Jump to content

Photo

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate

• Please log in to reply
6132 replies to this topic

#6121 dragance

dragance
  • Members
  • 8,583 posts

Posted Today, 02:20:47

:isuse:

#6122 magi

magi
  • Members
  • 86 posts

Posted Today, 03:29:56

Pa da, u nekim zemljama kad imas drzavljanstvo I placas porez mozes nesto da ocekujes zauzvrat. A u Australiji dobijes 'besplatne' preglede kod doktora opste prakse (iako placas povrh obicnog poreza zaseban porez na zdravstvo plus penale ako nemas privatno osiguranje).

Ja u klin ti u plocu :-)

Penali se placaju onog trenutka kada se naknadno odlucis za privatno zdravstveno. To je godinu dana posle datuma imigracije ili permanent residency.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

#6123 noskich

noskich
  • Members
  • 3,949 posts

Posted Today, 04:46:29

Ma ne bre, ja pricam o Medicare levy surcharge.

#6124 MilenaS

MilenaS
  • Members
  • 103 posts

Posted Today, 04:48:49

Ne postoji besplatno fakultetsko obrazovanje na bachelor nivou. Welfare state je bila nekada, ovo sada to nije. Izgubis posao i imas 2000 dolara na racunu. Oni ti kazu u socijalnom ajde idi to prvo potrosi pa se vrati. Pa kad se vratis ti kazu da sacekas jedno 6 meseci pre nego sto krenes da primas. A da bi uopste krenuo da primas mora da si ziveo ovde 10 godina pre prijave za pomoc. Ako si slucajno mozda isao recimo da predajes engleski 6 meseci u Vijetnamu ili studirao van godinu dana otpada.

Pa eto, u gro zemalja kao drzavljanin koji placa porez imas pravo na potpuno besplatno zdravstvo i skolstvo, ne moras da placas privatno zdravstveno osiguranje, privatno osiguranje za slucaj kad izgubis posao, privatno osiguranje za kucu, kola, zivot... sve. I ako si na ulici, pomogne ti se da imas krov nad glavom. A ne da gazda moze da te istera kad god hoce i podigne kiriju bez ikakvih ogranicenja.

Ovo sve me navelo da razmislim dobro da li želim Australiju, jer pobogu ipak u Vijetnamu je sve bolje, Vijetnam je sigurna jedna od tih gor zemlji gde se ne plača osiguranje

#6125 iDemo

iDemo

beyond repair

• Members
  • 8,289 posts

Posted Today, 06:19:40

Prvi jedini budisticki hram na Konjarniku u BGu srusili valjda Nemci

Prvi jedini budisticki hram na Konjarniku sazidali Kalmici negde posle WWI ( za detalje vidi Mirjana-Đurđević: "Kaja-Beograd-i-dobri-Amerikanac" ).

DMZULzLX4AI0swW.jpg

#6126 noskich

noskich
  • Members
  • 3,949 posts

Posted Today, 07:12:20

Prvi jedini budisticki hram na Konjarniku sazidali Kalmici negde posle WWI ( za detalje vidi Mirjana-Đurđević: "Kaja-Beograd-i-dobri-Amerikanac" ).

DMZULzLX4AI0swW.jpg

A srusen zbog obrnute svastike. 

buddhist-2.png

Inace je bila rec o prvom budistickom hramu u Evropi.

Ako je verovati Kuriru Gile ponovo pokrece tochak u Srbiji:

http://www.kurir.rs/...ti-srpski-pevac

OTVARA SE BUDISTIČKI HRAM U SRBIJI: Vernike predvodi poznati srpski pevač!

Branka poznajem iz pre-australijskih dana, tako da verujem da je tacno.

Edited by noskich, Today, 07:21:42.

#6127 I*m with the pilots

I*m with the pilots
  • Members
  • 2,507 posts

Posted Today, 08:48:35

Pa eto, u gro zemalja kao drzavljanin koji placa porez imas pravo na potpuno besplatno zdravstvo i skolstvo

Gde se dobija potpuno besplatno zdravstvo (ako uzmemo da je besplatno to gde ne das ni dinar/cent/peni za isto od svoje plate)?

#6128 Delija67

Delija67

Komandir šumske straže

• Members
  • 9,876 posts

Posted Today, 09:18:46

Inace je bila rec o prvom budistickom hramu u Evropi.

Nije.

Kalmikija je u Evropi, i logicno je da su Kalmici imali hramove i u svojoj zemlji pre nego sto su izbegli iz Rusije.

#6129 MilenaS

MilenaS
  • Members
  • 103 posts

Posted Today, 09:23:29

Nije.

Kalmikija je u Evropi, i logicno je da su Kalmici imali hramove i u svojoj zemlji pre nego sto su izbegli iz Rusije.

Kako to mislite izbegli? Ja mislim da su još uvek tamo.

#6130 noskich

noskich
  • Members
  • 3,949 posts

Posted Today, 09:24:55

Gde se dobija potpuno besplatno zdravstvo (ako uzmemo da je besplatno to gde ne das ni dinar/cent/peni za isto od svoje plate)?

Podrazumeva se da besplatno znaci iz poreza. Ukratko ovde placam porez 30%, a za to dobijam samo 'besplatne' preglede kod doktora opste prakse. Dok u mnogim zemljama zaista nesto dobijes za taj porez. Ne znam da li je i dalje slucaj ali NHS je u UK potpuno besplatan cak I za strance.

Inace sam vrlo precizno napisao kao drzavljanin koji placa porez, bas kao sto je I kvotovano.

Edited by noskich, Today, 09:28:51.

#6131 I*m with the pilots

I*m with the pilots
  • Members
  • 2,507 posts

Posted Today, 10:20:33

Podrazumeva se da besplatno znaci iz poreza. Ukratko ovde placam porez 30%, a za to dobijam samo 'besplatne' preglede kod doktora opste prakse. Dok u mnogim zemljama zaista nesto dobijes za taj porez. Ne znam da li je i dalje slucaj ali NHS je u UK potpuno besplatan cak I za strance.

Inace sam vrlo precizno napisao kao drzavljanin koji placa porez, bas kao sto je I kvotovano.

Izvini, previdela sam taj detalj. Ako je zbilja tako kako kazes, onda razumem ljutnju. Kakva su iskustva ostalih Australijanaca sa zdravstvom, generalno me zanima ta tematika? [Zubare ne racunamo :D ]

Edited by I*m with the pilots, Today, 10:21:31.

#6132 Delija67

Delija67

Komandir šumske straže

• Members
  • 9,876 posts

Posted Today, 10:49:51

Kako to mislite izbegli? Ja mislim da su još uvek tamo.

Naravno da su Kalmici i dalje u Kalmikiji. Beogradski Kalmici su dosli u Jugoslaviju bezeci od rata (oktobarska revolucija). Jedna znacajna populacija je zivela na Konjarniku i tamo su sagradili budisticki hram. Tu su ostali do drugog svetskog rata kad su pobijeni ili otisli negde dalje.

#6133 iDemo

iDemo

beyond repair

• Members
  • 8,289 posts

Posted Today, 12:37:34

Nego, kaze mi jedan Konjarcicanin da nije srusen nego pretvoren u magacin...