Jump to content
IGNORED

Veterani


nesha taxista

Recommended Posts

Ovde možete postaviti slike i opise vašeg omiljenog stariteta. Svrstani su u razne kategorije starosti, ali pošto je zakonodavac predvideo granicu od 30 godina kao merodavnu da se auto može smatrati blagom, odnosno ne može da se izveze, uzmimo tako i mi. Znači, ovde se bavimo automobilima starijim od 1977. Možete dati i objašnjenje zašto baš dotični auto smatrate posebnim.Obožavam Citroen Traction Avant, (model A). Predstavljen je 1934 i to je bio prvi velikoserijski automobil s prednjom pogonom. Pre njega su i drugi pokušavali, ali je Citroen prvi uspeo s masovnom proizvodnjom takvih. Ovo je bila prava revolucija, naročito zbog toga što su tad putevi bili loši, a točkovi tanki, pa je zaglavljivanje u blatu bila česta pojava, a o snegu da i ne govorimo. Prednji pogon je činio auto mnogo prohodnijim. Proizvodio se u više varijanti, motori su bili od 1300 do 2900 ccm, sa 4 i 6 cilindara. Planiran je i ''osmak'', ali to nikad nije ostvareno. Zato je sem uobičajenog modela28-citroen-traction-avant.jpgpravljen i hatchback, što je inače kasnije prešlo Francuzima u naviku.800px-1938_Citroen_hatchback.jpgAutomobil je bio izuzetno prostran, sedeo sam u njemu na zadnjem sedištu i nisam mogao ni stopalima dohvatiti naslon prednjih. Ima ih i kod nas.

Edited by nesha taxista
Link to comment

Po mnogima najlepši Mercedes svih vremena:307504.jpg307503.jpgMercedes 300 SL imao je 215 ks izvučenih iz 3000ccm, što je za vreme od preko 50 godina bio fantastičan rezultat.

Link to comment

Ruski predsednik je takođe ljubitelj veterana i veoma je ponosan na svoju staru ''Volgu'', koju je sačuvao u izvanrednom stanju.PutiniBu.jpgOvde je malo posudio američkom kolegi za slikanje.

Link to comment
DCP_3958.jpgPeugeot 204Ne zato što je lep, već zato što je u našoj porodici bio od 1967. do 1993. Deda je njime prešao skoro milion kilometara. Kad više nije mogao da vozi, dao ga je čoveku koji ima vikendicu do naše. Auto i dalje ide.Edit: Zbog otežanog učitavanja slika umanjena. Edited by nesha taxista
Link to comment

Nisi ti Salko mutav...Peugeot 404 mi je mnogo draži model. Proizvodio se u raznim varijantama u Francuskoj od 1960 do 1974. Posle toga je još 4 godine pravljen samo u Alžiru, a nakon toga je još nekoliko godina rađena samo pick up verzija, inače veoma omiljena u arapskim zemljama. Još i danas ih voze.DCP_2725.jpg800px-Peugeot_404_SL_Coupe_1964.jpgtorticollisSources.jpgcs_cabrio1.jpg40420pick-up.jpg

Link to comment

Ne znam, ali da postoji verovatno bi ga već otkrili ljubitelji golfa ..Nesha: Prelepa ti je ova 404-ka sa dvoja vrata. To je ipak više bio auto za odabrane a 204-ka za malu raju.

Edited by salkodinamitas
Link to comment

Naravno, zato je i bio mnogo skuplji. Inače sam video pre nekog vremena jedan cabrio s našim tablama. Evo jednog retkog zvera, bar kod nas u ovoj verziji nisam video nijedan:Audi_100_Coupe_S_orange_f_TCE.jpgaudi.jpgbauditz_audi_100_coupe.jpgAudi 100 coupe S pravljen je u periodu od 1969. do 1976. Imao je motor 1,9L, 112ks. Napravljeno je oko 30.000 komada i na netu sam našao klubove obožavatelja baš ovog auta.

Postoji li neki (legalni) nacin da se uveze oldtimer,a da se ne skrnavi Euro3 budzevinom?
Bila je varijanta s kosovskim tablama, raspitaću se još. Edited by nesha taxista
Link to comment

Za mene one & only, moraću da naskeniram fotku pa da okačim kakv je bio moj.p1010027pb6.jpgEdit: Zbog otežanog učitavanja slika umanjena.

Edited by nesha taxista
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...