Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

otisla sam na alignment (mozda se kod nas kaze ispravljanja trapa) ali mi auto posle toga kao da je rastimovan. vratila ga nazad, kazu ne mogu da ga poprave jer ni alignment nisu uradili posto mi je napukla valjda osovina? .....ja mislim da se meni cuju ball joints mogu li da ostanem bez tockova na putu u toku voznje?

Link to comment
otisla sam na alignment (mozda se kod nas kaze ispravljanja trapa) ali mi auto posle toga kao da je rastimovan. vratila ga nazad, kazu ne mogu da ga poprave jer ni alignment nisu uradili posto mi je napukla valjda osovina? .....ja mislim da se meni cuju ball joints mogu li da ostanem bez tockova na putu u toku voznje?
Sto bi pros' narod reko cuju ti se lageri u homokinetickim zglobovima, a slucajevi da oni blokiraju tocak su u promilima, mada bi trebalo da ih zamenis. Sanse da ostanes bez tockova uvek ima, narocito ako zivis u nezgodnom kraju.
Link to comment

Da je napukla osovina ostala bi na putu davno. što se homokinetičkog zgloba tiče, njegov kvar se lako pokazuje tako što klikće kad je vozilo u krivini. što se više dodaje gas ili je oštrija krivina kliktanje će biti jače. Na pravcu to u prvoj fazi ne bi trebalo da se čuje. U slučaju da je to kvar u krivine treba ulaziti sa što manjim gasom. Sve ovo važi samo ako vozilo ima prednji pogon (nisi navela koji auto voziš), jer ona sa zadnjim to i nemaju.Inače sam homokinetički zapravo ne utiče na trap i ako neće uraditi optiku problem nije u njemu. Znači, pogledati spone, ramena, kugle, selen blokove.Sretno! auto.gif

Link to comment

Nisam nikada imao dizelaša, pa me interesuje da li je kod benzinaca i dizelaša slična kriva rasta potrošnje goriva u odnosu na povećanje brzine? Autoput, naravno. Tipa, kod benzinca ako vozim 160-180, to je cirka 40% veća potrošnja goriva nego da se vozi 110. Reaguje li jedan moderan dizel motor štedljivije?

Link to comment
Nisam nikada imao dizelaša, pa me interesuje da li je kod benzinaca i dizelaša slična kriva rasta potrošnje goriva u odnosu na povećanje brzine? Autoput, naravno. Tipa, kod benzinca ako vozim 160-180, to je cirka 40% veća potrošnja goriva nego da se vozi 110. Reaguje li jedan moderan dizel motor štedljivije?
Ne reaguje, provereno. Ja kad vozim po autoputu 110-120 to je max 5,5, kad ga dignem preko 180 uzme i preko 8 (Mondeo TDCi 2,0 Duratorq)
Link to comment

Luft u lagerima se manifestuje hucanjem u tockovima na ravnom putu i klokotanjem kada se tocak uhvati obema rukama i zadrma. Sve ovo nije od vitalne vaznosti po vozilo, al utice na druge potencijalne kvarove na trapu. Tako da bi ipak trebalo da odes do servisa, al da te na lazu u stilu "uuuuuu komsinice, sve Vam je ovo otislo ovde, sagnite se molim Vas da vidite, pa ko Vam je ovo odrzavao do sad? " sa obaveznim ovim uuuuu koje podseca na sirenu shizelu ili eventualnim dugim zvizdukom umesto toga koji oznacava ozbljnu zabrinutost.

Edited by Corkscrew
Link to comment
Luft u lagerima se manifestuje hucanjem u tockovima na ravnom putu i klokotanjem kada se tocak uhvati obema rukama i zadrma. Sve ovo nije od vitalne vaznosti po vozilo, al utice na druge potencijalne kvarove na trapu. Tako da bi ipak trebalo da odes do servisa, al da te na lazu u stilu "uuuuuu komsinice, sve Vam je ovo otislo ovde, sagnite se molim Vas da vidite, pa ko Vam je ovo odrzavao do sad? " sa obaveznim ovim uuuuu koje podseca na sirenu shizelu ili eventualnim dugim zvizdukom umesto toga koji oznacava ozbljnu zabrinutost.
bas tako je bilo zadnji put....a ja svoj auto u rupu znam ....i stalno tako rade.....mnogo su pokvareni :(
Link to comment
otisla sam na alignment (mozda se kod nas kaze ispravljanja trapa) ali mi auto posle toga kao da je rastimovan. vratila ga nazad, kazu ne mogu da ga poprave jer ni alignment nisu uradili posto mi je napukla valjda osovina? .....ja mislim da se meni cuju ball joints mogu li da ostanem bez tockova na putu u toku voznje?
Svaki ozbiljan servis ce odbiti da radi alignmenta ako nest na vesanju nije ispravno.Znaci ako su ti radili alignment i auto se ponovo trese ili vuce u stranu trazi da ti vrate novac ili nameste kako treba.Najbolje je ici kod velikih kuca koje to rade jer su daleko bolji od "majstora" na cosku.
Link to comment
  • 1 month later...

Sve se kvari, nesto manje nesto vise... a saveti su uvek dobro dosli :)Da pocnem ja prvi... Ne rade mi grejaci na zadnjem staklu (bmw kockica). Osiguraci su ok a elektricar kaze da se odlepio neki glavni vod na staklu pa zato sami grejaci ne dobijaju struju. Sta mi je ciniti s tim? zamena celog stakla ili popravka? i gde?

Link to comment
Sve se kvari, nesto manje nesto vise... a saveti su uvek dobro dosli :)Da pocnem ja prvi... Ne rade mi grejaci na zadnjem staklu (bmw kockica). Osiguraci su ok a elektricar kaze da se odlepio neki glavni vod na staklu pa zato sami grejaci ne dobijaju struju. Sta mi je ciniti s tim? zamena celog stakla ili popravka? i gde?
Čuo sam da to može da se "vari", ali informacija nije proverena. Meni na novom automobilu u startu nije radilo gornjih 4-5 grejača, i naručili su mi celo novo staklo. Ali to je u garanciji, pa i ovima u servisu lakše tako nego da se akaju nekim krpljenjem.
Link to comment

Meni je to ''varenje'' upravo i rađeno u NS. Ne znam odakle si, sigurno neko i u BG to radi, pogledaj oglase. Ako se dobro sećam (to sam radio pre nekoliko godina) naplaćivao je oko 2 evra po niti, što je daleko jeftinije nego da zameniš celo staklo. Ipak, sve ovo važi samo ako ti neka od niti ne radi, ne znam da li i taj vod može da popravi.

Link to comment

Imam pitanje, mozda mu je mesto na temi o plinu, ali nebitno, radi se o Kadetu 1,6 i. koji mi vise ne radi na benzin dok na plin sve fercera normalno, e sada moja je predpostavka da se radi o pumpi za benzin ali me buni to shto se ona kada dam kontakt chuje kao i ranije, pa sada tripujem da nije neshto drugo, motor kada prebacim na benzin radi (kaslje) kao kada vam crknu svecice.da li neko zna neshto o tome?

Link to comment

Najverovatnije je onda problem u diznama. Popravka košta 2000-3000 dinara, a zamena mnogo više. Dešava se i problem u regulatoru pritiska, samo mnogo ređe. To što čuješ zujanje pumpe je pouzdan znak da je i ona ''krenula'', ali verovatno ti ne kašlje ti auto zbog toga. U servisima imaju merače pritiska u pumpi, pa to mogu proveriti. Znači, idi u neki servis koji se bavi diznama, a ubuduće gledaj da u rezervoaru uvek imaš bar jednu trećinu goriva i da svakodnevno bar malo voziš na benzin, najbolje baš onda kad je opterećenje motora najveće, jer će se tako dizne produvati. Možda će biti potrebno i pranje rezervoara. Nova pumpa nije jeftina, ali većina Opelovih može i da se remontuje.Ako ne želiš u servis, možeš probati s nekim od brojnih sredstava za čišćenje sistema za ubrizgavanje. Nekome to pomogne, a nekome ne, uglavnom, bočica toga košta nekoliko stotina dinara, zavisno od proizvođača. Preporučujem Wurth.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...