Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Kakva je zaraza Divinity-Original Sin 2. :o

Ima bagova, ali nista strasno za sada, a i Larian je poznat po tome, da pecevima resi skoro sve probleme (The Dragon Knight Saga je dobar primer za ovo).

Link to comment
uncharted 2 je bolja igra od prvog dela, ali nije onoliki apgrejd koliki sam mislio da ce biti. ocito su radili na grafici i pacingu i resili su se onih blesavih motion kontrola, ali celokupno iskustvo je manje-vise identicno. prvi deo igre narocito odaje utisak vec vidjenog, ali eleninom pojavom i selidbom radnje na tibet se stvari osetno popravljaju ^_^ napucavanje ostaje zabavno, mada su ga ipak malo preterali s neprestanim talasima neprijatelja u poslednjih par chaptera.

 

meni licno su najbolje seli trenuci mira, u kojima se igracu dopusta da se opusti i uziva u okolini. marko polo u bazenu, listanje drakeovog dnevnika, istrazivanje sela s tenzinom, razmena doskocica s elenom... ovo je mahom pametan, zreo storytelling, na tragu onoga sto cemo kasnije videti u the last of us. steta je sto za svaki od tih prijatno suptilnih detalja imamo neku uzbudljivu™ skriptovanu sekvencu punu klisea i\ili zgodnih slucajnosti. iz nekog razloga, najgoru od tih sekvenci (pentranje uz voz na ivici provalije) moramo prelaziti dva puta. valjda je prvi put bio neki flashback, sta li <_<

 

sve u svemu, nije lose, pogotovo za igru u kojoj su glavni negativci 1 zoran lazarevic i njegova desna ruka, izvesni draza  :misko:

Link to comment

Halcyon 6-Lightspeed Edition, fina strategija. Posto je indie game u pitanju, nisam ocekivao neku specijanu grafiku, no to se pokazalo kao skroz nebitna stavka. Retro stil savrseno odgovara; stratesko/istrazivacki deo je lepo uklopljen. Ima mikromenadzmenta, ali ne toliko da bi postalo zamorno.

 

Original Sin 2 fino napreduje. Likovi su oko13. nivoa; u Blackpitsu sam imao bitku, koja je trajala 45 minuta bukvalno; situacija gde mi zavrsni nalet neprijatelja ne moze skoro nista, ali ni moj damage nije sjajan, te sam cekao da summoning zavrsi posao.

 

Ja vec dugo imam tendenciju, da ne prelazim igru "iz cuga", te i sada igram jos par stvari, pored ova dva naslova. Witcher 2, kako bih video drugu stranu price, a zatim ponovo krenuo sa trojkom (ekspanzije nisam presao); Dying Light (propao prethodni sejv); Batlle Brothers (tu se uvek desava nesto novo, neocekivano); Rise of the Tomb Raider (koji je odlicno uradjen i sada imas gomilu stvari za odraditi, poput Assassins`s Creed serijala).

Link to comment

mene original sin 2 zaista zaokuplja za sve pare, ali prelaskom u act 2 sam naleteo na brutalne tehnicke probleme tipa loadinga od 5 minuta i dodatnog desetominutnog seckanja nakon toga, dok se igra ne ucita u potpunosti. loadovanje sejva prakticno nije opcija jer traje jos duze nego prvo loadovanje, bukvalno mi se vise isplati da izadjem na desktop i opet startujem igru :dry: malo sam istrazivao i verovatno se radi o nedovoljnom ramu (i dalje sam na samo 4gb) ili nedostatku ssda, ali to se u minimalnim zahtevima ne pominje. da sam zapravo iskrcao pare za igru, ovo bi bio povod za preteca pisma, ovako sam samo blago ozlojedjen :sleep: za sad nekako izdrzavam, cisto zbog kvaliteta same igre.

koji ti je party setup? ja poceo s red princeom (warfare + pyro), a posle mu dodao lohse (aero + hydro), sebille (scoundrel + dual wielding + necro) i fanea (geo + pyro + necro). sve po protokolu uglavnom, kako su vodici predlozili :happy: trenutno resavam questove u driftwoodu, juce sam morao da prekinem s igranjem (zbog problema s loadovanjem) jer sam onom elfu ispred krcme rekao ko je ubijao magistre pre nego sto sam o tome obavestio same magistre, pa me je preduhitrio i ukrao nagradu :biggrin:

Edited by Calavera
Link to comment

Ja imam 8GB , i duga ucitavanja su cesta pojava. Sredice se to tokom vremena pecevima, ne moze sve biti idealno. Bitno je da nema retardiranih bagova, kao sto se desavalo kod ranijih naslova ovog serijala (ispravljano je sve tokom vremena).

 

Red Prince, slicno; Sebille, za sada bez necro, ali planiram da dodam; Lohse, aero, hydro i necro; glavni lik (standardno zensko), summon, necro, spread your wings i medusa head sam morao obezbediti. Planiram da dodam svim likovima 2 necro nivoa, kako bi svi mogli da prizovu Bone Widow.:tongue: Fali mi jos poen, pa da odjednom grunem 6 poena u summoning i prizovem Incarnate Championa, da vidim kako i to izgleda. Shackles of Pain koristim dosta, glavna zenska i Lohse ih imaju.

Odlicna igra. Osim pomenutih ucitavanja, nema vidljivih mana, sto je uspeh za izdanje koje nije pecovano.

Link to comment

ucitavanja kako tako, meni je veci problem to seckanje. bukvalno se slika zaledi svaki put kad uradim nesto po prvi put nakon ucitavanja (pomeranje kamere, pomeranje likova, otvaranje inventara, itd.) iznivelise se kasnije, ali meni je to ipak na granici neigrivosti.

svaka klasa ima po neku super moc na prvom ili drugom nivou, nekako se suzdrzavam da od svih likova ne napravim katice za sve™ :happy: rado bih ulozio par poena u summoning zbog dominate minda, ali znam da bih odmah dobio poriv da dodam i ostatak summoning arsenala, a mrzi me da menjam kompletne buildove. polymorph moci mi isto deluju super, ali nasao sam chicken claw na nekom oruzju i dao ga sebili, sad sam koliko-toliko miran :sleep:

Link to comment

nisam bas previse upoznat sa serijalom, ali wipeout hd je 1 od boljih arkadnih trkacina koje sam zaigrao. osecaj voznje je prvoklasan, pogotovo koriscenje vazdusnih kocnica i side shiftova. rubber banding je gotovo nepostojeci, sto je uvek divna vest u ovakvim igrama. samo osam staza, ali sve su jako fino dizajnirane i pamtljive, a da ne pricam sto sve klizi na glatkih 60 fpsa. svidja mi se sto su sva vozila otkljucana od pocetka, odmah se vidi da je fokus iskljucivo na voznji. kampanja je pristojno dugacka, i nudi odlican difficulty curve. techno soundtrack mi je bezveze, ali to je verovatno stvar ukusa.

jedina prava zamerka mi je sto nema previse raznolikosti. tu je pet game modova, ali turniri su samo skup standardnih trka, a speed lap i time trial su prakticno ista stvar. jedino sto donosi promenu ritma su malobrojne zone trke, mada one jesu potpuni hit :happy: ekspanzija fury donosi jos tri moda (detonator, eliminator i zone battle), ali prva dva mi nisu previse legla jer se prakticno svode na unistavanje protivnika i okoline. avaj, developeri su ovde otisli u drugu krajnost i previse se fokusirali na ove modove naustrb standardnih trka. sad kapiram da je mozda trebalo igrati hd i fury u isto vreme, ali ko ce uciti sesnaest staza odjednom??? :dry:

 

Edited by Calavera
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...