Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Ovaj, a šta fali Dragiši Vasiću npr?

 

Nista o cemu ne bi moglo da se razgovara imajuci ga u vidu kao pisca pre svega.

Problemi nastaju kada ga se dohvate likovi poput...

Ili dok ne uleti neko poput tebe na nacin na koji si ti uleteo  -_-

Ali da ne sirimo temu, coveku sam samo nabacio par sopstvenih i ekstremno neobavezujucih preporuka.

Link to comment

O Londonu nisi kvalifikovan rec da kazes, jednostavno ne dobacujes.

A sto se tice citanja Tvena u originalu, americko novokomponovano izabiranje i probiranje njegovih pisanija je od Tvenovog posla napravilo jednu odvratnu mesavinu svega i svacega, sa sve PC licemerisanjem.

Drz' se ti Dragise Vasica i Dobrice Cosica, tu si svoj na svome  :sleep:

Како ти у суштини најстрашније лупеташ. 

Link to comment

Nista o cemu ne bi moglo da se razgovara imajuci ga u vidu kao pisca pre svega.

Problemi nastaju kada ga se dohvate likovi poput...

Ili dok ne uleti neko poput tebe na nacin na koji si ti uleteo -_-

Ali da ne sirimo temu, coveku sam samo nabacio par sopstvenih i ekstremno neobavezujucih preporuka.

Aha, znači klasično PC policajisanje

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

O Londonu nisi kvalifikovan rec da kazes, jednostavno ne dobacujes.

A sto se tice citanja Tvena u originalu, americko novokomponovano izabiranje i probiranje njegovih pisanija je od Tvenovog posla napravilo jednu odvratnu mesavinu svega i svacega, sa sve PC licemerisanjem.

Drz' se ti Dragise Vasica i Dobrice Cosica, tu si svoj na svome  :sleep:

 

Nema ovde PC-a, niggers na sve strane. Zapravo citam pdf koji sam besplatno skinuo i slusam vec pomenutu audioknjigu.

 

A polako, stici cemo i do Londona i Vitmana. :)

Link to comment

Aha, znači klasično PC policajisanje

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ма јок бре он је напросто неваспитан и надувен као балон.

Link to comment

nasao sam igrom slucaja na Limundu negde prosle godine hrvatsko izdanje Haklberija i ovaj njihov prevod (Zlatko Crnkovic, izdanje Jutarnjeg lista) mi je bas legao:

 

http://oscavnik.com/wp-content/uploads/2014/10/179449966-Mark-Tven-Avanture-Haklberi-Fina-pdf.pdf

 

Upravo se u to vrijeme doselila k njoj njezina sestra, gospojica Watson, dosta slabunjava stara frajla, sa cvikerima, i odma me saletila sa svojom početnicom. Nije mi dala mira dobar sat vremena, sve dok mi se udovica nije smilovala. A ne bi ja dulje ni izdržo. Onda je oko sat vremena bilo dozlaboga dosadno pa sam se uzvrpoljio. Gospojica Watson mi je govorila: »Skini noge sa stolca, Huckleberry!« Ili: »Nemoj tako škripati, Huckleberry, sjedi na miru!« Pa onda opet: »Nemoj tako zijevati i protezati se, Huckleberry, zašto se ne ponašaš pristojno?« Onda se raspričala o paklu, a ja sam reko da bi volio bit tamo. Nato se ona rasrdila, iako nisam mislio ništa loše. Samo sam zaželio da odem nekud, samo sam se zaželio promjene, svejedno kake. Rekla je da je grehota tako govorit, i da ona ni za živu glavu ne bi tako šta rekla, i da će ona tako živit da dođe u raj. E pa, ja nisam tio da idem tamo kud i ona, pa sam odlučio da se neću ni potrudit. Al nisam joj to reko jerbo bi opet imo samo okapanja, i od toga ne bi bilo nikakve fajde. Ali sad se njoj razvezo jezik pa je rasprela nadugačko i naširoko o raju. Rekla je da tamo niko ništa ne radi nego se samo povazdan šeće sa harfom u ruci i pjeva bez kraja i konca. To mi se baš nije dopalo, ali joj ništa nisam reko. Pitao sam ju, šta misli, oće li i Tom Sawyer u raj, a ona mi odgovori da neće, ni u kom slučaju. To mi je bilo drago jerbo sam tio da ostanem s njim.

Edited by Sundance Kid
Link to comment

Citam Zaveru budala od Dzon Kenedi Tula. Slucajno kupio po preporuci prodavca poznanika. Nikad cuo pre toga. Lik napisao samo ovaj roman sa 30 i umro. Posthumno dobio Pulicera. Zanimljiva knjiga, o jednom liku, inteligentnom, ali mnogo destruktivnom.

 

 

auu kakvo ludilo, zao mi sto sam zavrsio :ziga:

Link to comment

Stvarno interesantno štivo, ja sam počeo da čitam na preporuku par Rusa.

 

Mislim da ima samo jos jedna njegova knjiga prevedena na srpski, Deveti termidor.

Link to comment

Skinuto sa trake- B. Pekić.

 

Kad su se već odlučili ( Narodna knjiga 1998.) za tvrd povez, što nisu stavili i vrpcu? Jesam li pomešala termine ili se dobro sećam da se ta vrpca za obeležavanje strana zove paginator? Volim knjige sa paginatorom.

 

Kad napišu kožni povez, da li su štampari u obavezi da stave povez od prirodne kože ili mogu i veštačku kožu?

Edited by halloween
Link to comment
  • Meazza featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...