Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

pa da, logično je da su vozila sada u vlasništvu firme, al pošto nije neki ogroman broj vozila u pitanju pa da se rešavaju istih na najlakši mogući način, onda verovatno lice zaduženo za to nekim trgovačkim vratolomijama pribavlja korist za sebe. 

Link to comment

so..skoda rapid automatik

 

jel ima neka fora sa paljenjem ili kasno pali inace?

 

i jel poluelektricni jer mi se cini kao da se motor na semaforu ugazi dok ne pustim kocnicu a onda se upali kad stisnem gas da krenem

 

par puta je juce blokirao meni i kevi u gradu kad sam sela daga upalim. rekl mi je da moram pojas prvo da stavim pa pritisnem kocnicu, okrenem kljuc i onda upalim

 

koja je tajna ovog auta?

 

inace skroz okej voze po gradu mada ni nema guzve

Link to comment

Imam jednu neobičnu situaciju, pa se pitam kolike su šanse da je neko bio u sličnoj. Auto mi je bio registrovan do ponoći između 1. i 2. jula 2017. Ja sam ga registrovao na vreme, na nalepnici piše 1. jul 2017, a na polisi osiguranja da počinje 1. jula 2017. u 23:59. Treba da putujem u Bugarsku baš 1. jula popodne. Da li neko ima iskustva ili znanja šta da radim sa nalepnicom? Da li da pređem sa starom, pa sutradan da zalepim novu kad se vraćam? Dodatno komplikuje situaciju što sam auto kupio ove godine, pa je stara registracija i osiguranje na prethodnog vlasnika (mada nije problem ni da izvadim ovlašćenje, ali nemam pojma da li mi to treba ili nešto znači, pošto imam kupoprodajni ugovor i za koji dan ću dobiti i saobraćajnu dozvolu, a njegovu staru verovatno neću ni imati pošto je, pretpostavljam, ostala u MUP-u). Da li uopšte mogu da pređem granicu 1. jula?  Krajnja opcija mi je da pređem malo posle ponoći, ali bih to izbegao ako je ikako moguće pošto ne volim da vozim noću. Ne verujem da mogu da se pravim lud i da idem sa novom saobraćajnom, pošto mi osiguranje od autoodgovornosti važi tek od 2. jula i kako bi neko mogao da me pusti preko granice ako nemam dokaz da je auto osiguran u toku 1. jula. Ima li neko neki predlog šta je pametno raditi?

 

Evo da javim ako neko bude imao sličan "problem". Na granici sam ostavio staru nalepnicu, poneo novu sa sobom i sutradan u Bugarskoj odlepio staru i zalepio novu. Niko nije ni primetio kad ističe stara.

Link to comment

so..skoda rapid automatik

 

jel ima neka fora sa paljenjem ili kasno pali inace?

 

i jel poluelektricni jer mi se cini kao da se motor na semaforu ugazi dok ne pustim kocnicu a onda se upali kad stisnem gas da krenem

 

par puta je juce blokirao meni i kevi u gradu kad sam sela daga upalim. rekl mi je da moram pojas prvo da stavim pa pritisnem kocnicu, okrenem kljuc i onda upalim

 

koja je tajna ovog auta?

 

inace skroz okej voze po gradu mada ni nema guzve

Pa imaš stop and go
Link to comment

Imam nekoliko pitanja o ovom uredjaju za ENP na auto putu.

Koliki mu je rok trajanja? Cuo sam da traje godinu, dve i da kad mu se istrosi baterija mora da se kupi novi.

Da li je ogranicen na jedno vozilo?

 

Sent from my Le X620 using Tapatalk

Link to comment

Imam nekoliko pitanja o ovom uredjaju za ENP na auto putu.

Koliki mu je rok trajanja? Cuo sam da traje godinu, dve i da kad mu se istrosi baterija mora da se kupi novi.

Da li je ogranicen na jedno vozilo?

 

Sent from my Le X620 using Tapatalk

zasto ne pitas onde gde kupujes?

ja moj imam vec par godina. verujem da ta baterija, s obzirom na to koliko se koristi, moze trajati deceniju. mozes ga staviti u koliko god auta hoces, tablica nije bitna.

Link to comment

ma nemoj ni pokusavati, nova avta su napravljena da za zamenu svecica moras juriti u servis.

 

probaj natrpati raju u auto a onda krenuti uzbrdo pod punim gasom. ako izbaci crni dim, kladio bih se da su dizne.

posto se, kolko znam, kod dizela ne ciste, vec menjaju, to ce te kostati zonfa 500 ojra.

al to je bolja opcija.

 

il je nesto sesto, sasma banalno :fantom:

Edited by ToniAdams
Link to comment

ma nemoj ni pokusavati, nova avta su napravljena da za zamenu svecica moras juriti u servis.

 

probaj natrpati raju u auto a onda krenuti uzbrdo pod punim gasom. ako izbaci crni dim, kladio bih se da su dizne.

posto se, kolko znam, kod dizela ne ciste, vec menjaju, to ce te kostati zonfa 500 ojra.

al to je bolja opcija.

 

il je nesto sesto, sasma banalno :fantom:

 

javicu ti. kladim se da je MAF. MAF vs dizne u pivo!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...