Jump to content
IGNORED

Notari i muke sa istima


nautilus

Recommended Posts

Kako sam ja cuo od drugara advokata, otkako je SNS dosao na vlast tj. zaseo u ministarstvo pravde, sluzbene odbrane dobijaju skoro samo (bar u Beogradu) ljudi povezani sa njima. Kaze ugasili su neki sistem (ako sam dobro razumeo) koji je automatski birao prijavljene advokate za sluzbene odbrane, pa sad sve ide "rucno", i zna se kome...taj moj drugar inace nije bio ni u jednoj stranci, nisakim nije bio usemljen, jednostavno bio se prijavio na listu za sluzbene odbrane i uzimao je par stotina (evt. soma) evra godisnje na konto tih odbrana, sve redovno. I otkad su dosli naprednjaci - nista, nula, ne zovu ga, presusilo.

 

Tako da me ne cudi da sada hoce da formalizuju tu situaciju tako sto ce stvoriti drzavnu sluzbu koja ce jedina raditi sluzbene odbrane, i onda tu popakovati sve svoje kadrove. Divota

Link to comment

To sa sluzbenim odbranama je lose funkcionisalo. Ne znam za velike predmete, tj one u visem sudu, ali u osnovnom svaki tuzilac za sebe postavlja advokate.

U NS je bila lista po kojoj se manje više išlo (dobro, nekima se lista okretala brže nego drugima, ali su svi dobijali predmete)... No, je naplata bila problem... Moja žena, kada je izlazila iz advokature, imala je ogromu sumu neisplaćenu, za 3-4 godine rada, ne zna da li su je isplatili 2-3 puta... Onda se nagodila sa pravobranilaštvom i dobila je lovu...

Link to comment

U NS je bila lista po kojoj se manje više išlo (dobro, nekima se lista okretala brže nego drugima, ali su svi dobijali predmete)... No, je naplata bila problem... Moja žena, kada je izlazila iz advokature, imala je ogromu sumu neisplaćenu, za 3-4 godine rada, ne zna da li su je isplatili 2-3 puta... Onda se nagodila sa pravobranilaštvom i dobila je lovu...

 

Kolko sam shvatio nista nisu placali dok ih ne tuzis, pa je onda isao neki postupak vansudske nagodbe, jedino tako su placali bilo kome...ne znam sad. No nije ona morala da ceka 3-4 godine, moj drugar je tako svake godine (tuzi ih), pa ga isplate...

Link to comment

Kolko sam shvatio nista nisu placali dok ih ne tuzis, pa je onda isao neki postupak vansudske nagodbe, jedino tako su placali bilo kome...ne znam sad. No nije ona morala da ceka 3-4 godine, moj drugar je tako svake godine (tuzi ih), pa ga isplate...

U ns se ispadlo sa liste za tužbu.
Link to comment

Zaboraviste jos jednu vrlu clanicu komisilje, Biljanu Pavlovic, bivsu sudiju iz Panceva,koja nije reizabrana na funkciju. Zatim je radila u zdravstvu, tako sto se nije mesala u svoj posao. I na kraju je po SNS liniji zavrsila u ministarstvu na mestu direktora direkcije za upravljanje oduzetom imovinom. Posle toga, sta je za nju ispitna komisija za notare? Samo jos jedan dan na poslu u misiji SNS-a

Послато са U8815 користећи Тапаток 2

Posle poslednjih izbora je još napredovala, sada je državni sekretar (zamenik ministra). Nije samo formalno već i realno prva posle Selakovića, niko ne može ni da joj prismrdi. Inače vrlo probematičan lik, čak su je i tako moćnu radnici ministarstva tužili zbog mobinga i to više puta. Tuga jedna ko nam vedri i oblači po tako bitnom resoru. Edited by Heaviside
Link to comment

 

 

pa to nije moglo ni pre notara. mislim da ta praksa traje nekih godinu dana.

 

 

Mogli su se pre notara sudski overavati ugovori za nektetnine koje su nelegalne, odnosno u postupku legalizacije. Medjutim, tzv. Veljin zakon o legalizaciji doveo do situacije da organi lok.samouprave moraju po sl.duznosti dostavljaju katastrima svoje predmete radi upisa prava svojine (cuvenih 100e), koji su pak te zahteve belezili u tzv. G list nepokretnosti. E sad, sva caka je u tome, sto su takve nepokretnosti (a to mnogi ne znaju), po istom tom zakonu mogle biti otudjene samo uz potvrdu o placenoj naknadi za uredj.gradj.zemljksta. Zbog toga su sudovi prilikom overe, zahtevali list nepokretnosti na uvid. Ako je u istom upisana zabelezba da se upis prava svojine vrsi po Veljinom zakonu, odbice overu, ako prodavac ne prilozi pomenutu potvrdu.

Link to comment

Trenutni stav je da se overavaju u smislu javnobeleznickog zapisa samo uknjizene nekretnine (sto je dovoljan i jedini dokaz njihove legalnosti), a za koji dan bice poznat i stav sta kako ce notari postupati u slucaju nelegalnih, nekretnina koje nisu upisane u katasru, ili se nalaze u postupku legalizacije.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...