Jump to content
IGNORED

Kuvanje napolju - kotlic, razanj, rostilj, sac, folija, gradele...


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    18

  • Čutura

    14

  • banatjanin

    12

  • renne

    10

nice :-)

 

par puta skuvaš da se izverziraš glede gustine safta i mekoće mesa i biće savršeno

 

Ponovicu sigurno. Sledeci put malo vise sargarepe i sljiva (probao sam sa suvim sljivama, iseckanim) a sto se tice duzine krckanja da je bio kotlic kakav treba da bude sigurno bi bilo krace s tim da ja nemam problem sa duzim spremanjima... bio je pored i rostilj sa cevapima i krilcima pa kome se zuri moze da se posluzi.

Iskreno, bio sam  malo skeptican da se sprema samo na vinu ali to definitivno funcionise kako treba ako se postepeno dodaje vino.

Link to comment

Definitivno funkcioniše i najbolje je kad odmah saspes pola, a ostalo kasnije doziras. Veruj, oprobano :)

 

Tako sam i radio... prvo oko polovine a onda polako po malo ostatak druge polovine vina i to vrlo funkcionise.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Koje vino bih mogao da koristim prilikom spravljanja ovog gulasa u kotlicu? Ne bih bas da sipam ono iz tetrapaka, a naravno ni neko od 1000 dinara. Sutra cu ujutru da zalozim kotlic, pa ce stici valjda za 4 sata do rucka da bude gotov.

Link to comment
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Gulaš sa junećim vratom, sušenim bukovačama koje pravi cenjeni kolega forumaš ikar, i crvenim vinom. 4h kuvanja u kotliću.

 

Lele. 

 

Mere su, otprilike:

2.2kg vrata, 1.1kg crnog luka, 0.4 litra crvenog vina, 30gr sušenih bukovača, 0.5kg pasiranog paradajza, lovor, crni biber u zrnu, 3 žlice slatke aleve, 3 žlice sušenog začina, na samom kraju ubacio sušeni bosiljak i sušeni origano. Dolivati na svakih pola sata po čašu vode. Polivati se rakijom ili pivom iznutra sve vreme.

Edited by pacey defender
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...