Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Nije ni čudo što suprug ne želi da živi u Holandiji, da ima tu platu ko što noskich ima plačao bi porez od 53 posto
Annual taxable income (gross) Total rate
Tax to
pay per bracket
Cumulative tax payable € 0 - 19.982 36,55%* € 7.303 € 7.303 € 19.983 - 33.791 40,8%* € 5.634 € 12.937 € 33.792 - 67.072 40,8% €13.578 € 26.515 € 67.073+ 52%    



Annual taxable income (gross)

Total rate

Tax to
pay per bracket


Cumulative tax payable





€ 0 - 19.982

36,55%*

€ 7.303

€ 7.303



€ 19.983 - 33.791

40,8%*

€ 5.634

€ 12.937



€ 33.792 - 67.072

40,8%

€13.578

€ 26.515



€ 67.073+

52%

 

 



* Includes 28,15% national insurance contribution

* Includes 28,15% national insurance contribution
plus ne bi mogao da priušti stan, ne znam zašto su članovi pre nekoliko stranica mene ubeđivali da teško kupiti nekretninu?
ako imaš platu na koju plaćaš 30 posto, upper middle class, imaš para da iskeširaš za kondo u Vijetnamu, zašto mislite da mu banka ne bi odobrila kredit.

Edited by MilenaS
Link to comment

Stani, ti imaš 10k AUD platu i kukaš?

 

:isuse:

 

Ili si dao priimer koji ti odgovara, a u stvari ne dobacuješ do tih 30%?

 

 

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk

 

Cek, ti se ne secas legendarnog posta o dva drugara, jedan milioner, drugi sin milionera, s kojima diskutuje o uzasima kapitalizma?

Link to comment

Problem je u depozitu od 20%. Ziveo sam u nekoliko gradova slicnih Sidneju, pa sam se naslusao zalbi mladih ljudi sa natprosecnim primanjima kojima su zidovi bitniji od zivota.

 

Cene nekretnina neprestano rastu zbog velikog migracijskog pritiska i tesko je skupiti 20% od ionako preskupih nekretnina. Sto se duze stedi to su nekretnine skuplje i stednja nikako ne stize do depozita. U medjuvremenu prohtevi rastu (cak i skromnom Noskichu nije dovoljan stan vec mora kuca sa okucnicom) sto dodatno podize potreban depozit. Za jednosoban stan (dnevna + spavaca) u Sidneju treba 100-150k za depozit, sto znaci nekoliko godina velike stednje cak i sa velikom platom (nesto manje uz drugu smenu rada u magacinu).

 

Resenje u Noskichovom slucaju je da ostane u Australiji i saceka finansijsku krizu. Nece biti otpusten jer ima drzavni posao a i banke ce mu odobriti kredit jer ima sigurna primanja.

 

U svim slicnim sredinama ce imati isti problem skupih nekretnina. Drzave koje su jeftine imaju problem prilagodjavanja sredini (npr. za ljubitelje 30tih Budimpesta nije los izbor) ili ocajne infrastrukture (zdravstvo, skolstvo, kultura). 

da, razumem, upravu ste, ali on tvrdi da ima za kondo tj trosoban stan u Vijetnamu,

plus čovek u braku.

Zar se ne dobijaju više, porezke olakšice ako kupiš nekretninu prvu? tako su moji poznanici uzeli stan u Melburnu, on je neko zanimanje koje se čak vodi pod zanatlijom, ona je stay at home wife. Mladi su, 35god. Pre 5 godina su dobili to.

Link to comment

Cek, ti se ne secas legendarnog posta o dva drugara, jedan milioner, drugi sin milionera, s kojima diskutuje o uzasima kapitalizma?

Daj nađi to, ne sećam se...

 

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk

Link to comment

Problem je u depozitu od 20%. Ziveo sam u nekoliko gradova slicnih Sidneju, pa sam se naslusao zalbi mladih ljudi sa natprosecnim primanjima kojima su zidovi bitniji od zivota.

 

Cene nekretnina neprestano rastu zbog velikog migracijskog pritiska i tesko je skupiti 20% od ionako preskupih nekretnina. Sto se duze stedi to su nekretnine skuplje i stednja nikako ne stize do depozita. U medjuvremenu prohtevi rastu (cak i skromnom Noskichu nije dovoljan stan vec mora kuca sa okucnicom) sto dodatno podize potreban depozit. Za jednosoban stan (dnevna + spavaca) u Sidneju treba 100-150k za depozit, sto znaci nekoliko godina velike stednje cak i sa velikom platom (nesto manje uz drugu smenu rada u magacinu).

 

Resenje u Noskichovom slucaju je da ostane u Australiji i saceka finansijsku krizu. Nece biti otpusten jer ima drzavni posao a i banke ce mu odobriti kredit jer ima sigurna primanja.

 

U svim slicnim sredinama ce imati isti problem skupih nekretnina. Drzave koje su jeftine imaju problem prilagodjavanja sredini (npr. za ljubitelje 30tih Budimpesta nije los izbor) ili ocajne infrastrukture (zdravstvo, skolstvo, kultura).

Pravo u centar.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment

Срећом не захтјевају у свим државама младима депозит од 20% за куповину некретнине. Овдје до 35-те ти банка финансира цијели кредит, ако имаш стални посао.

Link to comment

Problem je u depozitu od 20%. Ziveo sam u nekoliko gradova slicnih Sidneju, pa sam se naslusao zalbi mladih ljudi sa natprosecnim primanjima kojima su zidovi bitniji od zivota.

 

Cene nekretnina neprestano rastu zbog velikog migracijskog pritiska i tesko je skupiti 20% od ionako preskupih nekretnina. Sto se duze stedi to su nekretnine skuplje i stednja nikako ne stize do depozita. U medjuvremenu prohtevi rastu (cak i skromnom Noskichu nije dovoljan stan vec mora kuca sa okucnicom) sto dodatno podize potreban depozit. Za jednosoban stan (dnevna + spavaca) u Sidneju treba 100-150k za depozit, sto znaci nekoliko godina velike stednje cak i sa velikom platom (nesto manje uz drugu smenu rada u magacinu).

Pa to je skoro svugde u skladu sa primanjima...

 

AKo je plata u bg recimo godišnje 10K, nije lako skupiti za depozit od 30K, ako hoćeš gajbu od 100K... To je slično kao da pričamo o godišnjoj plati od 50K, a depozitu od 150K... Pa ljudi ipak nekako kupuju stanove... I u BG i u Sidneju... Da nema prodaje u AUS, ne bi se gradilo, cene bi bar stagnirale, ako ne i padale... Kao što je kod nas bilo jedno vreme...

Link to comment

Cek, ti se ne secas legendarnog posta o dva drugara, jedan milioner, drugi sin milionera, s kojima diskutuje o uzasima kapitalizma?

 

Ne sudim o ljudima na osnovu porekla, rase, vere, finanasijskog stanja, seksualne ili politicke orijentacije... Imam te drugare, a imam i ljude na socijali. 

Edited by noskich
Link to comment

Stani, ti imaš 10k AUD platu i kukaš?

 

:isuse:

 

Ili si dao priimer koji ti odgovara, a u stvari ne dobacuješ do tih 30%?

 

 

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk

 

Da pazljivo citas ne bi morao da pitas.

Placam vise od 30%.

Ali evo recimo da imam tu navedenu platu od 120,000 neto bi to bilo 84,368 dolara neto.

 

https://www.realestate.com.au/property-unit-nsw-chatswood-406499951

Da iznajmim dvosoban stan u predgradju gde mi je posao samo renta bi me izasla 785 dolara nedeljno sto je 40,820. Ako dodamo rezije vise od pola plate mi odlazi na stanarinu i rezije.

Edited by noskich
Link to comment

1) Nije bas predgradje, pola sata prevozom do centra.

2) Ne treba ti dvosoban, za tebe je jednosoban sasvim dovoljan, cak i ako zivis sa devojkom. Ako bas hoces dvosoban, nek se i ona ucipi, pa je kalkulacija sasvim drugacija.

3) Izabrao si medju najskupljim stanovima, u tom delu grada mozes da nadjes dvosoban stan za 550.

4) Procenat plate koji odlazi na stanovanje uopste nije bitan u metropolama. Ako aludiras na uobicajenu kalkulaciju da na stan ne ide vise od trecine plate, moram da ti kazem da se taj procenat odnosi na bruto platu, tako da upadas u opseg i sa dvosobnim stanom na pristojnoj lokaciji.

 

Razumem tvoj problem, ali stvarno ne mislim da odgovor zasluzuje 400 strana, tim pre sto toliko bezobrazno izvrces cinjenice da mi se cini da trolujes. 

 

Pola sata vozom nije predgradje? Koliko treba da bude udaljeno od centra po tebi da bi postalo predgradje?

Nije stvar u tome koliko je daleko od centra, vec da zivis blizu posla.

Sa zenom i detetom dvosoban stan nije luksuz. A zena  koja brine o malom detetu ne radi. A i da radi troskovi jaslica su toliki da se uopste ne isplati da radi.

Ja ti kazem da je svrha da zivis blizu poslu. U cemu je onda svrha uopste ziveti u tom pregradju ako moras da pesacis 20-30 minuta do posla (za jeftinije stanove koji su udaljeniji)?

Procenat koji odlazi na stanovanje, prehranu i sve ostale nuzne potrepstine je veoma bitan jer ti odredjuje zivotni standard i ushtedu od tih primanja.

 

A ja uopste nisam izabrao najskuplji stan u predgradju. Imas dvosobne stanove koji su 1000 dolara nedeljno i vise.

 

https://www.realestate.com.au/property-apartment-nsw-chatswood-422081694

Nemam sada vremena na poslu da trazim u crevca, evo ti jedan za 920 dolara nedeljno.

Edited by noskich
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...