Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

Na ovom topiku bismo mogli pisati u fudbalu na prostorima bivse Jugoslavije, da ne razbacujemo po raznim temama, a i da postedimo one koje to ne interesuje.Recimo, ko je najgrublji igrac koga se secate: Atanas Meckarov, Nihad Milak, Zoran Bankovic, Jerko Tipuric ?

Link to comment

Mozda si u pravu za Milaka, on i nije bio toliko grub. Ali, sudije su ga definitaivno uzele na zub, pa je rekorder po broju zutih kartona EX YU fudbala.Jerko Tipuric je igrao za Igman (Konjic), Zagreb, Celik i Hajduk, a nezaboravni reporter Tomic ga je krstio "sikirica iz Konjica" aludirajuci na secu na terenu.Meckarov je prestao igrati za Vardar tamo 73-74, ali se znalo da svaki centrafor mora dobiti batine u Skopju. Cesto je pomagao i levi bek Rac.

Link to comment

Ne mogu da se setim ko mi je pričao, ali kazivanje ide ovako:Igrao se derbi, a lik koji mi je pričao je bio na severu. U jednom trenutku groblje krenulo u kontranapad. Jedan ide sa loptom preko levog krila, a drugi kroz sredinu. Ispred njih samo Ilija Najdoski koji mora da odluči: da li da krene na krilo ili da pokriva sredinu. Ilija je odlučio da krene na krilo. I trči tako Ilija, a u tom trenutku, onako, neko zatišje na stadionu koje je opipljivo kada je prilika za gol - zadržava se dah. Trči Ilija, trči krilo - pre presudnog trenutka, neko sa severa viknu: "Kolji Ilija, voda vri" :lolol: !I ne da ga je "priklao" - taj nijednom više po toj strani nije protrčao. Pitanje je da li je Ilija i žuti dobio :D .Dakle, Ilija zaslužuje svoje mesto među najgrubljima kojih se ja sećam.

Link to comment

Ne znam, meni Ilija nije bio ona klasična životinja. Jeste često prelazio granice, ali je to uglavnom ono što nazivaju muškom :D igrom. Za recimo Bankovića je bio malo dete.Je l' Banković ono beše 1 odigrao celu tekmu sa polomljenom vilicom, dok je bio u Zvezdi?

Link to comment

Ja sam sa severa svojim očima gledao kako Bajro nosi Piksija na atletsku stazu, prethodno se na njega zatrčavši sa centra (Piksi je bio blizu aut linije). To je onaj Derbi na GNA, 87, kada je naš bivši precednik zavalio Đukanoviću gol iz kornera.

Link to comment

ne bih se slozio za najdoskog. on je bio ostar igrac ali nije bio grub. maza je, recimo, od zvezdinih igraca bio grub. bankovica se secam, a kroz maglu i jerka tipurica. klasicni batinasi.

Link to comment

Ilija Najdoski je igrao jako ostro, ali cini mi se na loptu.Jusuf Hatunic je isao ostro, ali cini mi se da je njegov problem bio neverovatna fizicka snaga.Secam se utakmice prvenstva 1974/1975 kada je (nenamerno) polomio nogu talentovanom Zoranu Racicu na utakmici Sloboda - Partizan (Hatunic je tad bio clan Slobode). Racic nikad vise nije zaigrao, mislim da nije ni prohodao na tu nogu, a cuo sam i da je umro per par godina (prilikom povrede je imao samo 20 godina).

Link to comment

Da pomenem i jednog koji nikad nije važio za klasičnog koljača, ali je bio opasna džukela, kombinujući grubost sa najkvarnijim raspoloživim metodama. Jasmin Džeko.

Link to comment

Interesantna je bila i odrbana tuzlanske Slobode sa snaznim Hatunicem, Alibegovicem (kasnije Verlasevicem). Pricalo se da je na jednoj utakmici vrsni vezista Fuad Mulahasanovic ukrao kartone sudiji, i rekao saigracima iz odbrane "sad marisi"

Link to comment

S druge strane, generacije Vardara 50-ih, 60-ih su bile specijalizovane za lecenje.Dr. Rade Caparevski (half-polutka) je bio docent medicinskog fakulteta u Skopju, Mile Milanov (vezni) predsednik komisije za zdravlje i socijalnu politiku, Vojce Dimitrovski (krilo) nacelnik hirurgije u gradskoj bolnici, golman Jovica Jovanovski specijalista interne medicine na Nefroloskoj klinici, Gligor Kondratenko i Blagoja Cvetanovski lekari opste prakse.

Link to comment

Uzmite u obzir da sam žensko i da su moji kriterijumi za grubost malčice drugačiji :D . Džaba Iliji što je išao na loptu kada je vrlo često sa njom kupio i igrača. A i najviše sam zakačila vreme, tj. toga se najviše sećam, u kome spomenuti igrači nijednu utakmicu ne bi završili :huh: .A i ovo je bila zanimljiva anegdota za ispričati :) .

Link to comment
S druge strane, generacije Vardara 50-ih, 60-ih su bile specijalizovane za lecenje.Dr. Rade Caparevski (half-polutka) je bio docent medicinskog fakulteta u Skopju, Mile Milanov (vezni) predsednik komisije za zdravlje i socijalnu politiku, Vojce Dimitrovski (krilo) nacelnik hirurgije u gradskoj bolnici, golman Jovica Jovanovski specijalista interne medicine na Nefroloskoj klinici, Gligor Kondratenko i Blagoja Cvetanovski lekari opste prakse.
A meni Bunjevčević bio omiljen igrač zato što je umeo da sastavi složenu rečenicu bez zamuckivanja :ph34r: .
Link to comment
  • Redoran changed the title to Ex YU fudbal

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...