Jump to content
IGNORED

Atina


Milosh76

Recommended Posts

Đe na akciji, podeli info, šta si se stiso :lolol:  Ja lovim neke first minute, svaki dan me spamuju mailovima, al' nisam naleteo na ništa ovako povoljno...

Link to comment

atina bila 3 dana na akciji ^_^

 

sa svim taksama. carter let. prosle godine smo bili u parizu 5 dana preko njih - 200e po osobi.

 

ako vas zanima, saljite pm

Link to comment
  • 2 weeks later...

Da vam se svima zahvalim na predlozima i savetima.

 

Lepo je prosao izlet do Atine, videlo se svasta, gomilu toga sam propustio, ali bice prilike.

 

Od aerodroma do Sintagme, autobus 5e po coveku, putuje nesto jace od 1h. Klasican GSP autobus sa policama za kofere. Kupuje se karta ispred stanice i lako se nalazi.Dnevna karta za bus, koja vazi za sve vrste prevoza je vremenska, traje 70 minuta od trenutka aktiviranja VAN vozila tj. na samoj stanici. U tramvaju nije bilo aparata za ponistenje karata, u busu od aerodroma je bilo. Metro ide na 10ak minuta, nije nesto specijalna guzva bila.

 

Karta za Akropolj je 12e i vazi na 7 drugih lokacija, bitno jer mogu da vam uvale kartu za 6e samo za Akropolj pa da vas kosta skuplje,. Tu visenamensku kartu mozete kupiti samo na Akropolju. Nije bilo guzve, moglo je sve lepo da se obidje, turista nije bilo uopste mnogo, kako zna da bude.

 

Grad je jako zanimljiv, kod SIntagme je moderan, bucan, aktivan...a kad se zadje malo u "unutrasnjost" ka Plaki kao da dodjes u lep primorski grad, sa dosta restorancica, uskih ulica i sl. Dupla grcka kafa je izmedju 2-4 evra, pivo 3-6e, sokovi oko 2e. Klopa je malo sarenija, musaka, giros, suvlaki i sl od 8-12 evra, na ulici ih nesto nisam primetio. Sladoled je oko 5e za 3 kugle, zao mi je sto ga nisam probao.

 

Vreme je bilo oblacno, sa pomalo sunca. Klima se razlikuje od nase, jer kad je oblacno, onda je hladnije, a cim sunce udari, odmah je prilicno vruce, iako je bilo oko 10-12 stepeni maximum.

 

U svakom slucaju, lep izlet i bekstvo od srpske svakodnevice.

Link to comment
  • 2 years later...

Idemo u Atinu tokom samog pocetka novembra, nadam se da cemo proci sa sto manje kise i sto vise sunca, rekose mi roditelji da budem optimisticna. Jel' ima neki deo centra koji nije dobar za smestaj? Mislim, nije Atina divlji zapad, nego se secam da je pre vise od 10 godina bila prica da je los kraj bio kod trga Omnia, da li to sad ima neke veze? Uzeli bismo neki stancic, ne hotel i naravno gledali da sto vise bude za setnju a manje koriscenje prevoza, sem kada je neophodno.

 

Imacemo sedam dana, pa razmisljamo da neki dan provedemo i van Atine. Npr. uzmemo auto i odemo do Epidaurusa, to je na oko 140km, negde tamo na obali i zanocimo ako nam se ne vozi nazad do Atine. Dal' to deluje kao dobra ideja, osim ako neko prijavi da su guzve na autoputu velike, sto mi je tesko da zamislim?

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Idemo u Atinu tokom samog pocetka novembra, nadam se da cemo proci sa sto manje kise i sto vise sunca, rekose mi roditelji da budem optimisticna. Jel' ima neki deo sireg centra koji nije dobar za smestaj? Mislim, nije Atina divlji zapad, nego se secam da je pre vise od 10 godina bila prica da je los kraj bio kod trga Omnia, da li to sad ima neke veze? Uzeli bismo neki stancic, ne hotel.

 

Imacemo sedam dana, pa razmisljamo da neki dan provedemo i van Atine. Npr. uzmemo auto i odemo do Epidaurusa, to je na oko 120km, negde tamo na obali i zanocimo ako nam se ne vozi nazad do Atine. Dal' to deluje kao dobra ideja, osim ako neko prijavi da su guzve na autoputu velike, sto mi je tesko da zamislim?

 

kazu da je omonia za izbegavanje, ali mi smo bili pre tri godine i nije bilo ne znam kako strasno. mozes da probas da trazis oko plake neki smestaj. 

jako lep deo grada je kifisija. dalje je od centra, ali ako se necete cimati 100 puta tamo-ovamo onda nije losa varijanta. gde metro ide, tu se sve brzo dostigne.

 

epidaurus ti nije lose ideja. posebno sto mozes u istoj turi da obavis mikenu i korintski kanal. prenociti mozete u naupliji koja je predivan grad. 

Link to comment

kazu da je omonia za izbegavanje, ali mi smo bili pre tri godine i nije bilo ne znam kako strasno. mozes da probas da trazis oko plake neki smestaj. 

jako lep deo grada je kifisija. dalje je od centra, ali ako se necete cimati 100 puta tamo-ovamo onda nije losa varijanta. gde metro ide, tu se sve brzo dostigne.

 

epidaurus ti nije lose ideja. posebno sto mozes u istoj turi da obavis mikenu i korintski kanal. prenociti mozete u naupliji koja je predivan grad. 

 

Fala, pogledacu ove delove grada.

Naupliju imam zabelezenu jos kada si mi davao predloge za Peleponez, nije losa ideja spojiti to sve, relativno blizu su sve lokacije. :)

Link to comment

Nasmejace vas ovo pitanje sigurno, ali ako je odgovor pozitivan, vrlo ce me obradovati: da li se u Grckoj trosi i tecni jogurt ili je uvek u ~cvrstom stanju? Uglavnom sam do sad na letovanjima jela fetu sa salatom pa nisam obratila paznju na stanje u radnjama.

 

(Ros spomenu svog Turcina sa jogurtom pa se setih da bas dugo nisam pila jogurt)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Nasmejace vas ovo pitanje sigurno, ali ako je odgovor pozitivan, vrlo ce me obradovati: da li se u Grckoj trosi i tecni jogurt ili je uvek u ~cvrstom stanju? Uglavnom sam do sad na letovanjima jela fetu sa salatom pa nisam obratila paznju na stanje u radnjama.

 

(Ros spomenu svog Turcina sa jogurtom pa se setih da bas dugo nisam pila jogurt)

 

kojeg turcina? :)

 

ja ne videh tecni jogurt u grckoj. to jest, proizvod koji se zove jogurt (γιαούρτι) ne videh u tecnom stanju.

Link to comment

kojeg turcina? :)

 

ja ne videh tecni jogurt u grckoj. to jest, proizvod koji se zove jogurt (γιαούρτι) ne videh u tecnom stanju.

Oprosti, T je zajednicko i za Tanosa i za Turcina :D (slicna logika kao kada nekom objasnjavam "onaj grad na D" pa se ispostavi da mislim na GranaDu)

Ok, onda nista od pijenja jogurta.

Link to comment

Grčki jogurt (odnosno Greek Yogurt) se po agregatnom stanju može porediti sa našim kiselim mlekom, s tim da je više kremast odnosno masniji je.

 

U Turskoj postoji ista kremasta stvar (kaymaklı yoğurt) ali postoji i "obična" verzija (yoğurt) koja je skoro identična kiselom mleku.

 

Ono što možeš da dobiješ u tečnom stanju je ayran (u Grčkoj ξινόγαλο) koji jeste tečan i beo ali se značajno razlikuje od jogurta na kojem smo mi odrasli. Nije kiselkast kao naš jogurt već vuče na slano i znatno je ređi. U Anadoliji i na Kavkazu se rasturaju od toga i mislim da se uglavnom pravi od ovčijeg mleka, mada Grci možda prave ξινόγαλο od kravljeg. Meni lično se ta slana nota ne dopada a veliki proizvođači samo nju forsiraju, tako da ayran pijem samo kada naiđem na neku dobru domaću radinost u unutrašnjosti. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...