogromnom broju slučajeva imaju dodatne izdatke (redovno gume, amortizeri, mali servis obavezan, naravno registracija i sl). Ja nisam od onih sa paranojom da je sve što se prodaje govno i krš, prodaju domaći vlasnici dobre, kvalitetne, sjajno održavane automobile, i uvek možeš dobro da prođeš ako tražiš i čekaš.

 

Napisao si nešto tipa da je 10 godina za auto kao puno, ne očekuješ ne znam šta - 10 godina za auto uz normalno održavanje je ništa. Još ako ga neko nije vozio previše (posao i sl) možeš da ih uzmeš sa baš malom kilometražom (100.000-150.000) i što je bitnije, sa poznatom istorijom. 

 

Treba da uzmeš veći auto ali ne zbog patkometrije već udobnosti. I za tebe, i za porodicu, ako je imaš. Ne mislim na limuzine, ali svakako bih pre išao na neki hatch iz C segmenta  nego A tj tih malih, corsa, fiesta i sl. Nije uopšte velika razlika između njih po dimenzijama  (vidim da bi manje zbog lakše vožnje jer nisi iskusan, al ne treba to da te brine) i npr grande punta, pežoa 307, ali se to jako oseti u kabini. Ja ne volim pežoa, ali eto burazer je prodao svoj u tip top stanju za 2200e, a taj auto stvarno je jako udoban, za godište lep i spolja i unutra i jako udoban i za duge vožnje + jako dobar i pouzdan motor (1.6HDI). Doduše, mator je za tvoje prohteve.


U svakom slučaju ne žuri, odaberi par modela pa nađi negde da probaš. Navićeš se na sve lako i brzo, nisi žensko. :D

 

Edited by Mil@n
Link to comment
21 minutes ago, braca said:

Pa THE IZJAVU ovde, yoyogi style

a to se podrazumeva :D

 

@Mil@n

ma dobro, voznja manje vise, navikne se valjda covek na sve

ali vise sama cena auta ( u smislu da za isto para mogu kupiti nesto noviji i bolji mali auto) i manja potrosnja

 

jbg, ja sam uvek mislio da su manji auti ok za gradsku voznju. vidim vas dosta ovde ih ne mirise nesto

 

 

 

 

Edited by pbg12345
Link to comment

Nedavno sam prošao kroz kupovinu automobila, mogu reći ako ne znaš ili nemaš nekoga ko zna, beži od placeva. Za budžet koji imaš tamo lako možeš dobiti mačku u džaku. Gledaj auto koji je kupljen nov u Srbiji. Ako nisi zahtevan, a nisi, ima malih Ševroleta, nije neka oprema ali sam nalazio na oglasima Aveo star 10 godina sa 25000 km za 4000 evra i sl. Više se ne prodaju u Evropi pa im je pala cena, ali za delove i servis nema brige.

 

edit možda ti je panda ružna, ali to je odličan auto, možda i najbolji u tom segmentu, ne 4*4 zbog potrošnje. Bilo je ih sa ful opremom 4-5 godina stari za manje od 5 hiljada.

Edited by čekmeže
Link to comment

ja sam za slicne pare uzo korsu 7 god staru, i jebiga, dojaja je. stvarno nemam zamerke.

uzeo sam auto od ortakovog majstora, i kapiram da sam zato dobro prosao, a tebi preporucujem da ako izbunaris nekog relativno poznatog da valja avto koji valja u tom cenovnom rangu, uzimaj bez obzira na model. za te pare realno ne mozes da biras jos i model.

Link to comment

@svajcarci
Da li se uopšte isplati kupovati ih iako važe za najbolje održavane?
Kako je sa japancima, da li postoje modeli koji su proizvedeni u EU pa imaju niži porez?
Konkretno sam bacio oko na Yaris Verso, može i Honda jazz da prođe, znači mali-veliki auto, gradski sa malom potrošnjom , a opet ima i gepek.

Sent from my x600 using Tapatalk

Link to comment

Jbt, Ravaneli gej vozi pasat b7 i ima astru H u rezervi a Toni onolika momcina i pre svega dobar covek - korsu... Kako je zivot nekad kurva, strasno :(

Ravaneli prodaje dupe matorcima, nema drugog objasnjenja.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment

Ma nije to, nego se samo ne ložim na auta, makar dok ne budem pravi mogao da priuštim. U ovom rangu koji mogu da vozim i koji mi treba isti mi kurac korsa il taj pasat.  

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...