Jump to content
IGNORED

Prsti, prsti bela staza!


Vasilij Zajcev

Recommended Posts

e shto se marke tiche imam neko drvonemam pojma vec par godina marku mu ne znam poznata je medj skijama.frenchiiiz.ono ima aplikaciju planine pod snegom na sebi lol seticu se, nije mi pri nozi da shmeknem, a vezovi su dobri, chukam da ne ureknem, elan/ako neko ima neko bolje drvo a ne treba mu nek se bez ustezanja javi :Devo nashao najbednija je :)dynastar !!!

Edited by nisam ja
Link to comment

@VZU Dolomitima je najmanje ljudi u januaru. Ja sam bio par puta i za Novu godinu (ove godine ćemo opet), to su najveće gužve, skoro veće nego za Uskrs, a svejedno se ne guraš ni sa kim na stazama, a na žičari se čeka max 10min ujutru na prvoj kabini da bi izašao na vrh, posle se sve to raspusti po stazama (ili kafanama). Skijaški raj.

Link to comment

pitanje/molba: da li je neko od vas video po agencijama ponude za početak/sredinu marta za Francuske Alpe ali SA PREVOZOM?destinacije koje me interesuju, redom: Tignes, Les 2 Arcs, Les Menuires, Chamonix, Alpe dHuez, Serre Chevalier, La Rosiere.edit: uostalom, može i neki Tirol, Dolomiti, ako ste negde videli da ima.

Edited by barrcode
Link to comment

evo da se i ja upishem ovde.proskijao pre 15 godina, skijao 10 i u poslednjih 5 godina se fura bord.oprema Salomon (Bord, cipele, vezovi).iskreno se nadam da cu videti Kopaonik pocetkom marta, mada nije nemoguce da cak 2 puta zapalim, a onda taj prvi put u nekoj krsh smeshtaj varijanti.

Link to comment

na Kopaoniku 37cm sa sasvim finom prognozom za narednih 10tak dana. ( još snega u najavi)ako ovi iz Skijališta Srbije izađu sa ratracima i lepo sve utabaju, biće to sasvim dobra podloga za ranije otvaranje sezone.min. 1 vikend u decembru u najavi.

Link to comment

Skijanje nauceno na rekreativnim nastavama na Mitrovcu na Tari. Dve nedelje u februaru, tri godine zaredom, instruktor skijanja za dzabe. Socijalizam.Pomenuta Lavlja vrata umalo da budu kobna. Sesti dan, pred zatvaranje zice, spust na poluzaledjenoj stazi. Kolena nisu izdrzala. Imao sam srece, povredio sam meniskus (ako se dobro secam), ali se oporavio bez operacije.Na zalost, igrom sudbine poslednje mrsavo skijanje bejase na Tatrama, Jasna Poljana 2001. Oprema mi cuci negde na tavanu, verovatno se raspala.

Link to comment
  • 1 month later...

Skijalo se u Tri doline.......dsc00891dw7.jpgimg0407is6.jpgimg0409iq5.jpgimg1860vg9.jpgTesko je sad sve to opisati...najvece skijaliste na svetu sa oko 600 kilometara staza, koje se prostire u tri doline i sve je povezano zicarama, tako da je moguce na skijama preci stotine kilometara. Nazalost, sest ski dana je nedovoljno da se vidi sve, pa procenjujem da sam skijao na oko 1/3 staza.Moglo je i vise, ali vreme nam nije bilo do kraja naklonjeno. Pravih suncanih dana (vidi slike) imali smo jedan i po, ali srecom i ostatak vremena moglo je da se skija bez problema, iako je na samim vrhovima bilo magle. Medjutim, bilo je super kada smo se jednom popeli iznad oblaka i magle na preko 3.000 metara (mada je tu pivo 7 evra). Zicare sibaju bas brzo, tako da se prelaze velike razdaljine za kratko vreme, a posle spustanje je prava poslastica. Bilo je trenutaka kada smo se pitali ima li voznja uopste kraj? Neverovatno je da se cak i na plavim stazama moze voziti brzo, posebno kad se pustis u siri carving.Bilo jer par staza za koje smo komentarisali da ni sami u najludjim snovima ne bismo mogli bolje da ih napravimo. Snega je bilo dovoljno, ratraci rade celu noc. Postoji i "snezna garancija" po kojoj ti vracaju pare za ski pas ako 80% staza ne radi zbog vremenskih neprilika ili manjka snega. I sve to po ceni manjoj od Kopaonicke...Jedini problem je povratak u stvarnost...

Link to comment
  • 2 weeks later...

kako dobro izgledaju ovi vrhovi preko 3000, pogotovu sa oblacima i maglom ispod...a potpuno je neverovatan taj trip koliko je skoro svugde u Evropi skijanje isplativije nego na Kopu (odnos smestaj-preskijan km-ski pas)...o kvalitetu da i ne govorimo!ovo si isao sa Manijacima? videh da su bili......ja sam prelomio (i nasao aranzman) za Dolomite superski, glecer neki na 3300...da overim i ja trojku, pa da se penzioniseminace, upravo se vrno sa Jahorine. bruka koliko je to hedonisticka planina...ali to nije tema ovde. mogu samo da kazem da je snega bilo dovoljno, sa dodatnim padavinama, a da je vreme generalno bilo "nikad bolje". u zivotu nisam uhvatio 5 suncanih od 7 dana skijanja. mislim da cela planina ima 7 dana sunca preko cele sezone :D bila je i manje-vise dobra selekcija ljudi koji dolaze tamo za Novaka, a pre svega ona pogrupa koja je u 10h 1.1. izasla na stazu...pravi ljubitelji i postovaoci...idealna prilika da se na 1 vrhu nadju i 2 legende:foto084ac8.jpgBojan Krizaj i Vasilij Zajcev (Stenmark ima grip)

Link to comment

Kakvo crno penzionisanje, matoriji sam od tebe, pa jos ne pomisljam.Mada sve vise postajem ski hedonista.Ocu takvu Elan jaknu, ko Krizajevu :P . Je li, kako skija? Jel bolji od tebe? cool.gif Meni je rekao da mu carving ide dobro...i da sa Stenmarkom sada igra golf. Inace, mnogo gotivan lik.bojankrizajfotozoranajeho2.jpgbtw, isao sam sa Magarcima, mada sebe smatram Ski majmunom, pa bi valjalo osnovati i tu vrstu.

Edited by The Ghost
Link to comment

e pa znam te, skijali smo na Brezi i mislim jednom na Kopu zajedno! mozda se vidimo sutra u Pioniru...a majstor ne skija, ON LETI!!! ali bez glorifikacije, video sam gomilu vrhunskih instruktora, ex ili vazecih takmicara, reprezentativaca, ali ovo...jebe kevu lik. pazi kad sam mu prisao posto sam ga snimio sa zice kako spusta Zelju, bez da sam imao ideju ko je. ovo je uslikano na Olimpiku...tu sam samo pokusao da mu ostanem u tragu i nema sanse, legenda vozi skoro spust, a gornji deo staze je bio neuredjen do yaya (bili smo u prvih 10 koji su izasli to jutro na Olimpik). led od juce, pa pao novi sneg, dubok, a neutaban, borderi ga isekli pa je bilo i poluhupsera...mislis da je gledao ispred nogu? samo zuuum...inace, vozimo iste skije cool.gif

Link to comment

pozdrav ekipi s planine. mislim da ću ove godine priskočit skijanje uopće. naime, prošle sam godine krajem 2 mj. na stazi položila prednji križni i medijalni kol. ligament koljena. i to da je barem bila neka jurnjava i dramatični sudar, nego mi je skija zapela u juhi od sniga (bilo je jako toplo). enivej, ovaj medijalni je zarastao solidno, a prednji križni nisam rekonstruirala- kolino je stabilno, u svakodnevnom životu mi ništa ne fali. ali za na skijanje mi se još teško odlučit, barem ne bez ozbiljne pripreme u tereatni. vasilij, jesi ti spominjao negdi da si imao sličnu situaciju i da si se vratio skijanju bez rekonstrukcije?doduše, janica k. je osvojila olimpijsko zlato bez prednjeg križnog :)

Link to comment

jesam ali je moja povreda bila laksa. samo istegnuce ligamenata, i to ne ukrstenih. meni su meniskusi malo okrunjeni od djuskanja basketa na betonu ali to je hronicna stvar...i godina proizvodnje :D pored teretane, ponekad koristim i one trakice sto rasterecuju casicu kolena (vezuje se ispod zgloba i suspenduje deo pritiska). bitno je i da kontrolises telesnu masu, a danas imas i skija koje suspenduju po 10-15% torzionih sila koje bi ti mozda zajebale kolenone jurcas, malo biras i coskaris po stazi i to je to. zove se penzija, sestro :D

Link to comment
ne jurcas, malo biras i coskaris po stazi i to je to. zove se penzija, sestro :D
da, onda ništa od olimpijade. :D u vezi jurcanja na skijalištu- baš sam nedavno naletila na članak kako su švicarci prije 2 godine uveli ograničenja brzine i radarsku kontrolu na stazama. navodno su znali izmjerit projektile od po 80 km/h..._41292230_skispeed203.jpg
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...