Jump to content
IGNORED

VICE Srbija


nautilus

Recommended Posts

Ovo o rođendanima, nevezano za sentiment prema istima, je čip trilz, klasičan blogerski hejt na komercijalnu temu s kojom skoro svako može da se identifikuje, ispucan za pola sata, nije čak ni urađena lektura.

 

E ali zato evo ga ubedljivo najbolji tekst do sada! To je Vice kakav se traži.

 

http://www.vice.com/rs/read/velika-seoba-naroda-u-plastinim-sandalama-123

 

Sjajan tekst, samo mu fali šta je bilo sa Dahanom. Da li je otišao u Urgentni? Da li su mu sredili ruku? Izgoreću sad, jebote.

U stvari, nije sjajan pošto je prekratak, ali je odličan.

 

edit: Sva sreća, Srbija je selendra. Bio je Dahan u Urgentnom, olakšanje. :)

Edited by Lrd
Link to comment

odlicni su pasalic i azilanti, kod ostalih nekako primecujem trud da se bude neobican™.

prevode nisam citao, nekoliko tekstova znam sa originalnog sajta.

 

zar nisu marka zvaka za njih idealni!?

Link to comment

Sjajan tekst, samo mu fali šta je bilo sa Dahanom. Da li je otišao u Urgentni? Da li su mu sredili ruku? Izgoreću sad, jebote.

U stvari, nije sjajan pošto je prekratak, ali je odličan.

 

edit: Sva sreća, Srbija je selendra. Bio je Dahan u Urgentnom, olakšanje. :)

 

"Pokreti mu odišu dosadom..."

^_^

Link to comment

i ja. dajte da se posibamo oko nekog teksta.

 

 

ne bi sibao oko tekstova nego oko vajsa generalno.

 

ja to necu da citam.

 

lepi tekstovi ali o cemu. jedemo bunike, ludi smo, super se zezamo.

 

a ono vlasnik istog sahranio B92, oterao sve mislece iz firme i sad otvorio vajs.

 

helou, srbija 2014, PPP. agitpop problematican a vajs super, dobre reportaze i lepe slike.

Link to comment

 

a ono vlasnik istog sahranio B92, oterao sve mislece iz firme i sad otvorio vajs.

 

e ovo sam baš i ja hteo da pitam.

šta se očekuje od vajsa ? da li neke interesantne reportaže, istraživačko novinarstvo , koje verovatno nisu moguće ako ih finansira neko ko mora da bude blizak vlasti ili neke "idi mi dođi mi" teme, društvo u nekom opštem i nepoliitčkom smislu ?

Link to comment

mislim da vajs ima svoju globalnu uredjivacku politiku koja nema veze sa tekucim stvarima. ono, jedemo bunike, pušimo šišu (ne mislim na nargilu nego na ono grčko sranje), karamo kurve u berlinskom bordelu po principu all you can fuck za 100 ojra, taj rad. i to se vidi. politicare ne diramo sem ako ih se ne uhvati u krevetu preobucene u lolite kako pamprce buljuk brazilskih šimejlova.

 

mislim, dobro dosli, u redu je.

 

e da, danijelov intervju sa pasalicem strci. to nije vajs. vajs je tverkovanje u nisu. i tema i kako je napisano. kao da je postojao tekst tverkovanje u plajmutu koji je neko preveo na srpski i prilagodio toponime.

Edited by yolo
Link to comment

mislim da vajs ima svoju globalnu uredjivacku politiku koja nema veze sa tekucim stvarima. ono, jedemo bunike, pušimo šišu (ne mislim na nargilu nego na ono grčko sranje), karamo kurve u berlinskom bordelu po principu all you can fuck za 100 ojra, taj rad. i to se vidi. politicare ne diramo sem ako ih se ne uhvati u krevetu preobucene u lolite kako pamprce buljuk brazilskih šimejlova.

 

mislim, dobro dosli, u redu je.

 

e da, danijelov intervju sa pasalicem strci. to nije vajs. vajs je tverkovanje u nisu. i tema i kako je napisano. kao da je postojao tekst tverkovanje u plajmutu koji je neko preveo na srpski i prilagodio toponime.

 

Ja sam sad stvarno začuđen. Ja volim Vajs jer diraju neke teške teme i onako su društveno angažovani. Gledao sam dokumentarce o Gvantanamu, progornu Roma u Evropi i Britaniji, gejevima na Jamajci, unutar Severne Koreje, unutar Islamske države, gomilu po frontu u Siriji i Ukrajini i ne znam šta još sve ne.

 

Istina je, ima i bareknuckle boxing u Engleskoj, giants of Island i slično, ali sve mi je to bilo skroz kul. Malo hipsterski i isfolirano doduše taj rad njihovih reportera, ali uopšte nikad nisam doživljavao Vajs kao neku zajebavanciju.

 

Ova reportaža o azilantima je ono što očekujem od Vajsa. Ako budu samo bunike, cirkam, mrzim rođendane, onda je srpski Vajs omašio temu.

 

Meni je ovo kao Tarzanija za malo urbaniju ekipu

 

E, moram da priznam da ja i dalje nisam skapirao šta je tačno Tarzanija. Znam da dobar deo mojih prijatelja ide tamo, ali ja kad god odem tamo i počnem da čitam bilo šta, pomislim da sam previše mator za to. Neki satirični sajt?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...