Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

Izvinjavam se pokretaču topika i ostalima ako su moje komentare doživeli kao agresivne. Malo sam osetljiva na banalizaciju međunarodnih odnosa i posebno ratova.Ali to je moj problem i to lako rešiv.

Link to comment

Hm, slična priča kao u Libanonu, Olmert ''čačka''. Ja, da sam Izraelac tom čovjeku poslije onog u Libanonu ne bi dao da vodi ikakav rat. Gazu treba okupirati, od Rafaha do Ereza, pročešljati ju jedan tjedan, izvuć iz nje u neku buksu usred Negeva svakog HAMASovca od Haniyeha do šefa ''parapolicije'' u Belaru, i onda se povući. Nadam se da je to plan, a ne Libanon II.

Link to comment
Hm, slična priča kao u Libanonu, Olmert ''čačka''. Ja, da sam Izraelac tom čovjeku poslije onog u Libanonu ne bi dao da vodi ikakav rat. Gazu treba okupirati, od Rafaha do Ereza, pročešljati ju jedan tjedan, izvuć iz nje u neku buksu usred Negeva svakog HAMASovca od Haniyeha do šefa ''parapolicije'' u Belaru, i onda se povući. Nadam se da je to plan, a ne Libanon II.
ma bravo, ti bi resio visedecenijski sukob za nedelju dana.
Link to comment
ma bravo, ti bi resio visedecenijski sukob za nedelju dana.
Pa ne bi riješio sukob. Nego Qassame. I malo prorijedio 'ekipu'; možda i pronašao Shalita, ili, vjerojatnije, ono što je ostalo od njega.
Link to comment
Саопштење амбасаде Израела у БеоградуАмбасада Израела у Београду саопштила да је у операцијама израелске војске у појасу Газе радикални палестински покрет Хамас претрпео озбиљне губитке. Амбасада наглашава да операција није уперена против цивилног становништва у појасу Газе, већ искључиво против Хамаса и терористичке инфраструктуре.
Vise na,http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/2/...0%B4%D1%83.html
Link to comment
Dabogda ti "žurezu" u kući spremali, idiote.
o, pa to je Poglavnik, licno i personalno. na zalost bez mnogo smisla za sarkazam i provokaciju.
Link to comment
Mozda zato sto se o njihovom "statusu svete krave" prdi iz svih rupa a realnost je da od II svetskog rata naovamo cine izmedju 85 i 90% ukupnog broja zrtava u svim ratovima koji su do sada vodjeni u tom periodu. Stavise, savremene vojne doktrine kao deo strategije predvidjaju masovna unistenja civila i infrastrukture koje su neophodne za njihovo prezivljavanje kao sredstvo slamanja morala neprijatelja. Da i ne pominjemo blagodeti "statusa svete krave" kao sto su mini-genocidi (mini u odnosu na nacisticki poduhvat tokom II svetskog rata), etnicka ciscenja, gradjanske ratove u kojima civili osobito najebavaju i druga ratna pomagala. Kako je krenula da prolazi ova sveta krava zavrsicemo svi kao vegetarijanci.
ovo treba iznad podforuma Politika da se zalepi, izbeglo bi se 50% posto glupih diskusija na temu civilnih zrtava.EDIT:a evo malo i ovih koji se 'kuvaju u istom loncu':779573918495e539f880e4123041817.jpgBEIT LAHIJA, 02. 01. 2009.Sahrana jednog od vođa Hamasa Nizara Rajana i njegove četiri žene i desetoro dece koji su ubijeni u vazdušnom napadu izraelske vojske na severu pojasa Gaze (FoNet) Edited by 3opge
Link to comment
OK, nije trebalo da ga ubiju, posto je okruzen porodicom. Da li ti znas koju je ideologiju sirio gos'n Rajan? Ili to nije bitno?
hoces da kazes da je kaznjen sto je 'sirio ideologiju'?
Link to comment
ne izigravaj briznog oca, lepo te covek pita da li znas koju je ideologiju gospodin rajan sirio i javno i privatno?
ne zanima me, nista ne moze biti opravdanje za ovakve zlocine.
Link to comment
ne zanima me, nista ne moze biti opravdanje za ovakve zlocine.
Nažalost, IDF nema luksuz da su mu borci Arapi kao Fatah, pa da mu dođu na vrata i precizno ga roknu.
Link to comment
  • Krošek locked this topic
  • Krošek unlocked this topic
  • Krošek pinned this topic
×
×
  • Create New...