Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

A jel treba i dalje da se ima medjunarodna vozacka dozvola ili ne?

Konkretno idem u Sloveniju i Italiju.

 

A za ovu nalepnicu sam citao po nekim portalima da generalno nije regulisano da li treba ili ne. Najbolji savet koji sam procitao je da ipak imas nalepnicu u autu ako vec neces da je lepis, pa ako te smara neki pandur ti onda zalepis. :)

Link to comment

ma nemoj ni pokusavati, nova avta su napravljena da za zamenu svecica moras juriti u servis.

 

probaj natrpati raju u auto a onda krenuti uzbrdo pod punim gasom. ako izbaci crni dim, kladio bih se da su dizne.

posto se, kolko znam, kod dizela ne ciste, vec menjaju, to ce te kostati zonfa 500 ojra.

al to je bolja opcija.

 

il je nesto sesto, sasma banalno :fantom:

 

¨kablovi. nisam ja preuzeo auto al su mi preneli da su zamenili dva kabla. e nek mi se vratio moj traktor, Zafira me urnisala neudobnoscu ovih dana

Link to comment

zasto ne pitas onde gde kupujes?

ja moj imam vec par godina. verujem da ta baterija, s obzirom na to koliko se koristi, moze trajati deceniju. mozes ga staviti u koliko god auta hoces, tablica nije bitna.

Da se nadovežem s pitanjem. To se samo zalepi za šoferku s unutrašnje strane, bez nekog bušenja i komplikovane montaže? Sutra sam mislila da kupim to na pumpi, vidim da se prodaju na NIS/GASPROM.
Link to comment

Da se nadovežem s pitanjem. To se samo zalepi za šoferku s unutrašnje strane, bez nekog bušenja i komplikovane montaže? Sutra sam mislila da kupim to na pumpi, vidim da se prodaju na NIS/GASPROM.

zalepi se za 2 sekunde. ja osim naseg imam i hrvatski, aktiviran i za istru i za ostatak hrvatske (vise razlicitih koncesionara, pa moras da ga aktiviras 2 puta). u hrvatskoj, ko ide dovoljno cesto, osim vremena stedis i pare jer je ENC nekih 25% jeftiniji od regularno placene putarine.
Link to comment

Kad ste vec kod taga, ima li neko iskustva sa prebacivanjem sprave u drugi auto? Jel mora da se nesto prijavljuje/zahteva/placa ili samo prebacim? I jel onaj nosac moze da se odlepi i zalepi ponovo ili mi treba novi?

 

Edit: sad tek vidim da je vec odgovoreno za vise auta. Debil ne cita dovoljno unazad :)

Ostaje samo pitanje za nosac, a ito bih mogao sam da probam...

Edited by jezovuk
Link to comment

Ne moze da se odlepi, tj. moze, ali ces onda imati problema da ga ponovo zalepis. I ne moze da se dobije vise nosaca, genijalci su nabavili onoliko nosaca koliko i tagova pa ih prodaju samo u paru. :)

 

Samo ga skini sa nosaca i drzi u ruci kad prolazis kroz rampu autom bez nosaca.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...