Jump to content
IGNORED

Španija i Katalonija


Lord Protector

Recommended Posts

SAO Navara  :fantom:

 

Ili, da se ne lazemo: ko ih jebe.

Zemlja nije ravna ploca, ali djavo izgleda uvek dodje po svoje: bahati mir i nadmocnost kojim su svi koliko ih ima posmatrali ubivanje Jugoslavije, inace 1 od najvecih zlocina medjunarodne zajednice u 20. veku, pametovali i delili lekcije o demokratiji i pravu na samoopredeljenje do otcepljenja.

Samozadovoljno ubedjenje da se to njima, lepima i pametnima, nikada ne moze da dogodi, da su takve pizdarije specijalitet nekih tamo divljih Zapadnobalkanaca, setkanje dzipovima velikim poput autobusa i helikopterima, sa sve izdrkavanjima emisara od zla oca i jos gore majke i nizanjem planova da se stvari rese...

I tako skoro 10 godina, sa sve pazenjem i mazenjem lokalnih garanta stabilnosti i mira, vratolomijama u bespucima medjunarodnog prava, i to sve u vreme kada im je islo i kada su - da su hteli i imali malo pameti - mogli da stave tacku na sve u roku od par meseci.

E, pa moze da se dogodi svakome, stvari se ocas otrgnu kontroli i ljudi podivljaju, Spanija bi barem mogla da se priseti kojecega iz svoje ne tako davne istorije.

Sto se mene tice, mogu da prave, mislim na ostale Evropljane, nezavisne Burgundije, Britanija i Belgija su vec zauzele mesto u redu, sta bi, uostalom, falilo i Pruskoj, Holstajn da se vrati Danskoj, a Silesija Nemackoj, Madjari i Rumuni neka vide sta ce...

Dabogda im Kinezi bili mirovne snage, a ruandjanski kontingent nadzirao izbeglicke logore, nesto slicno onome kada su u svoje EU redove primili 1 drzavu, a da je nisu pitali gde joj se dede jedno par stotina hiljada gradjana.

 

Zivela slobodna i nezavisna Katalonija, Skotska, XVI Arrondissement, Pariska komuna i neka ne zaborave da brinu za Ukrajinu  :fantom:

 

 

Edit: i Nemcima obavezno da se vrati Königsberg  :fantom:

minijatura....(al necu da okacim tamo zbog kalinjingrada)

Link to comment

Ja se nadam da Madrid samo pokusava da odlozi referendum do nekih srecnijih ekonomskih vremena (dobar deo price se trenutno vrti oko "di su nasi novci" stava i velike nezaposlenosti medju mladima), jer ako im je ideja da ga blokiraju zauvek, nece to dobro proci.

Pat pozicija. Spanija vapi za teritorijalnom reformom, koja je pod plastom demokratija za svaku kucu, izvor maltene celokupne korupcije u zemlji (ne racunam onu partijsko/bankarsku kupulu). Niko, pod tackom razno, nece da se odrekne svoje autonomije, pogotovo ne Katalunja i Baskija, jer je to parazitsko partijska celija drustva. Spanija ima cetiri puta vise politicara od Nemacke npr. razlika u broju stanovnistva znamo kolika je.

Rahoj (kao i socijalisti) danas vise brani sopstveni status quo, nego sto je protiv eventualne secesije Katalunje, zato i ne cudi da jedina stranka koja je stala na stranu referenduma, kao demokratske opcije, upravo Podemos, jer oni  nemaju sta da izgube.   

Link to comment

Ja se nadam da Madrid samo pokusava da odlozi referendum do nekih srecnijih ekonomskih vremena (dobar deo price se trenutno vrti oko "di su nasi novci" stava i velike nezaposlenosti medju mladima), jer ako im je ideja da ga blokiraju zauvek, nece to dobro proci.

 

Novce treba da rese onako kako su resili to pitanje sa Baskijom i to je to. 

Link to comment

Lepo sam jednom napisao (izvinjavam se što samog sebe citiram): da se vanzemaljci iskrcaju na zemlju sa ciljem da je porobe ili unište, Srbi bi natpolovičnom većinom navijali za vanzemaljce. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Lepo sam jednom napisao (izvinjavam se što samog sebe citiram): da se vanzemaljci iskrcaju na zemlju sa ciljem da je porobe ili unište, Srbi bi natpolovičnom većinom navijali za vanzemaljce. 

Jel ti to hoces da kazes, da je Vucic vanzemaljac¿

 

btw, +1

Link to comment

Jos kad bi to moglo bez nekog novog 30-togodisnjeg rata...

 

Mislim, sto se mene tice, samo nek rese brzo, ovako ili onako. 

Edited by kurjak92
Link to comment

Lepo sam jednom napisao (izvinjavam se što samog sebe citiram): da se vanzemaljci iskrcaju na zemlju sa ciljem da je porobe ili unište, Srbi bi natpolovičnom većinom navijali za vanzemaljce. 

To sa navijanjem da zajebes: ko god je imao malo mozga, mogao je makar da pretpostavi da u granice nije dirati, a da se nacionalizmi probude ocas posla i tako probudjeni povedu za sobom svaku zamislivu i nezamislivu bestijalnost.

Kao i da niko, ma koliko bio lakiran i siguran da ce ga institucije zastiti - nije siguran.

Navijanje, srpsko ili ma cije, nema veze sa hordama birokratskih mediokriteta koji su se Evropom svercovali kao politicari poslednjih 1/4 veka i nesto jace.

I uopste, nekorektno je da u ovo mesas Srbe ili bilo koga drugog: kao sto rekoh, djavo je dosao po svoje ili, sto rece onaj mudri Rus - puska okacena na zid u 1. cinu, mora da opali u 3.

Da ponovim: i Spanija i Britanija i ostali kandidati, znali su pocetkom 90-ih kakva su sve sranja moguca ako se samo jednom zapocne.

Morali su da znaju, ako nisu, imali su priliku da gledaju, imali su priliku da sprece ili barem bitno skrate jugoslovensku krizu, imali su priliku da presudno uticu na njen ishod: umesto svega toga, palamudili su sa sve perverzijom poznatom kao dvostruki standardi, ostale perverzije da ne pominjem - sada, sto se mene tice, 'ladno mogu da pocnu da setaju mosti recimo Karla Velikog  :fantom:

Ma daj bre...

Link to comment

To sa navijanjem da zajebes: ko god je imao malo mozga, mogao je makar da pretpostavi da u granice nije dirati, a da se nacionalizmi probude ocas posla i tako probudjeni povedu za sobom svaku zamislivu i nezamislivu bestijalnost.

Kao i da niko, ma koliko bio lakiran i siguran da ce ga institucije zastiti - nije siguran.

Navijanje, srpsko ili ma cije, nema veze sa hordama birokratskih mediokriteta koji su se Evropom svercovali kao politicari poslednjih 1/4 veka i nesto jace.

I uopste, nekorektno je da u ovo mesas Srbe ili bilo koga drugog: kao sto rekoh, djavo je dosao po svoje ili, sto rece onaj mudri Rus - puska okacena na zid u 1. cinu, mora da opali u 3.

Da ponovim: i Spanija i Britanija i ostali kandidati, znali su pocetkom 90-ih kakva su sve sranja moguca ako se samo jednom zapocne.

Morali su da znaju, ako nisu, imali su priliku da gledaju, imali su priliku da sprece ili barem bitno skrate jugoslovensku krizu, imali su priliku da presudno uticu na njen ishod: umesto svega toga, palamudili su sa sve perverzijom poznatom kao dvostruki standardi, ostale perverzije da ne pominjem - sada, sto se mene tice, 'ladno mogu da pocnu da setaju mosti recimo Karla Velikog  :fantom:

Ma daj bre...

 

Pa ne citam samo srspke forume, nego i neke druge, na kojima pisu ljudi iz raznih zemalja. Ali samo ovde citam komentare tipa - ahaha, tako im i treba, nek se sve razbije, ko im jebe mater, biće skoro propat sveta i nek bude nije šteta i tako dalje i tome slicno. I to sve na konto zemlje koja na primer ni Kosovo nije priznala i generalno je prijateljska prema Srbiji. 

Link to comment

Pa ne citam samo srspke forume, nego i neke druge, na kojima pisu ljudi iz raznih zemalja. Ali samo ovde citam komentare tipa - ahaha, tako im i treba, nek se sve razbije, ko im jebe mater, biće skoro propat sveta i nek bude nije šteta i tako dalje i tome slicno. I to sve na konto zemlje koja na primer ni Kosovo nije priznala i generalno je prijateljska prema Srbiji. 

Od mene samo boldovano, ostalo me ne zanima.

A to sto nisu priznali Kosovo i sto su generalno prijateljski prema Srbiji - mogu da okace znas vec o sta: malo su zakasnili, mogli su o tome da misle 90, a bogami i 99. kada su se prikljucili bombaskom uterivanju iz dupeta u glavu.

Obaska sto, ovde narocito, svi znamo ko ce da najebe ako se izistinski zatalasa i sto to nije tema.

Link to comment

A da, opet ona ista tema kako su nas bombardovali i prekinuli u poljskim radovima. Kad jednom utuvite sebi u glavu da su za bombardovanje krivi i Srbija i NATO i da svako ima svoj deo odgovornosti za nj manje će vam mržnje plivati kroz krvtok. Odjavljujem se. 

Link to comment

A da, opet ona ista tema kako su nas bombardovali i prekinuli u poljskim radovima. Kad jednom utuvite sebi u glavu da su za bombardovanje krivi i Srbija i NATO i da svako ima svoj deo odgovornosti za nj manje će vam mržnje plivati kroz krvtok. Odjavljujem se. 

Ma daj bre, mani bombardovanje, ko je kriv i hvatanje na savest i imputiranje mrznje prema bilo kome, sa sve teoretiziranjem o ustavu iz 74, istorijskim krivicama, zaduzenjima i razduzenjima: postaje jasno kao dan da je jednom pripusteni nacionalizam otrov koji se siri i da Evropa tek ima da se suoci s tim.

I da je sama, svojim postupcima, najvise tome doprinela, pristajuci na menjanje granica, njihovo tumacenje onako kako kome odgovara i ubedjenjem da se to moze da desi samo tamo negde u balkanskim divljinama.

Nisu imuni, nije niko, a posao politicara je bio - i onda i sada - da o tome povedu racuna, a ne da zmure nad mahanjem zna se vec kakvim, kojim i cijim relikvijama.

Link to comment

Btw, moja prognoza je da nece uspeti da se otcepe. Spanija je ne samo u EU i NATO (pre neki dan poslali dodatne vojnike u mislim Letoniju), nego cela medjunarodna prica im ne ide na ruku. Trump juce samo o suverenitetu, ne o ljudskim pravima tj nista o tome, Nemci ne smeju to da cackaju, Francuzi imaju Korziku...verovatno ce ih pohapsiti ko zeceve, samo ce problem nastaviti da tinja u nedogled. 

 

E, ovo ce bas da im pomogne.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...