Jump to content
IGNORED

Jezički alati na internetu


bus

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bus

    10

  • prima

    4

  • расејан

    4

  • belch

    3

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

izvinjavam se oddjobu, pomislice da imam resenje za njega - al nemam, naZalost /fali, fali taj pravopis i meni ;-)nego, htedoh podeliti sa vama ovaj ruskosrpskoruski recnik. meni nekoc bas bilo tesko da izbunarim neki elektronski recnik ovih svojstava. i dobro je posluzio; nisam ga vremenom ni menjala te ne bih znala reci jel sada postoji bolji od te fele. dakle, sasvim solidan, u kombinaciji sa yandexom (koji ima onu sjuper alatku - rusku tastaturu) odlicno sluzi, mada, sa druge strane stoji i to da ja nisam nikakva lingvistica, a korist je iskljicivo utilitarna. evo gachttp://www.wikiled.com/russian-serbian-id-263229-Default.aspx/a mislim da ce i rasejanom posluziti, nadju se tu sasvim neocekivani i zanimljivi sinonimi.../

Link to comment
izvinjavam se oddjobu, pomislice da imam resenje za njega - al nemam, naZalost /fali, fali taj pravopis i meni ;-)nego, htedoh podeliti sa vama ovaj ruskosrpskoruski recnik. meni nekoc bas bilo tesko da izbunarim neki elektronski recnik ovih svojstava. i dobro je posluzio; nisam ga vremenom ni menjala te ne bih znala reci jel sada postoji bolji od te fele. dakle, sasvim solidan, u kombinaciji sa yandexom (koji ima onu sjuper alatku - rusku tastaturu) odlicno sluzi, mada, sa druge strane stoji i to da ja nisam nikakva lingvistica, a korist je iskljicivo utilitarna. evo gachttp://www.wikiled.com/russian-serbian-id-263229-Default.aspx/a mislim da ce i rasejanom posluziti, nadju se tu sasvim neocekivani i zanimljivi sinonimi.../
pa ima neko sranje... uguglaj "pravopis" - ali vrlo je šturo; Čudi me da neko to ne napravi, kad su već Vujakliju stavili on-line, mogli su nešto slično da urade i za pravopis
Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Nisam siguran da je adekvatan topik ali dopalo mi se:http://www.pravopas.com/Šta znam, deluje kao dobar i dobro urađen projekat. E, sad, na pravopisu sam ostvario 50% (doduše na teškom nivou) pa bih voleo da neko od kvalifikovanih lingvista potvrdi da se zaista kaže dušobrižnik a ne dušebrižnik, pošto za tako neke detalje, sramim se priznati, prvi put čujem.

Edited by beowl
Link to comment

Malo im baguje džukac:Играо си: "Пуж"Тачно је: "Пуж"... a odgovor se crveni kao netačan. :huh:Takođe, bukvališu, pored ping(-)ponga, pogrešio sam i za:Играо си: тексашки ренџерТачно је: тексаски ренџерИграо си: ШћећинТачно је: Шчећин... a bre? :mellow:I 'ladno se sa ovim drugim slaže Klajn, ne mogu da verujem, pa čuje se Ć, ne? A ovo prvo ću nastaviti da govorim -ški, kaže Klajn da može i tako. <_<Fina ideja za sajt, svakako. :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...