Jump to content
IGNORED

Jugoistočna Azija


NikolaBG

Recommended Posts

Trazim smestaj u Singapuru i naletim na brdo hotela u rasponu 50-60 evra/noc (ili snizeno na toliko, znate vec kako ide na booking.com) cije sobe nemaju prozore. Ili imaju prozore koji se ne otvaraju. Kako luftiraju oni te sobe?!

Ta cinjenica ne stoji uvek izlistana, negde sam provalila to u komentarima i od tad stalno gledam ponudjene slike soba hotela.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

+1

yep, to je i moje iskustvo sa singapurom. (vrucina + vlaga, bez klima uredjaja bi bilo prilicno zahtevno). generalno, enterijeri i hoteli/hotelske sobe su aklimatizovane. a nije zagusljivo (barem u nasem slucaju nije bilo). ali sobe bez prozora, to vec ne znam. 

 

@iwtp, ne bi trebalo da bude problematicno. sem soba bez prozora! 

 

Link to comment

Ja u svim hotelima gde mi je soba bila na 20+ spratu nisam imala mogućnost otvaranja prozora. I u US i u Aziji.

 

U SNG je stvarno teško za disanje, a pitoni i vajperi dolaze gore po severnom delu, uz malezijsku džunglu, nema ih dole gde je gusto ljudsko naselje.

Link to comment

Si bila nakad na potezu Emirati, Katar, Kuvajt? Tamo se isto ne otvaraju prozori. Centralna klima sve izduva...

 

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk

 

Ja sam bila samo po civilizovanom svetu ;D Moram priznati da mi se ta ideja klime umesto vazduha uopste ne svidja ali valjda cemo preziveti tri dana negde.

Nego ispadne da je to tamo toliko normalno da u opisu hotela vrlo cesto ni ne stoji info o tome.

 

Bice tesko za disanje i krajem oktobra?

 

@MayDay

Nikada nisam bila u takvim hotelima, samo jednom u stanu na 17. ili 18. spratu u Kanadi i tamo su ljudi najnormalnije otvarali prozore..

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Tri dana bez prozora i odmah se dize panika? Ja sam godinu dana ziveo u sobi bez prozora. Stvar navike.

Jesi li ziveo i u kutiji za cipele na sred prometnog puta?

Link to comment

Jesi li ziveo i u kutiji za cipele na sred prometnog puta?

 

Kada sam bio student u Srbiji u ono vreme kada su nam trebale vize za svuda sam putovao Evropom interrailom dva puta. Spavao po vozovima, parkovima, jednom i u holu jedne banke gde su automati. Samo tako je moglo da se putuje. Vozne karte sam dobio besplatno preko nekih NGO-ova. 

Bilo je i studentskih konferencija po inostranstvu, sve to stapom i kanapom. Tako da mi nedostatak novca ili komfora nikada nije bio izgovor da ne putujem.

 

Sada imam nedostatak vremena kao ne izgovor vec realno ogranicenje.

Link to comment

Ovo nije jos stupilo na snagu?

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

 

Ne verujem da jeste, treba da se ratifikuje pa da se obaveste nize instance. Potrajace jos nekoliko meseci. Ni Wikipedia ni Timatic nisu bili updateovani. 

Link to comment
  • 5 years later...
2 hours ago, beta kentauri said:

biću nekoliko dana singapuru.

šta da vidim šta da izbegavam?

hrana mi je najmanji problem to znam.

 

Nema tamo nista za izbegavanje, mozda jedino za pojedine bi za izbegavanje bio Geylang kao red light district, nista drugo mi ne pada na pamet. I da, dobar deo Singapura su predgradja gde nema nista narocito zanimljivo da se vidi tipa Woodlands. Za nekoliko dana se drzi klasicnih turistickih destinacija i to je to. Chinatown, Little India, Orchard road, Sentosa Island, Gardens by the bay...

 

Proberes sta ti pasuje: https://www.tripadvisor.com.au/Attractions-g294265-Activities-oa0-Singapore.html

Edited by noskich
  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...