Jump to content
IGNORED

Tenis 2015


Ros

Recommended Posts

Slažem se da to nije dominacija, govorimo o najuspešnijem teniseru u razdoblju, dominacija je prejaka reč.

 

Naravno da malo ko zna napamet podatke ko je koliko šta osvajao od turnira, ali ovaj lik je to sakupio i očigledno je da Đovak prednjači u svim kategorijama, barem u tom razdoblju.

pa isto tako je mogao da uzme period od 2008-2013 kao doba vladavine rafaborga, onda nema nikakve dominacije djokera na atp turu od 2011

- od 2011-2014 djoker je uzeo 6 od 16 gs titula ili 37%

- od 2008-2013 rafaborg je uzeo 10 od 24 gs ili 42% mogućih titula

- veća je dominacija rafaborga bila u tih 6 godina nego djokerova u prethodne 4

Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    483

  • Max Morlock

    473

  • renne

    431

  • dùda

    336

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kao što rekoh nije stvar ne znam kakve dominacije već statističke uspešnosti i to poprilično očigledne. Naravno da se mogu izvući različite statistike za neke druge "ere", to ne menja ništa glede ove poslednje 4 sezone.

Link to comment

- djoker je obeležio 2011 tu nema dileme, 2012 je obeležio smarej uso + olimpijsko zlato, 2013 je obeležio rafaborg rg + uso, 2014 možemo reći da je obeležio djoker

Link to comment

Ja u klin ti u ploču. :)

 

Nije bitno ko je obeležio, radi se o konstantnosti i kontinuitetu u ostvarivanju rezultata u pomenutom razdoblju gde je očigledno Novak na prvom mestu sa najviše pobeda, turnira, slemova, jednostavno svega.

Link to comment

Krajinović igra protiv Bozoljca drugo kolo kvalifikacija za Dohu, prvi je nosilac u kvalifikacijama. Troicki ima još Kudlu da pobedi do glavnog žreba u Brizbejnu.

Link to comment

JJ se obrukala vec na prvom mecu ove sezone :isuse: , mogu samo da zamislim Dudinu reakciju :misko:

:lolol:

ma duda odavno shvatila da se jj super zeza, malo trenira, više šopinguje, nema više mesta nerviranju

 

godina neigranja na pro-turu je ogroman period

teško će troicki na zelenu granu

 

ona statistika kou sam postovala je sa nekog foruma

i kao i svaka statistika mož' da bidne, al ne mora da znači

za taj peridod, to je to

za neki drugi, neka druga priča

 

ja za novaka očekujem ( i mislim da mu je sada pravo vreme za to) da uzima po 2 gs godišnje u naredne 3 godine

lakše reći nego učiniti, mnogo je tu različitih uplivnica, mora malo i sreća da se umeša

Edited by dùda
Link to comment

ja za novaka očekujem ( i mislim da mu je sada pravo vreme za to) da uzima po 2 gs godišnje u naredne 3 godine

lakše reći nego učiniti, mnogo je tu različitih uplivnica, mora malo i sreća da se umeša

 

Nema sanse.

Link to comment

Nema sanse.

 

Što da ne? Najkonstantniji je teniser na turu, pri tom, u nekim je idealnim godinama i fizički i po iskustvu i mentalnom sklopu. 

 

Naravno, to ne garantuje da će sigurno osvojiti bilo šta, al ni da neće. Može da uzme 0 ili 4, neće biti čudo ni jedno ni drugo, što je u stvari ono što kod njega najviše nervira. :)

Link to comment

Što da ne? Najkonstantniji je teniser na turu, pri tom, u nekim je idealnim godinama i fizički i po iskustvu i mentalnom sklopu. 

 

Naravno, to ne garantuje da će sigurno osvojiti bilo šta, al ni da neće. Može da uzme 0 ili 4, neće biti čudo ni jedno ni drugo, što je u stvari ono što kod njega najviše nervira. :)

 

To o ''naredne 2-3 najbolje godine'' slušam još od 2011. Nikako da me ubedi.

 

Naravno, i ovo što postiže je neverovatan uspeh.

Link to comment

Novak uzima 4 GS ove godine,zelja.Realnost 2,mozda uz malo srece 3.Medju 2 koja ce osvojiti nazalost nece biti RG.Mislim da ove godine vise nego ranije najvise zavisi od Novaka,osim na RG.Dodajmo tome jos 3-4.Ne mora cak da igra kao 2011 da bi to ostvario.Od konkurenata je opet najopasniji Nadal.Federer ce malo pasti,osvojio je i DK,pa ce mozda malo uzivati u tome.Marej je kao nagazna mina,mozda je nikada ne zgazis,a mozes opet da je nagazis bilo kada.Od ostali ocekujem da po nekada bljesnu,Dimitrov,Nisikori,Wavrinka,Raonic...Nedostaje mi Del Potro.Nadam se da ce se vratiti u punoj formi,a onda je sve moguce.

Od ostalih nasih ne ocekujem nista spektakularno,ne verujem da mogu nesto vise.Janko rovit,Troicki daleko od najbolje forme.Mozda Lajovic odigra nesto bolje nego prosle godine.Krajinovic ce biti bolji nego lane.

 

Ana moze da nanize mnogo pobeda kao lane,ali tesko da ce igrati neko finale GS.Jelena,ko Jelena.Za ostale nemam ideju.

Kod zena ce biti zanimljivo ako Serena popusti.Zenski tenis je cudo.

Link to comment

Ja bih prvi najviše voleo da se to desi, ali niko ne može da me ubedi da su mu ovo ''najbolje godine''. Uskoro će 28, nijedan veliki igrač se nije nakupio GSova nakon 28. godine.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...