Jump to content

Photo

Saša Janković, život i priključenija

• Please log in to reply
7180 replies to this topic

#1 April

April

Mače muškatla

• Members
  • 8,069 posts

Posted 21 April 2015 - 21:27:36

"Nezavisnost institucija mora biti poštovana" rekao je vršilac dužnosti šefa Misije Organizacije za evropsku bezbednost i saradnju u Srbiji (OEBS) Majkl Ujehara.

Ujehara je naveo da su nezavisne institucije, odgovorni mediji, transparentna vlada koja deluje u okviru vladavine prava, kao i odgovorna policija, "osnovni elementi za funkcionisanje svake demokratije".

"Neodgovorno izvešstavanje, uključujući namerno korišćenje optužbi, glasina ili insinuacija, i nedostatak analitičke rasprave unutar institucija, potkopavaju poverenje građana u njihovu vladu", piše u saopštenju.

Pa dobro...ostaje da vidimo koliki je realan domet euroinstitucija. Vučić se pravi blesav, Dačić je začuđen(Ministarstvo spoljnih poslova Srbije i srpsko predsedavanje OEBS-om nisu konsultovani o današnjem saopštenju Misije OEBS-a u Srbiji o zaštitniku građana Saši Jankoviću, što odudara od dobre saradnje, izjavio je večeras ministar Ivica Dačić, predsedavajući OEBS.

Stranačka kloaka, babići, informeri & služba su otišli u kurac, bez ideje kako da se oslobode Vinstona Smita, koji doduše sebe doživljava romantičnije, više kao @Kihot_ex_of

Malo po malo, jedan činovnik od beznačajnog trna u peti mutira u kurje oko, pa u  čir na dupetu, sa perspektivom da krene ka glavi. Nije to još ništa značajno, ali lepo je gledati ih kako se češu.

#2 Caligula

Caligula

Adhuc Vivo!

• Members
  • 18,912 posts

Posted 21 April 2015 - 21:46:10

Malo po malo, jedan činovnik od beznačajnog trna u peti mutira u kurje oko, pa u  čir na dupetu, sa perspektivom da krene ka glavi. Nije to još ništa značajno, ali lepo je gledati ih kako se češu.

Nije do Sase Jankovica nego je do uznapredovale bolestine Aleksandra Vucica. On ima svoju rupu u koju je rekao "U cara Trojana kozije usi" i sada se trgne na svako slovo "U..." koje cuje (pisao sam vec o tome, da se ne ponavljam)

To je dobro jer ce ovaj sludjeni narod (jedan njegov deo) shvatiti mnogo brze kuda se nasi zivoti krecu, te ce zbog toga Vucic da traje mnogo krace nego sto je mogao sa onolikom podrskom na izborima. Ovakva tisina naroda i meni deluje pretece, a kamoli Vucicu. On nema nikakav fidbek od Beogradjana (nece ga svakako srusiti Zajecarci ili Kraljevcani, daleko je to od RTSa i kamera) i mislim da je u panici i nocu i danju, da je u jednom kontinuiranom stresno/bolesno/gorucem stanju bukvalno od izbora 2012te.

#3 Prospero

Prospero
  • Members
  • 19,759 posts

Posted 21 April 2015 - 21:50:09

u funkciji domaće politike kihot_ex_of nije "činovnik" već vrlo dobro povezan čovek koji ima perspektivu da bude vezivno tkivo šireg opozicionog bloka.

ne bavi se vučić njime jer je glup, bolestan ili šta već, nego prosto radi najbitniju akciju očuvanja svoje vlasti - sprečavanje kreiranja snažne opozicije i u tom smislu preventivnog medijskog blaćenja ("sale prangija") svakog ko bi mogao u njoj imati jaču ulogu.

#4 Caligula

Caligula

Adhuc Vivo!

• Members
  • 18,912 posts

Posted 21 April 2015 - 22:05:36

Cekaj, sta je to rekao Sasa Jankovic sto nismo culi u medijima od pre dve i po godine dok jos nisu bili cenzurisani? 

Sta je to epohalno izjavio ili uradio Sasa Jankovic? Sta je to rekao sto nismo culi hiljadu puta u "Utisku" ili "Kaziprstu" etc?

Nista jbt, sem sto sada u tisini njegove reci odzvanjaju jace. 

Ovim providnim i potpuno iracionalnim blacenjem zastitnika gradjana Vucic ne radi ama bas nista u svoju korist. Zato kazem bolestina, jer je hajka potpuno iracionalna. Pa zamisli tu paniku koja ih je prinudila da mu napakuju slucaj od pre dvadeset i kusur godina.

Budale, jednom recju. 

Edited by Caligula, 21 April 2015 - 22:06:45.

#5 svashtabezneshto

svashtabezneshto
  • Members
  • 4,403 posts

Posted 21 April 2015 - 22:15:42

Ja nisam sigurna da je ova hajka proizvod Vučićeve ekipe i njega samog.

Više mi deluje da onaj ulizički deo (Vučićević) ovo pokrenuo samostalno, a na to su se nalepili

Stefanović i Selaković.

#6 Braća Strugacki

Braća Strugacki
  • Members
  • 9,389 posts

Posted 21 April 2015 - 22:18:56

Ja nisam sigurna da je ova hajka proizvod Vučićeve ekipe i njega samog.

Više mi deluje da onaj ulizički deo (Vučićević) ovo pokrenuo samostalno, a na to su se nalepili

Stefanović i Selaković.

kriv je ko je kriv, a odgovoran je ko je odgovoran

čemu amnestiranje odgovornog kad i tako voli da sve krivice preuzima na sebe

#7 JozoMujica

JozoMujica

Careful With That Axe, Eugene

• Members
  • 13,888 posts

Posted 21 April 2015 - 22:19:42

To je dobro jer ce ovaj sludjeni narod (jedan njegov deo) shvatiti mnogo brze kuda se nasi zivoti krecu,

Rekao bih beznačajan deo koji to i te kako shvata, ali je - beznačajan. Ispodcenzusan. Većini i dalje po praznim titntarama zveči "uapsio je Miškovića".

Znaš li ti koliki deo ljudi u državnom sektoru prima platu 25.000 i koji nisu podlegli smanjenju plata?

Znaš li koliko je penzionera u Srbiji čije penzije ne prelaze cifru (ne znam kolika je) da bi podlegli smanjenju penzija, pa im tako penzije nisu ni smanjene, a pri tome jesu onima koji imaju više nego oni?

Nisu ni svi penzioneri ni svi zaposleni u državnoj službi izgubili 10%.

On nema nikakav fidbek od Beogradjana (nece ga svakako srusiti Zajecarci ili Kraljevcani,

Kao što Miloševića nisu Lazarevljani, Čačani...

#8 MancMellow

MancMellow
  • Members
  • 34,812 posts

Posted 21 April 2015 - 22:26:11

Ovim providnim i potpuno iracionalnim blacenjem zastitnika gradjana

slusaj prospera :)

#9 Caligula

Caligula

Adhuc Vivo!

• Members
  • 18,912 posts

Posted 21 April 2015 - 22:31:56

Prospero tvrdi da je racionalno.

@svashtabezneshto, podatke o tom dogadjaju mogao je (Vucicevic) da dobije samo iz MUPa. Dakle, svi su ukljuceni.

#10 MancMellow

MancMellow
  • Members
  • 34,812 posts

Posted 21 April 2015 - 22:32:32

znam

#11 Caligula

Caligula

Adhuc Vivo!

• Members
  • 18,912 posts

Posted 21 April 2015 - 22:33:57

Rekao bih beznačajan deo koji to i te kako shvata, ali je - beznačajan. Ispodcenzusan. 

To i kazem, ta baza ce da se siri, rapidno. Ne moze niko da laze toliko dugo i da opstaje sa lazima (sem ako ne isfabrikuje neki radikalni dogadjaj, rat na primer). Prosto, lupice ljude novcanik po glavi i Vucicu nece vredeti sto informera da laz zamaze.

#12 JozoMujica

JozoMujica

Careful With That Axe, Eugene

• Members
  • 13,888 posts

Posted 21 April 2015 - 22:34:13

Šta je ovaj u stvari hteo da kaže? I dalje insistira? Znači, ima publiku.

BEOGRAD - Ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović izjavio je večeras da će MUP narednih dana imati podatke da li je pištolj, kojim se 1993. godine ubio prijatelj zaštitinika građana Saše Jankovića, bio u legalnom vlasništvu ombudsmana i naglasio da o sprovođenju istrage odlučuje nadležno tužilaštvo, a ne Janković.

"Da li se neka istraga sprovodi ili ne, o tome donosi odluku nadležno tužilaštvo, što bi zaštitnik građana, pre svih morao da zna. Shvatam, njegovu ličnu zainteresovanost za ovaj slučaj, ali budite sigurni da neće ni ombudsman, niti bilo koji drugi funkcioner odlučivati da li će se neka istraga sprovoditi", rekao je ministar Tanjugu. 

On je istakao da nije najavio istragu o tom slučaju, već konstultacije sa tužilaštvom, te da je o svemu govorio nakon pisanja medija i na današnjoj konferenciji na postavljeno pitanje novinarke televizije N1. 
"Pošto je očigledno shvatio da kampanja protiv medija nije dobar politički potez, Janković se usmerio na MUP", ocenio je Stefanović i dodao da će kao ministar nastaviti da sarađuje sa medijima i pruža odgovore na sva pitanja na koja može da odgovori.

Navodeći da će podatke o tome da li je pištolj bio u legalnom vlasništvu Jankovića imati narednih dana, Stefanović je rekao da to nije ključno pitanje tog događaja. 
"Podsećam Jankovića da je upravo on u nekim drugim situacijama insistirao da se govori o pištoljima, a sada kada se radi o njegovom pištolju i to onom koji je "opalio", pa potom usmrtio jednog čoveka, očekuje da se ćuti", naveo je Stefanović. 

Ministar je rekao da, bez obzira na "političke ambicije" Jankovića, ni njemu niti bilo kome drugom neće dozvoliti da mu određuje o čemu može, a o čemu ne može da govori. 
"Uvek ću se voditi samo najboljim interesima građana i profesionalnim interesima MUP-a Srbije", rekao je Stefanović.

#13 Caligula

Caligula

Adhuc Vivo!

• Members
  • 18,912 posts

Posted 21 April 2015 - 22:35:52

znam

:D onda znas nesto sto vecina ne zna. Kako to SJ moze da postane legitimna okosnica opozicije?

OK da bude osvetljivac problema ili objektivni (neutralni, samim tim objektivno bezopasni) sudija, ali ja ga zaista ne vidim za govornicom na nekom skupu.

#14 MancMellow

MancMellow
  • Members
  • 34,812 posts

Posted 21 April 2015 - 22:39:36

Ne znam koga vidis...

#15 svashtabezneshto

svashtabezneshto
  • Members
  • 4,403 posts

Posted 21 April 2015 - 22:41:12

@svashtabezneshto, podatke o tom dogadjaju mogao je (Vucicevic) da dobije samo iz MUPa. Dakle, svi su ukljuceni.

Svi su uključeni, ali se neki drže po strani, e-novine ignorišu, Informer kidiše, Blic brani, Politika bi da se jebe a da joj ne uđe.

Ne znam kako se Kurir ponaša.

Sve ovi mi govori i nedovoljno dobroj koordinisanosti.

A najveći problem, za sve nas, ako uvuku Jankovića u političku priču i neverovatno je koliko, ovo malo opozicije,

naseda na to i rade tačno ono što ne bi smeli. Pokušavaju da od Jankovića stvore centralnu fuguru oko kog će se 

svi oni okupiti.