Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

Najgrublji igrac koji je igrao u Zvezdi se zove Milos Drizic!Secam se utakmice sa Dinamom, kada je imao jedini cilj da ubije Kujtima Salju.U tome mu je pomagao Ilija, tako da je jadni Salja zavrsio na nosilima vec u prvom poluvremenu.

Link to comment

Red je pomenuti i Petera Omoduemukea, bivseg fudbalera Teleoptika, koji je na treninzima desetkovao ekipu Partizana. Gledao sam ga jednom na utakmici Posavac - Teleoptik. Toliku kolicinu krvolocnosti sam video jos samo kod neke engleske decurlije koja su igrala fudbal na plazi u Spaniji.

Link to comment
Da, da, ladno smo zaboravili Drizića. I ono legendarno nabadanje u Kelnu.Stvarno, ko je beše sahranio šabanadžovića?
Sudario se sa Sliskovicem koliko se ja secam. Nije ga niko sprchio.
Link to comment

Kad je rec o polomljenim nogama, dobro su zapamceni Bolfek iz Veleza, zbog cijih startova je sedam igraca zavrsilo sa prelomima, a Djordjevic (Radnicki BG) i Mladenovic (BSK BG) i sa karijerom, te Dragoslav Sekularac koji je kaznjen sa 18 meseci zabrane igranja zbog preloma noge Dzemidzica (Sarajevo). Jos dok je bio u podmlatku Zvezde, Sekularac je polomio nogu jednom od najvecih talenata Buducnosti Vucini Vasovicu, koji je ostavio fudbal i postao doktor nauka, docent na Fakultetu politickih nauka u Beogradu.

Link to comment
Kad je rec o polomljenim nogama, dobro su zapamceni Bolfek iz Veleza, zbog cijih startova je sedam igraca zavrsilo sa prelomima, a Djordjevic (Radnicki BG) i Mladenovic (BSK BG) i sa karijerom, te Dragoslav Sekularac koji je kaznjen sa 18 meseci zabrane igranja zbog preloma noge Dzemidzica (Sarajevo). Jos dok je bio u podmlatku Zvezde, Sekularac je polomio nogu jednom od najvecih talenata Buducnosti Vucini Vasovicu, koji je ostavio fudbal i postao doktor nauka, docent na Fakultetu politickih nauka u Beogradu.
Kako se zvao half/bek iz Slobode Tuzla, posle prešao u Parzan, isto poznat lomljač tudjih nogu? Nešto na M, čini mi se...
Link to comment

Nikoslav Bjegovic, je zavrsio Ekonomiju, i Jos jedan faks, zaboravih... A kad su ga pitali otkud to da je zavrsio cak dva faksa, kad se zna da profesionalni sportisti tesko uskladjuju obaveze, on rece da mu bilo dosadno izmedju dva treninga i eto... desilo se... 'Bem li ga, tad nije bilo dvd-ijeva, video igrica, interneta, a izgleda da covek nije voleo kafanu :)P.S. A kada je Sakic posla u reklame Ronalda kad je ovaj tek dosao u Inter.. secam se da je neki nemacki komentator samo uzviknuo (po vuku) "und karijer ende!" il tako nesto :)

Link to comment
Evo li liste igraca koji su igrali preko 300 prvenstvenih utakmica (1946-1991)Poslednja kolona je broj postignutih golova.
Zar nije onaj Vlaisavljevic, bivsi stoper Buducnosti, Rada i Mogrena, apsolutni rekorder sa 500+ tekmi u prvoj ligi?Posto fudbal pratim tek od '93 tesko da mogu ista reci o tim kostolomcima iz starije garde, ali trojica koju pamtim da svaki put kad sam ih gledao uzivo samo su gledali da lome noge, cevanice, kolena protivnickim poluspicevima uglavnom su Sakic(upravo ga pomenuo abojsapetkovic), Ivan Tasic i Dejan Ilic. Ovaj zadnjepomenuti pogotovo, ja ne znam da li sam njega ikad video sa loptom u nogama, ali zato je uvek bio tu da kliza sa 2 noge iza ledja itd...
Link to comment
Nikoslav Bjegovic, je zavrsio Ekonomiju, i Jos jedan faks, zaboravih... A kad su ga pitali otkud to da je zavrsio cak dva faksa, kad se zna da profesionalni sportisti tesko uskladjuju obaveze, on rece da mu bilo dosadno izmedju dva treninga i eto... desilo se... 'Bem li ga, tad nije bilo dvd-ijeva, video igrica, interneta, a izgleda da covek nije voleo kafanu :)
Jedan od poslednjih prvoligaskih fudbalera koji je zavrsio fax(pored Bjegovica) je i Terzan Zvezdic. To mu je svakako omogucilo da bude u poziciji u kojoj se nalazi nauadejz. :lol:
Link to comment
  • Redoran changed the title to Ex YU fudbal

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...