Jump to content
IGNORED

Kina


Kudravi Gaucos

Recommended Posts

ne razlikuje se. ja uzimam za standard kineske kompanije i u toj komapniji su verovatno najbolji.

U poredjenju sa druge dve iz grupe, definitivno su bolji.

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Bane, i ostali koji ste relativno skoro putovali u Hong Kong, koja je valuta bolja za menjanje, tj, ciji je kurs po menjacnicama bolji: USD ili EUR? Ja nesto ocekujem USD?

Link to comment

ja nisam nikada menjao USD ili EUR u HK, ali sam siguran da nema razlike, kurs je svecki  :D

 

Mi smo u Peruu imali situaciju da je EUR bio jako los, tako da smo dobro ucinili sto smo poneli USD sa nama. Citala sam o tome na nekim sajtovima (npr. forum na Lonely planet) pa smo bili unapred pripremljeni, nego za Hong Kong ne mogu lepo da izguglam a poucena tim iskustvom sa J. Amerikom resih da istrazim pre eventualnog putovanja.

Link to comment

ne brini se, neces imati tih problema tamo. evo vidi ovde, HSBC ima na svakom cosku

 

ovo su danasnji kursevi za banknotes: 

Rate : 9.17500
You receive : HKD 917.50 and
You pay : EUR 100.00
 
Rate : 7.75000
You receive : HKD 775.00 and
You pay : USD 100.00
Edited by banecare1
Link to comment
  • 1 year later...

dobri ljudi, idem za 2 nedelje u peking poslom veoma kratko, pa ću posle 2 dana worka imati 2 dana za sebe. može li neko da mi preporuči u kom delu rgada bi bilo dobro da se se smestim? uglavnom bih šetao/klopao/cugao. manje bih gledao turističke centre, više bauljao po gradu. hvala!

Link to comment

Ne postoji neki pravi centar grada ako izuzmes Zabranjeni Grad. Ja bih ti preporucio smestaj u jednom od Hutonga, najbolji nacin da osetis pravu kinesku atmosferu. Postoje mini hoteli ili gestahausi

Link to comment
19 hours ago, lo zingaro said:

Ne postoji neki pravi centar grada ako izuzmes Zabranjeni Grad. Ja bih ti preporucio smestaj u jednom od Hutonga, najbolji nacin da osetis pravu kinesku atmosferu. Postoje mini hoteli ili gestahausi

hvala na savetu! da li možda imaš preporuku za neki konkretan kvart gde bih mogao tražiti sobu, vidim da ima puno hutonga po pekingu a baš ne vidim neku razliku? 

Link to comment

Ja nisam bila ali prenosim od muža:
Peking je jako veliki i većim delom, van delova gde su turisti i parkovi, dosta ružan. Tako da ne zna koliko bi ti cunjanje prijalo. Preporučuje smeštaj blizu metroa ili da budeš spreman na uzimanje taksija, bas zbog tih distanci.
Parkovi su lepi, Zabranjeni grad je a must, a hutonzi umeju biti zanimljivi, pogotovo kada su vrata od dvorišta otvorena pa možeš da zaviris unutra. (Ako su zatvoreni onda nemaš šta mnogo da vidiš, doduše uvek ima nekih radnji i restorana) Probace uveče na mapi da se priseti koji bi preporučio, pošto ih ima na više mesta.

Link to comment
55 minutes ago, I*m with the pilots said:

Ja nisam bila ali prenosim od muža:
Peking je jako veliki i većim delom, van delova gde su turisti i parkovi, dosta ružan. Tako da ne zna koliko bi ti cunjanje prijalo. Preporučuje smeštaj blizu metroa ili da budeš spreman na uzimanje taksija, bas zbog tih distanci.
Parkovi su lepi, Zabranjeni grad je a must, a hutonzi umeju biti zanimljivi, pogotovo kada su vrata od dvorišta otvorena pa možeš da zaviris unutra. (Ako su zatvoreni onda nemaš šta mnogo da vidiš, doduše uvek ima nekih radnji i restorana) Probace uveče na mapi da se priseti koji bi preporučio, pošto ih ima na više mesta.

superhvala!!

Link to comment
  • 2 months later...
7 hours ago, MayDay said:

Idem i ja u Peking, prvi put u zivotu, sledece nedelje. Imam tri dana +/- slobodno. 

 

Je l bezbednosno OK da ja idem sama jedan dan do Zida? 

 

mozes u bilo koje doba bilo kuda, neces imati problem bezbednosti u pekingu, ne brini se oko toga. 

Link to comment
6 hours ago, MayDay said:

Super! Hvala puno!

 

molim lepo :)  

 

karaj aprila i maj je najbolje vreme za peking. sredinom more bit bidne, more bit i ne bidne prilicno vruce. za sada je ok, nadam se da nece biti pakao vec sledece nedelje. 

 

predlazem ti da instaliras wechat na mobilni, to je osnovni app za komunikaciju sa ljudima koji zive ovde ili imaju veze sa kinom. whatsapp, fb i sl. slabo rade i malo se koriste ovde

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...