Jump to content
IGNORED

Iznajmljivanje kola u Beogradu


WTF

Recommended Posts

Kolike su cene iznajmljivanja automobila u Tokiju i susednim Kanagava i Jamanaši prefekturama? Treba li internacionalna dozvola ako je boravak kraći od dve nedelje?
Ne znam za Tokyo, ali ovo sam cuo iz pouzdanih izvora. U Myiagi prefekturi ako iznajmis kola, moras da ih vratis potpuno izglancana, ono wax-on wax-off, taj rad, a ako si u Sendai treba defintivno da uplatis osiguranje protiv cunamija. Ako iznajmljujes u Kobayashi prefekturi, obavezno proveri da si pokriven protiv Kayser Soze uzrokovanih nepogoda, onako za svaki slucaj. A ako se nadjes u Hakone prefekturi, treba da se osiguras za slucaj da ti kola unisti Sadako Yamamura, mozda je bolje da ne iznajmljujes filmove u VHS formatu u to vreme.
Link to comment
  • 2 months later...

Potreban je auto za 10 dana proputovanja po exSFRJ. Na osnovu pročitanog (a i reputacije) prva opcija je Hertz, ali pogledaćemo i pomenuti Budget i još neke koji su ovde pominjani.Zanima me, da li mislite da bi Yaris 1.0 (mogao da odradi taj posao), tj da li je to ipak preslabo za takvo putovanje (gde bi bilo u kolima najviše četvoro, sa malo prtljaga). Ovi noviji Yarisi su sigurno malo bolji nego stariji sa istom kubikažom. Ili ipak da preskočimo to i da jurimo nešto jače od starta, od Corse 1.2 pa nadalje?edit: ima li neko iskustva sa Sixtom?

Edited by copkillah
Link to comment
Potreban je auto za 10 dana proputovanja po exSFRJ. Na osnovu pročitanog (a i reputacije) prva opcija je Hertz, ali pogledaćemo i pomenuti Budget i još neke koji su ovde pominjani.Zanima me, da li mislite da bi Yaris 1.0 (mogao da odradi taj posao), tj da li je to ipak preslabo za takvo putovanje (gde bi bilo u kolima najviše četvoro, sa malo prtljaga). Ovi noviji Yarisi su sigurno malo bolji nego stariji sa istom kubikažom. Ili ipak da preskočimo to i da jurimo nešto jače od starta, od Corse 1.2 pa nadalje?edit: ima li neko iskustva sa Sixtom?
Ne verujem da korsa ubija od jačine jarisa 1,0, ja bi ga uzeo
Link to comment

Gledaj brokere u sezoni, uz eventualnu doplatu za preuzimanje van radnog vremena i zeleni karton, proći ćeš jeftinije. AutoEurope, BookingGroup (CarRentals), Holiday Cars itd... Platićeš manje, a više će te uvažavati u slučaju problema zbog partnera koji donosi dobar deo posla zimi.Takođe, ne očekuj isključivo taj i taj auto, rezervišeš grupu, a da li ćeš dobiti Yarisa ili Corsu ili nekog matorog C3, pitanje je koje možeš postaviti dodeljenoj rent a car agenciji kad završiš plaćanje brokeru, svi imaju plan rezervacija od koga se odstupa u vanrednim slučajevima.

Link to comment
Gledaj brokere u sezoni, uz eventualnu doplatu za preuzimanje van radnog vremena i zeleni karton, proći ćeš jeftinije. AutoEurope, BookingGroup (CarRentals), Holiday Cars itd... Platićeš manje, a više će te uvažavati u slučaju problema zbog partnera koji donosi dobar deo posla zimi.Takođe, ne očekuj isključivo taj i taj auto, rezervišeš grupu, a da li ćeš dobiti Yarisa ili Corsu ili nekog matorog C3, pitanje je koje možeš postaviti dodeljenoj rent a car agenciji kad završiš plaćanje brokeru, svi imaju plan rezervacija od koga se odstupa u vanrednim slučajevima.
Ovo sa brokerima nisam znao uopšte, okrenuću neke telefone danas. Probao sam prvo preko sajta AutoEurope i konkretno Auris (ta klasa) je znatno skuplji nego preko Hertza. S druge strane, ona druga klasa im je jeftinija pa mi nije najjasnije, ali videćemo, hvala na informacijama :)
Link to comment
Probaj Autotehnu, nekadasnji Avis. Imaju Chevrolet i Opel, fine cene.
Na kraju smo se za njih odlučili, uslovi su bili bolji nego što su drugi nudili. Hteli smo Astru ali je nije bilo pa smo uzeli Corsu, kažu da je iz 2012. tako da je to bonus.
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 4 years later...

Ja uglavnom Sixt koristim jer imam neke posebne cene [a i povremeno se prevare pa mi daju veci auto od bukiranog jer imam Sixt Diamond - mada su po tom pitanju losiji od drugih zemalja, IME]. Dosta su ljubazni [i aerodrom i na Dorcolu] i uglavnom noviji automobili.

 

Jednom sam se prevario i uzeo Avis [prosle zime] i dobio [kao jedino sto je ostalo] 5 godina stari Seat sa 100k predjenih, kome nije radilo elektrika jedne cele strane [svetla i spolja i unutra], naplatili mi onda nesto dodatno sto nisam uzeo.

 

Na kraju sam kroz Avis Corporate u UK izvukao dovoljno kinte nazad da moze da se kaze da je 'vredelo', mada cu ih izbegavati za ubuduce.

Link to comment

i sad, za odredjeni model recimo pise "Pay at pick up price: EUR 152.88" (za 7 dana), na koliko otprilike mogu da ocekujem da ce to da naraste sa ostalim dadzbinama koje moraju da se plate (osiguranja, porezi i sl) ? Planiram da predjem oko 1500 km (u Srbiji).

 

Link to comment

uzmi europcare, ko sto ti ravanelli preporucuje. uzimao sam ranije avis i imao losa iskustva sa njima. placas ono sto si bukirao preko sajta, osim ako ne nakrcas nesto jos dodatno na licu mesta + naravno ako si napravio neki udes, a nisi uzeo osiguranje koje sve pokriva.

Link to comment

i sad, za odredjeni model recimo pise "Pay at pick up price: EUR 152.88" (za 7 dana), na koliko otprilike mogu da ocekujem da ce to da naraste sa ostalim dadzbinama koje moraju da se plate (osiguranja, porezi i sl) ? Planiram da predjem oko 1500 km (u Srbiji).

mislim da je najbolje da ih nazoveš ili da vidiš imejlom za te dodatne troškove.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...