Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Keleraba iseckana kao pomfrit i pecena u rerni na 220C'.Samo so i ulje i mnogo dobro.Cak iznenadjujuce dobro.Slatkasto,slano,tri puta manje kalorija od krompira ali ne i tri puta losije.

Link to comment

Keleraba iseckana kao pomfrit i pecena u rerni na 220C'.Samo so i ulje i mnogo dobro.Cak iznenadjujuce dobro.Slatkasto,slano,tri puta manje kalorija od krompira ali ne i tri puta losije.

Ja ovo zapamtila ☺

 

Sent from my 8079 using Tapatalk

Link to comment

beli sos za umakanje svega, moze grilovano povrce, moze keleraba, sveza i pecena (nikad nisam kuvala kelerabu, jedem svezu, izgleda da gresim?!), moze meso, moze jaja, uz dimljeni losos je ludilo, sve moze. pravicu se da sam ja izmislila, jer ga nigde nisam videla ni jela. 

grcki jogurt + ren (onaj iz teglice, koristim c), kod mene odnos 1 mali jogurt, 1 kasicica rena. izmesati. jako ukusno i korisno.

Edited by darling
Link to comment

e da i pire

 

ja kad idem na pesacenja iseckam kelerabu,krastavac,papriku,sta imam.. u kesu i ponesem kao salatu/grickalicu i  drugi ljudi dosta cudno reaguju kada ih ponudim time,ugl vecina nikad nije jela kelerabu ili se cude ili gade...glupaci!!  :lolol:

Link to comment

Волим је до имбецилности...тако се и понашам.Ољуштим је па онда са љуске зубима скидам до коре то ми некако најслађе. :lolol:

Link to comment

jedem leba sa suvim grozdjem, orasima i fungicidnom pomorandzom od francuskinja sa maslacem od badema i zalivam ladnim mlekom. steta sto mi vucic kvari rajski ukus. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...