Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

Pa da. Ovaj Ramirez veli da je u 29. potezu trebalo da odigra Tfd1 umesto Tcd1 i bio bi dobijen. I stvarno, ne vidi se kako Karlsen moze da sacuva pesaka na d6 (na stranu sve ostale slabosti u poziciji).

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Caruana opet ispustio dobitak, ovaj put protiv Nakamure. Koliko ja poluslep vidim, 40. Lf2 (umesto Txg6 i 41. e6, sto odmah dobija), moze se objasniti samo cajtnotom (ako je kontrola posle 40 poteza :unsure:). Sada ima samo 8 iz 9, uz performans od bednih 3162. Ako ne izgubi u poslednjem kolu od Aroniana, to ce po svoj prilici biti oficijelno najbolji turnirski rezultat ikad.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Nakamura(koji ima uzasan turnir) mu odmah nakon meca pokazao Rxg6,Caruanina faca :lol:

Carlsen takodje remizirao nakon +5.74(Kc2 je morao ici pre h6),)vidi se da nije u formi

Edited by Zavrzan
Link to comment

Pobednik turnira, Fabijano Karuana, osvojio je 8,5 poena iz 10 partija, a drugoplasiranom Magnusu Karlsenu pobegao je za čak tri poena. Zahvaljujući ovakvom rezultatu (uz neverovatan rejting performans 3103) Karuana je zaradio 35 rejting poena, a pošto je Karlsen izgubio 7 poena, razlika na rejting-listi između njih dvojice se znatno smanjila.
 

Nakon ovakvog turnira ljubitelji šaha su počeli da razmišljaju o nekom budućem meču Karlsena i Karuane za titulu svetskog šampiona, a možda je to i najava rivaliteta poput onog koji su imali Karpov i Kasparov.

Ipak, ne treba zaboraviti da Karlsen prethodno mora da sačuva šahovski tron u meču sa Višvanatanom Anandom. Njihov duel (oko čijeg odigravanja je prethodnih nedelja bilo neizvesnosti) počinje 7. oktobra u Sočiju, i mada se Anandu ne daju velike šanse, ne treba smetnuti sa uma da su ga mnogi unapred otpisali i na turniru kandidata.

Link to comment

Ja mislim da ce Anand proci kao i prosle godine, ako ne i gore. Biologija, jebiga. A Karuana je stvarno u fantasticnoj formi u poslednje vreme. Pre ovog neverovatnog turnira odlicno je igrao na Olimpijadi (iako je tamo doziveo prilicno neprijatan poraz od Karlsena kao beli u Skandinavci, i to u varijanti sa 3. ... Dd8), a pre toga pobedio u Dortmundu. Ocigledno je jedini ko u ovom trenutku moze da se suprotstavi Karslenu.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Meni je ovo pomalo zastrasujuce

 

http://www.chessgames.com/perl/chessgame?gid=1772573

Pratio sam kompletan match HIkaru vs Stockfish koju je organizovao chess.com.Mislim da se igralo 4 meca,a  da je Nakamura mogao da koristi pomoc Houdini-ja prve 2 partije(neke starije verzije programa) . Najnoviji Stockfish je 3286 FIDE  :cry:

Poceo Fide Grand Prix u Bakuu,Caruana pobedio Karjakina za novih 3.9 poena(sada zaostaje 15.1 za Carlsenom).Karjakin tokom meca otisao u Player's Lounge da odmori i pratio "tablu" preko oficijalnog strima,medjutim kada se vratio u salu shvatio da je Caruana odigrao potez pre 15 minuta  i da to nije bilo prikazano na stream-u koji je pratio :isuse: To je u mnogome uticalo na dalji razvoj meca jer se igralo bez dodatnog incramenta(U problemu sa vremenom Karjakin pravi gresku)

Link to comment

Pratio sam kompletan match HIkaru vs Stockfish koju je organizovao chess.com.Mislim da se igralo 4 meca,a  da je Nakamura mogao da koristi pomoc Houdini-ja prve 2 partije(neke starije verzije programa) . Najnoviji Stockfish je 3286 FIDE  :cry:

 

Ludilo. Meni je najjace kako je Nakamura u (valjda) poslednjoj partiji forsirao remi vecnim sahom, kao beli sa pesakom fore. Otprilike kao kad ja igram sa igracem od 2400-2500 :lolol:

Link to comment
  • 4 weeks later...

Ivan Ivanišević pobednik velikog open turnira "Memorijal Čigorina" u Sankt Peterburgu, na kome je nastupilo mnogo velemajstora s rejtingom preko 2600. Svaka čast! :thumbsup:

Edited by Quizmaster
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...