Jump to content
IGNORED

Transfer novca iz inostranstva.


Moća

Recommended Posts

Šta je najjeftinija (ili najbolja) varijanta uplaćivanja sa privatnog računa (iz Kanade), na privatni račun u Srbiji?

 

Rekoše mi da Rajfajzen (gde imam račun) uzima 0,4% i da to traje nekoliko dana (što nije problem) pa mi to deluje kao najbolja varijanta?

Ako mislis na ‘wire transfer’ preko banke, proveri jos jednom. Meni kanadska banka uzme 30 dolara za transfer + 20 dolara uzmu usput na medju transfere, komercijalna banka je u pitanju, sve to na cifru od 300-400 dolara.

 

Edit: najjeftinije je preko paypal-a svakako.

Edited by nera
Link to comment

Ako mislis na ‘wire transfer’ preko banke, proveri jos jednom. Meni kanadska banka uzme 30 dolara za transfer + 20 dolara uzmu usput na medju transfere, komercijalna banka je u pitanju, sve to na cifru od 300-400 dolara.

 

Edit: najjeftinije je preko paypal-a svakako.

 

Koliko Paypal skida? 10?

Link to comment

Kome treba konverzija i uplata na devizni racun moze da proba ovaj servis Covercy  

 

Nisam siguran ima li uplatilac ima jos nekih troskova u njegovoj banci osim transaction fee koji ima na njihovom sajtu (6 USD), ali obzirom da je klijent bio iz Izraela verujem da nema povoljnija varijanta.

 

Inace sam uplate primao na devizni racun Telenor banke bez ikakve provizije, a ne naplacuju ni odrzavanje racuna.

Link to comment

 

Ko god da je ova budala moze slobodno svoju frulu da nabije sebi tamo gde sunce ne sija.

 

Iskaz se potpisuje samo prvi put kada podizete novac i moze se napisati bilo sta(ako se dobro secam napisao sam poklon). 

 

Provizija Inteze na transakcije 2.33 eur bez obzira na sumu i niko te ne pita nista.

Edited by raindelay999
Link to comment

Ta "izjava" kako je naziva ta budala, nije izjava već statistika o prilivu iz inostranstva, i to nisu izmislile banke, već to propisuje NBS za sve loro doznake iz inostranstva. Jeste starovremski, jer bi NBS mogla da prikuplja statistiku na neki drugi način, ali radi se o stvari koja traje 20-ak sekundi i kod mislim svih banaka možeš da im vratiš popunjen obrazac i e-mailom, a ko ima e-banking popuniš ga tamo u sistemu i gotovo.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Slanje novca u inostranstvo i danas radi kao i 1966. Neki od vas tada nisu bili ni rođeni.

IBM (moja bivša firma)  je to razvio, niko se nije usudio da to menja. Potpuno isto danas kao i pre 51 godinu. 

Staklene perle koje vidite na iPhone, sve to završi na sklapanju recorda (kao bušena kartica iz 1966-te) i to ide u 2 ujutro u svakoj banci na planeti, razmena para.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...